Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2018, 20:39   #331
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Prośba o skomentowanie błędów

czujniki parkowania lub wiazki do sprawdzenia oraz fioletowy kabelek przy wentylatorze.
Bez tego klima nie ruszy.

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2019, 09:28   #332
sopelos
ford::average
 
Avatar sopelos
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Chojnice
Model: S-max
Silnik: 2.0 cdti
Rocznik: 2007
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam po raz kolejny. Nowy rok, klima znowu nie działa. Tak jak w zeszłym roku w ogóle nie startuje z tym, że ilość czynnika jest w porządku. W odróżnieniu do zeszłego roku wyskakuje p0535. Innego błędu nie ma. Co może być przyczyną? Fioletowy kabelek?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez sopelos ; 08-04-2019 o 09:34
sopelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 10:13   #333
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Nie działa klima

dorzucę się do tematu odnośnie działania klimy, chodzi o prawidłowe zachowanie wentylatora przy chłodnicy. Rozumiem, że po załączeniu zaczyna pracować ale czy pracuje on w sposób ciągły czy z przerwami?

W moim przypadku po załączeniu klimy startuje wiatrak na kilka s po czym zostaje odłączony by po kilku sekundach załączyć się na kilka s i wyłączyć - i tak w kółko.

Spojrzałem na przewody przy module i wentylatorze, nie są przerwane. Klima coś tam chłodzi ale D nie urywa (czytałem że TTKM)

Przy okazji, czy w Forscanie znajdę PID który wskaże czy startuje sprężarka ?
__________________
§23
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 10:30   #334
Simon_BA
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 13-11-2016
Model: Mondeo4
Silnik: 2.0 tdci PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał sopelos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam po raz kolejny. Nowy rok, klima znowu nie działa. Tak jak w zeszłym roku w ogóle nie startuje z tym, że ilość czynnika jest w porządku. W odróżnieniu do zeszłego roku wyskakuje p0535. Innego błędu nie ma. Co może być przyczyną? Fioletowy kabelek?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj, temat z klimatyzacją przewalczyłem jakiś czas temu. Miałem ten sam błąd. Wymieniłem zawór ciśnienia, potem czujnik przy parowniku, ale to nie były powody dla których pokazywał się błąd. U mnie skończyło się wymianą panelu sterowania klimą pod kokpitem (mam climatronic w mk4). Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Niestety nikt nie potrafił mi pomóc, więc metodą trochę prób i błędów, a trochę intuicji doszedłem do rozwiązania problemu.
Oczywiście fioletowy kabelek też podejrzewałem, rozprułem nawet cały peszel, ale to nie to.
Musiałbyś spisać nr tej części i poszukać. W razie czego jeden panel posiadam na stanie (oczywiście do sprawdzenia).

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Simon_BA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 10:37   #335
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Kochan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dorzucę się do tematu odnośnie działania klimy, chodzi o prawidłowe zachowanie wentylatora przy chłodnicy. Rozumiem, że po załączeniu zaczyna pracować ale czy pracuje on w sposób ciągły czy z przerwami?

W moim przypadku po załączeniu klimy startuje wiatrak na kilka s po czym zostaje odłączony by po kilku sekundach załączyć się na kilka s i wyłączyć - i tak w kółko.

Spojrzałem na przewody przy module i wentylatorze, nie są przerwane. Klima coś tam chłodzi ale D nie urywa (czytałem że TTKM)

Przy okazji, czy w Forscanie znajdę PID który wskaże czy startuje sprężarka ?
wentylator ma pracować w sposób ciągły bodajże na 14% (można podejrzeć w forscanie). Taka praca jak u Ciebie u mnie skończyła się wymianą modułu wentylatora. Masz jedno śmigło czy dwa?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 11:04   #336
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wentylator ma pracować w sposób ciągły bodajże na 14% (można podejrzeć w forscanie). Taka praca jak u Ciebie u mnie skończyła się wymianą modułu wentylatora. Masz jedno śmigło czy dwa?
jedno śmigło

// Na czwartek umówiłem się do mechanika, ale stwierdził że brak czynnika może powodować także taki stan. Czy po podłączeniu wentylatora na krótko (jeżeli jest uszkodzony) wentylator będzie zachowywał się tak samo jak przy klimie?
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez Kochan ; 09-04-2019 o 11:28
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 12:07   #337
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Nieprawda. mała ilość czynnika powoduje że sprężarka nie może wytworzyć odpowiedniego ciśnienia i działa cały czas, a powinna cyklicznie. W przypadku braku czynnika nie włączy się wogole. Do modułu dochodzą 3 przewody. Dwoma dostarczane jest napięcie +12V, trzecim sygnał PWM sterujący prędkością wentylatora. Z modułu wychodzą dwa grube przewody, napięciem sterujące obrotami wentylatora. Po co chcesz podłączyć na krótko?!
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 12:21   #338
sopelos
ford::average
 
Avatar sopelos
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Chojnice
Model: S-max
Silnik: 2.0 cdti
Rocznik: 2007
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Simon_BA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj, temat z klimatyzacją przewalczyłem jakiś czas temu. Miałem ten sam błąd. Wymieniłem zawór ciśnienia, potem czujnik przy parowniku, ale to nie były powody dla których pokazywał się błąd. U mnie skończyło się wymianą panelu sterowania klimą pod kokpitem (mam climatronic w mk4). Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. Niestety nikt nie potrafił mi pomóc, więc metodą trochę prób i błędów, a trochę intuicji doszedłem do rozwiązania problemu.
Oczywiście fioletowy kabelek też podejrzewałem, rozprułem nawet cały peszel, ale to nie to.
Musiałbyś spisać nr tej części i poszukać. W razie czego jeden panel posiadam na stanie (oczywiście do sprawdzenia).

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Witam. Już też mi przeszło przez myśl o tym panelu, tym bardziej że w międzyczasie często go ruszałem wymieniając radio, podłączając kamerkę cofania itp. Myślałem, że mogłem coś uszkodzić w nim mechanicznie. Poszedłem sprawdzić i jednak to wykluczyłem, bo po naciśnięciu AC ON jakaś reakcja na przycisk była, słychac jakby przełączanie gdzieś w nawiewach, jakby zaczynało powietrze z innego miejsca pobierać ( coś jak wtedy kiedy przełącza się nawiew z nóg na szybę). Nie wiem teraz w sumie czy to prawidłowa reakcja. Jak było u Ciebie? Miałeś przed wymiana jakąkolwiek reakcję na przycisk AC?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
sopelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 12:24   #339
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieprawda. mała ilość czynnika powoduje że sprężarka nie może wytworzyć odpowiedniego ciśnienia i działa cały czas, a powinna cyklicznie. W przypadku braku czynnika nie włączy się wogole. Do modułu dochodzą 3 przewody. Dwoma dostarczane jest napięcie +12V, trzecim sygnał PWM sterujący prędkością wentylatora. Z modułu wychodzą dwa grube przewody, napięciem sterujące obrotami wentylatora. Po co chcesz podłączyć na krótko?!
Pomyślałem że podłączenie na krótko pozwoli w 100% zdiagnozować czy to wentylator - czy kręci. ??
__________________
§23
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2019, 12:26   #340
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Nie działa klima

No przecież sam pisałeś że się kręci.. Jak podłączysz na krótko " to ruszy na 100% obrotów. Lepiej sprawdź jakie i czy masz napięcie na fioletowym kabelku, przy samym module, oczyść wtyczki.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.