Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2018, 19:28   #51
Pinhead_PL
ford::advanced
 
Avatar Pinhead_PL
 
Zarejestrowany: 16-08-2017
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 145KM Duratec-HE
Rocznik: 2004
Postów: 200
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Mniej niż 500km jeździłem. Jak to zaniedbasz to oprócz panewek będziesz wymieniał również wał albo i cały silnik przez opiłki metalu w oleju połączone ze spadkiem jego ciśnienia.

Pinhead_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 12:13   #52
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Pinhead PL, nie wydaje Ci się, ze ten mój klekot jest jakiś inny, taki stłumiony, plastikowaty, głuchy, rytmiczny i tylko przy dodawaniu gazu powyżej 2000 obr oraz przy prędkości ponad 90 km/h? Twoje panewki słychać taki metalowaty stukot. Myślę, ze u mnie to będzie jednak tłok... A filtr oleju powinien sobie poradzić z opiłkami. Jedno mnie zastanawia... dlaczego Turek, który sprzedawał Forda wymienił olej na tuz przed sprzedażą na nowy!? Kontrolka oleju nie pali się u mnie ta od ciśnienia, ani żadna inna, a jeżdżę już 2000 km! Wymieniłem olej zaraz po Turku, bo miał Castrola, był czyściutki jak łza... pewnie dlatego, ze zrobiłem może 200 km i nic nie zdążyło się nazbierać. Ale jak mowie, klekot jest constant (stały) i nic się nie zmienia ani nie dzieje. Część mechaników mówi, żeby tak jeździć skoro się nic nie dzieje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Naprawdę nie mam pojęcia? Grzebać w silniku, gdy klekocze, trochę dziwna rzecz, trochę szkoda. Naprawdę nie wiem... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 15:44   #53
Pinhead_PL
ford::advanced
 
Avatar Pinhead_PL
 
Zarejestrowany: 16-08-2017
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 145KM Duratec-HE
Rocznik: 2004
Postów: 200
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Mi też mechanik mówił żeby jeździć i się nie przejmować. Gdybym go posłuchał to dzisiaj miałbym zatarty silnik. Być może to nie są panewki lub u Ciebie słychać panewki na wale głównym (u mnie na korbowodach) ale równie dobrze może to być tłok albo coś jeszcze innego, zamiast strzelać z diagnozami na ślepo ktoś kumaty musiałby dokładnie obadać i rozebrać silnik. Jeśli tyle przejeździłeś z luźnym tłokiem (i ile to tłok hałasuje) to zapewne nie masz już na nim pierścieni. Powinien spalać olej i lać wodą z okopconego na czarno wydechu.
Pinhead_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 19:27   #54
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Pinhead PL: Dzieki za odpowiedz. Ale właśnie o to chodzi, ze się nic innego z silnikiem nie dzieje. Zaraz po Nowym Roku sprawdzę ciśnienie w każdym cylindrze. Puki co jeżdżę i oleju nie wziął nic od 2000 km, olej ma normalna konsystencje. Wody w zbiorniczku tez nie bierze.
Dlatego szukam na forum, może ktoś miał podobny klekot. Nigdzie nie słyszałem takiego klekotu silnika przy dodawaniu gazu od 2000 obr./min, a obleciałem cala YouTube. - Jednakże, gdy różnice na tłokach w ciśnieniu będą znaczne zbieram się i jadę do Polski niech rozbierają silnik. W Niemczech taka rozbiórka i naprawa przekroczyłaby wartość auta zapewne. Nie chciałbym rozbierać silnika, bo sami wiecie co często zostaje po mechanikach. mam zle doświadczenia w tej dziedzinie, bo ZAWSZE po jakiejkolwiek naprawie "mechaników" musiałem sam jeszcze raz naprawiać. - No niestety. - Wiec zobaczę jakie ciśnienie w cylindrach po kolei. Mechanik, ten ostatni twierdzi, ze ten odgłos na ostatnim (4) tłoku. Czyli byłby to standard, panewki często lecą na ostatnim cylindrze ze względu na najmniejsze tam ciśnienie oleju... Ale nie będę gdybał i sprawdzę to ciśnienie. A Ty mierzyłeś ciśnienie sprężania na cylindrach przed naprawa? (Dodam, ze ten klekot ja słyszę w centralnej (środkowej) części silnika , raczej w stronę rozrządu. Dwaj mechanicy osłuchiwali i twierdza, ze to ostatni lub przedostatni cylinder od strony rozrządu. Wiec odgłos nie jest bliżej określony. Na pewno nic na "zewnątrz" to nie jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Remigiusz1 ; 31-12-2018 o 19:35
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 10:00   #55
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

C.d. : A wiec sprawa przedstawia się następująco: Mierzyłem ciśnienie w cylindrach, kolejno: 1,2,3,4. W każdym cylindrze była w przybliżeniu jednakowa, a w cylindrze numer "2" niższa o 1 Bar. Następnie zakupiłem mala kamerkę endoskopowa u Chińczyka (7,- Euro) z światełkiem 5 mm średnica. Wykręciłem wszystkie świece i obejrzałem cylindry i tłoki od środka przez otwór na świece. - Opłaciło się! Cylindry ok, ale tłok w cylindrze numer "2" również różnił się od pozostałych - miał prawie błyszcząca powierzchnie, pozostałe miały osad nagaru, jak zwykle to bywa. - Wniosek taki: Cylinder "2" nie otrzymuje benzyny! - Walnięty wtrysk, ponieważ wszystkie przewody, świece oraz cewka zostały już sprawdzone. No może sterownik lub zapowietrzona listwa podawcza paliwa, ale to mało prawdopodobne. Z tego wynika, ze auto miało małe przyspieszenie oraz mniejsza moc niż powinna, wszystko się zgadza, a klekot , głuchy występował ponieważ tłok nie miał obciążenia i sobie latał, powyżej 2000 obr. zaczynał się ten głuchy stukot "na luzie" i podczas jazdy! Od czasu ostatniego posta zjeździłem następne 1.500 km i nic się nie zmieniło, wiec to żadne panewki ani luz sworznia czy tłoka. Zamierzam zakupić wtrysk, 1 sztukę i wymienić go w drugom cylindrze! - Stad moje pytanie: Czy należy założyć nowy temat, czy mi ktoś dokładnie opisze jak się do tego zabrać, żeby nic nie uszkodzić i nic nie spalić. Wymiana zapewne jest banalna, ale wole dmuchać na zimne! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem, ze jest tam ciśnienie, w przewodach paliwowych, i ze trzeba wyłączyć bezpiecznik pompy paliwowej, potem włączyć silnik, aż on sam zgaśnie, następnie pokręcić ok. 5x rozrusznikiem i wtedy zabrać się do rozbiórki.... Byłbym wdzięczny za opis "krok po kroku". Wymiany wtrysku paliwowego. (A może jest jakiś filmik, ja nic nie znalazłem). Dzieki!
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 10:04   #56
openphoto
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-02-2016
Skąd: Morąg
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Może to być łożysko lub raczej sprzęgło klimatyzacji, warto to sprawdzić.
openphoto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 16:32   #57
Pinhead_PL
ford::advanced
 
Avatar Pinhead_PL
 
Zarejestrowany: 16-08-2017
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 145KM Duratec-HE
Rocznik: 2004
Postów: 200
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Cytat:
Napisał Remigiusz1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miał prawie błyszcząca powierzchnie, pozostałe miały osad nagaru, jak zwykle to bywa. - Wniosek taki: Cylinder "2" nie otrzymuje benzyny!
Raczej brakuje zapłonu a benzyna ładnie wypłukała nagary. Bez sprawdzenia na komputerze taka wymiana w ciemno nie ma żadnego sensu.
Pinhead_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 19:17   #58
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Pinhead: Iskra jest, wiec zapłon powinien być. Sprawdzałem na dwóch kompletach: świeca, przewody i cewka. Dziwne, ze coś nie tak z tym cylindrem... obojętnie co, a żadna kontrolka nic nie ostrzega? zaryzykuje wymianę, dziś kupiłem na szrocie za grosze wtryski 98MF-BB9F593. Wytargałem z Mazdy, silnik Zatec, ale wtryski muszą pasować do DURATEX. Wymienię jak będzie ładna pogoda, wtedy zobaczymy czy coś pomogło czy nie. Taka wymiana to chyba nic trudnego. A pytanko mam odnośnie odpowietrzenia układu listwy paliwowej na samym końcu: Czy ta śrubka to odpowietrzenie? Zdjęcie załączam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190218_164228.jpg (94.7 KB, 48 wyświetleń)
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 09:21   #59
Remigiusz1
ford::average
 
Imię: Johnny
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Hamburg
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 51
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Czy mógłby ktoś napisać, czy wymienia sie te silikonowe oringi w wtryskiwaczach po ich czyszczeniu? Mam zamiar wyjąć stare, wyczyścić w wanience ultradźwiękami i potem przepłukać w płynie do czyszczenia wtrysków. Oringi wyglądają normalnie, nie maja uszkodzeń. Myślę, ze te klekotania wynikały z złego podawania paliwa, ponieważ jak wyżej sisalem drugi cylinder najprawdopodobniej nie otrzymywał paliwa. Ponadto wczoraj wyczyściłem styki przewodów elektrycznych listwy podawczej paliwa sprajem i mocno docisnąłem. Z warkotu zostało może ok. 25% głośności. Dziwne to. Dlatego mam zamiar dokładnie wyczyścić wtryski i je ponownie podpiąć do auta. Dodatkowo, po przeczyszczeniu wtyczek wyświetlacz zużycia paliwa zaczął aktualizować zużycie paliwa co ok. 10-15 sekund, gdy wcześniej pokazywał (aktualizował) zużycie paliwa co kilka godzin! - Jeśli te oringi należy wymienić, to proszę o link gdzie mogę je dostać, lub namiary na numer części org. Forda, bo "za Chiny" nie mogę googlować tego! Z góry dziękuję! (Numer katalogowy wtrysku to: 98mf-bb9f593). Załączam fotkę wtrysku.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg AAAAAAAAAAA.jpg (52.3 KB, 23 wyświetleń)
Remigiusz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2019, 06:37   #60
cebulator
ford::average
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 27-10-2017
Skąd: Mielec
Model: C-max
Silnik: Duratec 1.8 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)

Jeżeli nie są uszkodzone to bym zostawił. U siebie po demontażu miałem poniszczone te od strony silnika.
Co do zakupu to oryginały forda kosztują chyba około 20zł za sztukę. Na szczęście znajomy ze sklepu dobrał oring po wymiarze. Chyba z jakiegoś Opla ale niestety nie mam jak teraz tego odszukać.
cebulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duratec



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.