Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2009, 21:32   #1
BRUNO
ford::beginner
 
Avatar BRUNO
 
Zarejestrowany: 10-10-2009
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI 90KM
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Programowanie kluczyka

Panowie mam problem z kluczykiem a mianowicie co jakiś czas podczas odpalania auta dioda immobilizera mruga szybko i nie odpalę auta.
DWA wyjścia:
albo zakoduje od nowa i za drugim razem możne trzecim odpalę.
albo odczekam postukam kluczykiem i działa.

Co to może być?..naiwne pytanie ale może spotkaliście się z taka sytuacja i macie 100% odpowiedz.

BRUNO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 21:47   #2
alo68
ford::average
 
Avatar alo68
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Józefosław
Model: Ford Focus II 5D HB
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 82
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Mi w jednym kluczyku całkowicie się rozprogramował immobilizer musiałem go zakodować w ASO, usługa 170zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alo68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 15:02   #3
CIABAH
ford::average
 
Avatar CIABAH
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: focusowo
Model: Focus 2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 170
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

no mi powiedzieli w aso 190 ;/

Ostatnio edytowane przez CIABAH ; 11-12-2009 o 16:58
CIABAH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 19:07   #4
Fadamaka
ford::average
 
Avatar Fadamaka
 
Zarejestrowany: 25-06-2007
Model: Ford Focus MK II
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 66
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Czasem mi się bateria rozładuje w kluczyku i wtedy z nową baterią nie uruchomię auta tym kluczykiem. Biorę wtedy kluczyk zapasowy i nim otwieram i zamykam auto, a ten z nową baterią trzymam blisko tego zapasowego i tak się znów zakodowuje i działa jak należy. Tak zresztą jest napisane w instrukcjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fadamaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 00:17   #5
foka2006
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2010
Model: Focus Kombi MK2
Silnik: 1.6 TDCi, 109KM
Rocznik: 2006 Październik
Postów: 29
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Witam,

W jaki sposób mogę się dowiedzieć, czy w mojej Foce jest odbiornik sygnałów z pilota w klamkach?
Kupiłem wersję GHIA, ale oba kluczyki są manualne. Chciałbym to zmienić dla wygody, ale nie wiem czy warto ryzykować i kupić scyzoryk "na próbę".
Piszecie, że kodowanie kluczyka w serwisie kosztuje. A co powiecie o tym, co znalazłem w instrukcji Focusa nt. kodowania kluczyka ze stacyjki:

PROGRAMOWANIE PILOTA ZDALNEGO STEROWANIA
Możesz zaprogramować maksymalnie osiem pilotów zdalnego sterowania dla Twojego pojazdu (łącznie z tymi, które były dostarczone z pojazdem). Podczas procedury programowania nadajniki zdalnego sterowania
muszą pozostawać wewnątrz pojazdu. Zapnij pasy bezpieczeństwa przednich siedzeń i zamknij wszystkie drzwi, aby sprzeczne brzęczyki sygnalizacyjne nie rozbrzmiewały podczas programowania
• Aby zaprogramować nowe nadajniki zdalnego sterowania, obróć kluczyk
zapłonowy w położenie II cztery razy w ciągu sześciu sekund.
• Ustaw kluczyk zapłonowy w położeniu 0. Sygnał akustyczny potwierdzi możliwość zaprogramowania nadajników zdalnego sterowania w ciągu 10 sekund.
• Naciśnij dowolny przycisk na nowym nadajniku zdalnego sterowania.
Potwierdzeniem będzie sygnał akustyczny. Powtórz ten ostatni krok ze wszystkimi nadajnikami zdalnego sterowania, włącznie z oryginalnym. Nie wyjmuj kluczyka z włącznika zapłonu podczas naciskania przycisku na tym nadajniku zdalnego sterowania.
• Ponownie włącz zapłon (kluczyk w położeniu II) lub odczekaj 10 sekund nie
programując kolejnego nadajnika zdalnego sterowania, aby wyjść z trybu
programowania kluczyków. Do otwierania i zamykania pojazdu możesz teraz użyć tylko nadajników zdalnego sterowania, które właśnie zaprogramowałeś.

Próbował ktoś (np. na surowym kluczu), czy to działa?
Jeśli mam centralny zamek w aucie, to co będzie po włączeniu przycisku z pilota przycisku otwierania bagażnika? Otworzy właśnie tylko klapę?
foka2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 00:35   #6
LeonMP
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

No tak ale koledze foka nie odpala silnik czyli problem w immo aty cytujesz instrukcje programowania pilota c.z. Najlepiej wpierw sprawdzić defekty w sterowniku silnika i body komputerze. Przecież przyczyn może być wiele.
LeonMP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 09:18   #7
hania_snk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2009
Model: Ford
Silnik: Focus
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

U mechanika taka zabawa kosztowała 20 zł. Problem polegał na tym, ze pilot sie rozprogramował. Mechanik zrobil dokładnie to samo co wyżej było opisane i pilot działa wręcz idealnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hania_snk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2010, 22:08   #8
zebcio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2010
Skąd: Bełchatów
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Witam
próbowałem zakodować kluczyk (surowy) ale się nie udało
postępuje tak jak opisane (4 razy załanczam zapłon, wchodzi w stan programowania - nowy kluczyk po przyciśnięciu dowolnego przycisku - brak reakcji zero sygnału, na starym kluczyku po przyciśnięciu dowolnego przycisku słychać sygnał co sugeruje że został zaprogramowany) ale teraz po takim kodowaniu są zmiany wcześniej przy zamykaniu 2 razy migały kierunki a przy otwieraniu 1 ale za to dłuższe mignięcie
teraz brak sygnalizacji kierunkami i niemam pewności czy autko jest zamknięte
może ktoś podpowie jak zakodować nowy kluczyk, a najbardziej mi zależy na ustawieniu migania kierunków (jak powrócic do poprzednich ustawień może ktoś zna sposób)
za każdą pomoc z góry dzięki
zebcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2010, 07:24   #9
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

dokladnie opisane jest kodowanie kluczyka w oryginalnej instrukcji od fokusa. jezeli chcesz mam wersje instrukcji w komputerze moge ci przeslac daj mi tylko emaila. pozdrawiam.
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2010, 21:28   #10
zebcio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2010
Skąd: Bełchatów
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Rozprogramowanie kluczyka

Witam chętnie przeczytam instrukcje jeżeli jest to możliwe to proszę o przesłanie podaje adres: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zebcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
licznik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.