Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2011, 06:37   #1
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Dołożenie tempomatu

Jak ostatnio nawalił mi tempomat to samochód poszedł do mechanika - okazało się że moja dźwignia tempomatu nie jest oryginalna tylko uniwersalna do grupy VW i że każdy 1,9 tdi można za pomocą dźwigni za 50 zł do 120 zł ( ta za 120 zł ma nawet kabel gdyby go było brak ) przerobić.
Jak ktoś wie co i jak to wychodzi grosze a jak nie to jeszcze 200 zł dla mechanika ( no tyle che mój za skodę kolegi)

Dla mnie to było odkrycie, co prawda w starej (5-6 letniej) dźwigni nawaliła mi tasiemka i kupiłem nową ale można od razu włożyć jakiś płaski cros 6 żyłowy

wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 13:52   #2
pyszczak0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2010
Skąd: BIAŁYSTOK
Model: SHARAN
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1999
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Ja mam sharana bez tempomatu 99 r ale okazało sie ze po wymianie manetki i aktywacji vagiem ma byc tempomat ,co do kosztów to zalezy za ile kupisz manetkę ,sprawdz czy nad pedałem sprzegła masz czujnik taki sam jak nad pedałem hamulca i znajdz kostke z przewodem w kolumnie kierowniczej po zdjeciu osłony plastikowej ,powinna ona byc wpieta w ,, slepą wtyczkę,, wiadomosci te mam z forum SHARANA a upewniałem się jeszcze w serwisie VW .
pyszczak0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 21:09   #3
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Cytat:
Napisał wysokist Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ostatnio nawalił mi tempomat to samochód poszedł do mechanika - okazało się że moja dźwignia tempomatu nie jest oryginalna tylko uniwersalna do grupy VW i że każdy 1,9 tdi można za pomocą dźwigni za 50 zł do 120 zł ( ta za 120 zł ma nawet kabel gdyby go było brak ) przerobić.
a nie masz sterowania tempomatu na kierownicy?
z tego co się orientuje to w MK2 powinno być sterowanie na kierownicy, chyba że się mylę
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 22:26   #4
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Mylisz sie
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 23:06   #5
kacyk87
ford::average
 
Avatar kacyk87
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: ropczyce
Model: Ford galaxy
Silnik: 1,9 tdi 115km/150km
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

witam mam pytanie a w galaxy 98 rok tdi wystarczy tylko wymienić manetkę czy trzeba coś jeszcze dołożyć żeby działał tempomat. na pedale sprzęgła mam jakiś czujnik
kacyk87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2011, 23:30   #6
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

kacyk87

manetka pasuje FORD GALAXY (1995.11- ... )

wrzuć na allegro tempomat galaxy i wyjdzie ci kilkanaście włączników w tym niektóre z kablem gdyby kostki nie było - ja nie dociekałem co i jak bo tylko wymieniałem ale jak ktoś lata trasy, jeszcze na autostradzie to jest to super udogodnienie

no i jeszcze aktywacja VAG
wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2011, 01:18   #7
bobo75
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Gdańsk
Model: SHARAN
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Użytkownicy Galaxy z silnikiem diesla którzy nie posiadają tempomatu, mogą go dołożyć. Poniżej instrukcja montażu w autach do 05.2000r, do samochodów po 06.2000r Mk2 procedura jest podobna ale może się nieznacznie różnić.
Sprawdzamy czy posiadamy pociągnięte przewody od sterowania tempomatu, w tym celu musimy odkręcić osłonę kolumny kierowniczej.

Sprawdzamy czy posiadamy 6 pinową kostkę, powinna byc wtyknieta w slepy uchwyt po lewej stronie

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Starszy model

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nowszy model

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli posiadamy w/w kostkę to sprawa jest prosta, jeżeli nie to musimy pociągnąć przewody od sterownika silnika. U mnie kostka na szczęście była.
Następnie musimy zakupić manetkę z funkcją tempomatu , lub dorobić sterowanie tempomatem.
Manetka stary model koszt używanej około 150 - 200 zł

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Manetka nowszy model, koszt używanej około 70 - 130 zł pasuje też od golfa IV, passata B5 i innych z koncernu VAG z podobnego okresu produkcji

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Manetkę wymieniamy. Do wymiany nie trzeba odkręcać kierownicy (w nowszym modelu jest taka potrzeba) odkręcamy śrubkę kluczem torx T20 albo T25...


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

... odłączamy kostki i wyciągamy manetki do góry.
Następnie w odwrotnej kolejności montujemy nowe manetki z tempomatem, podłączamy wszystkie kostki i pozostaje nam jeszcze adaptacja tempomatu (opisana poniżej) i możemy korzystać z nowego udogodnienia w naszym autku.

Teraz opiszę sposób dorobienia sterowania tempomatem, koszt około 15 - 20 zł.
Potrzebne rzeczy:
1 - włącznik ON/OFF 1 szt.
2 - włącznik chwilowy typ dzwonkowy 2 szt
3 - przewód 1 żyłowy
4 - konektor męski 6 szt, żeński 6 szt

Włącznik montujemy w dogodnym dla nas miejscu, ja włączniki zamontowałem w dolnej części osłony kolumny kierowniczej, po lewej stronie


Sterowanie tempomatu podłączamy według schematu (schemat do modelu MK1 ) do 6 pinowej kostki

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystkie połączenia dobrze izolujemy, żeby nie było nigdzie zwarcia sterowanie tempomatem jest przy pomocy (+) !!!

Aktywacja Tempomatu:
Aktywacji dokonujemy przy pomocy programu Vag Com, Vw tool, polski vag itp.,
odpalamy program
01 - elektronika silnika
11 - logowanie
wpisujemy
11463 - gdy chcemy aktywować tempomat
16167 - gdy chcemy deaktywować tempomat
zatwierdzamy


Opis działania
Przełącznik 1:
- w pozycji OFF tempomat wyłączony
- w pozycji ON tempomat gotowy do użycia
przycisk 3:
- naciskamy 1 raz tempomat aktywny jedziemy cały czas z ustaloną prędkością
- naciskamy kolejny raz auto przyspiesza, gdy puścimy guzik utrzymuje ustaloną prędkość
przycisk 2:
Gdy jechaliśmy na tempomacie i musieliśmy zwolnić a chcemy powrócić do poprzednio ustalonej prędkości naciskamy raz przycisk 2 .

Tempomat dział od prędkości 35 km/h każde naciśnięcie pedału gazu, sprzęgła lub hamulca rozłącza tempomat.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Następnie przy pomocy vaga sprawdzamy czy działa prawidłowo:
01 - elektronika silnika
08 - blok pomiarowy
wybieramy blok 006 i interesuje nas 3 rubryka, sprawdzamy czy zmienia się jak w opisie poniżej

przełącznik nr 1 w pozycji OFF

000000

przełącznik nr 1 w pozycji ON

000011

Naciskamy przycisk 3

000111

Naciskamy przycisk 2

001011

Jeżeli wszystko działa jak należy, sprawdzamy wszystkie połączenia które robiliśmy, oraz jeszcze raz sprawdzamy czy wszystko dobrze zaizolowane. Skręcamy i możemy używać tempomatu.

Jeżeli ktoś nie ma kostki do tempomatu i musi się podłączyć do ECU.
Rozpiska pinów do auta po 2000 roku
PIN manetki - Pin w Ecu

2 - 45
3 - 44
4 - 14
5 - 46
7 - 14
6 - (+) po zapłonie

Auto przed 2000 rokiem
Znalazłem tylko rozpiskę pinów w ECU
58 , 34 , 35 , 66

Jeden pin z ecu bedzie szedl do dwoch pinow manetki i jeszcze do jednego pinu manetki trzeba podlaczyc (+) po zapłonie

Informację te znalazłem w sieci, nie weryfikowałem, dlatego pierw trzeba sprawdzić czy są prawdziwe, jak w opisie wyżej. Podłączamy Vaga
01 - elektronika silnika
08 - blok pomiarowy
wybieramy blok 006 i interesuje nas 3 rubryka
Na poszczególne piny podajemy (+) i sprawdzamy czy zera zmieniają się na jedynki.
bobo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 18:22   #8
kacyk87
ford::average
 
Avatar kacyk87
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: ropczyce
Model: Ford galaxy
Silnik: 1,9 tdi 115km/150km
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

bobo75 dzięki za taki opis podłączenia jutro próba instalaci tempomatu na przełącznikach tak jak na zdjęciu
kacyk87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 00:05   #9
slavobos
FCP member
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Northwich UK/ Racibórz
Model: S-MAX Titanium / Transit T350 LWB
Silnik: TDCI 2,0 140KM Powershift / 2,2 TDCI 100KM
Rocznik: 2012/ 2013
Postów: 115
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Witam

Może ktoś z Was miał taki problem. Otóż mój tempomat przez ostatni rok działał prawidłowo. Niestety od kilku tygodni przerywał, czasem się włączał a teraz kompletnie nie reaguje.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Martwi mnie to bardzo, ponieważ często z niego korzystałem.
Vag nie pokazuje żadnych błędów. Sprawdzałem również manetkę oraz pedały (silnik 2, blok 6 o ile się nie mylę, tam gdzie jest rząd zer i jedynek) i wszystko działa ok. Czujniki pedałów się nie zawieszają, a wszystkie przyciski w manetce działają.
Strasznie mnie to irytuje.

Jeszcze jedno, żeby nie było że nie szukałem. Był podobny temat, objawy takie same, jednak tempomat zaczynał działać po wpięciu wtyczki interfejsu. U mnie niestety tak nie jest.
Może ktoś pomoże?
slavobos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2011, 17:42   #10
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Dołożenie tempomatu

Pisałem w pierwszym poście - ja miałem manetkę nieoryginalną i poszła w niej tasiemka, kupiłem nową manetkę za 70 zł i działa.
Oryginalna też ma pewnie tasiemkę więc tam bym szukał
Objawy były identyczne - coraz trudniej było włączyć a na koniec to już nic, nawet włączenie kierunku uwalało tempomat - akurat przy ruszaniu gór dół ścieżka dostawała przerwy.
Z tym że dziś to bym nie kupował nowej manetki tylko do starej wlutował jakąś taśmę z kabelków
wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.