Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2016, 12:54   #1
leelo81
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Edge
Silnik: 2.0 TDCI 210KM
Rocznik: 2018
Postów: 63
Domyślnie wymiana silnika

Witam,
mam pytanie odnosnie wymiany silnika w focusie mk2 2005 rok.
Padly mi panewki w 2.0 16v .Mozna wsadzic do niego silnik z mondeo mk3 2.0 16v. Wiem ze sa rozne oznaczenia tych silnikow - focus AODA,AODB, w mondeo CJBA, CJBB.
moje pytanie czy komp, osprzet , mocowania silnika, polaczenie skrzyni beda pasowaly.
Szukalem u wujka google ale nic nie znalazlem.


Ostatnio edytowane przez leelo81 ; 19-04-2016 o 13:40
leelo81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 00:05   #2
telemorele
ford::beginner
 
Imię: pietrek
Zarejestrowany: 06-01-2017
Skąd: WRO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

Dzień dobry,
Jak w tytule....
Szukałem na forum i trafił mnie...
Więc pytam grzecznie się czy to prawda że silniki z mondeo mk3 mimo innych kodów to ten sam produkt i można go z powodzeniem wsadzić do foki
PODZIĘKOWAŁ
PS. Strzelił blok .. tylko wymiana silnika się kalkuluje
i bardzo proszę o nie zamienianie tego postu w brutalną dyskusję na temat wyższości dizli nad benzyną czy druzgocącej w skutkach jeździe na LPG....

Ostatnio edytowane przez Adept ; 07-01-2017 o 07:48 Powód: Tytuł tematu narusza regulamin-Poprawa Administracji
telemorele jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 11:10   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

Blok powinien pasować, choć osobiście takiej przekładki nie robiłem, remontu focusowego też jakoś nie pamiętam żeby Tobie na 100% potwierdzić.
Na pewno rożni sie osprzętowo, pokrywy itp,
Chcesz wymienić sam blok czy słupek z głowicą? W silnikach z mondeo ich kondycja zazwyczaj juz jest słaba bierz to pod uwagę.
Jak bys miał swój silnik na wierzchu, to mam z mondea silnik wyjety można porobić zdjęcia.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 14:49   #4
telemorele
ford::beginner
 
Imię: pietrek
Zarejestrowany: 06-01-2017
Skąd: WRO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

DZiekuje za odpowiedź.
Raczej chce zrobic wymiane całego złupka z głowicą.
już wiem tylko tak to sie opłaca.
CJBA z mondziaków jest duzo wiecej i są w lepszych cenach.
AOBA jest kilka szt i drożej. z przebiegami różnie bywaja w starszych mniejsze w nowszych większe i na odwrót to loteria mysle.
szukam silnika na aucie
telemorele jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 21:12   #5
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

zasadniczo z mondeo nie trafisz dobrego. Prócz problemów z braniem oleju, spotkać jeszcze można zniszczone panewki i zniszczone wałki i głowice. Wkładanie z mondeo mk3 silnika bez jego otwierania to wg mnie słaby pomysł. Jeśli już to sam blok z nowymi pierścieniami, i twoja głowica po sprawdzeniu.

PS a co sie blokowi stało?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 22:39   #6
telemorele
ford::beginner
 
Imię: pietrek
Zarejestrowany: 06-01-2017
Skąd: WRO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli już to sam blok z nowymi pierścieniami, i twoja głowica po sprawdzeniu.
to ZASADNICZO odmienne podejście do reszty mechaników z którymi miałem rozmowe na temat wymiany.
"tylko cały silnik Panie..." naprawy złożenia całego silnika sie nie podejme Panie" .. a jak juz to za 2 razy wiecej hajsu....
cóż robić. kasy wiecznie mało.

PS. korbowód w dwóch kawałkach... cały dół do wymiany
telemorele jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 23:53   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

tzn jak ma być tanio, to fakt cały silnik. ale o ile bedziesz wiedział co wstawiasz. bo wstawić byle co i pożniej remontowac, to troche lipa będzie, finansowa też.

ja ostatanio wymieniałem gwarancyjnie (na własny koszt, długa historia) silnik w mondeo mk3, i bałem sie wstawić cały silnik. Przed wstawieniem, mimo że musiałem ponieść przez to dodatkowe koszta, silnik rozebrany, wymienione co trzeba, głowica do obróbki i składanie.
Te silniki z mk3 są zbyt zużyte. Ale jak mechanik da ci gwarancje to niech wstawia cały.
Inna bajka jak ty masz kupic silnik, wtedy jak cos bedzie nie tak, to będzie twój problem.

Cytat:
Napisał telemorele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. korbowód w dwóch kawałkach... cały dół do wymiany
sam z siebie? niemożliwe. wody zassał czy rozrząd?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 00:38   #8
telemorele
ford::beginner
 
Imię: pietrek
Zarejestrowany: 06-01-2017
Skąd: WRO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

prawdopodomnie rozrzad, troche sie nie zanam. popsuło sie :/
Dzieki za rady.
Powiem skąd bierze mi sie podejście "cały silnik" bo to nie tylko cena.
Nie mam kompletnie zaufania do mechaników.
Otóż owa przyjemność z padniętym silnikiem to tez może być wina mechanika który np. nie dokrecił koła rozrzadu.
W innym aucie mechanik( inny) tak złożył rozrząd, że sie pół roku potem woziłem z przestawionym o dwa zęby rozrządem szukając przyczyny fatalnej kultury pracy silnika.; albo inna sytualcja no juz skrajna totalnie zwykłe elementy zawieszenia. żaden wielowahacz itd. po prostu nie dokręcone po tygodniu prawie samo sie rozssypało naszczescie dojechałem do innego mechanika.
i teraz pytanie: oddac takim mechanikom silnik do złożenia od nowa? Ja takiego nie znam co by to złożył. prędzej mimo tego że sie nie znam sam bym to po woli złożył do kupy oczytał sie najpierw książek instrukcji i z kluczem dynam. i odpowienimi smarami w kolejności zgodnie z ksążką to złożył do kupy ( ale nie mam czasu i warunków) przecież nawet ASO pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość usług.
Prosze sie nie obrazić, ale tak to widze.
Zaraz ktoś powie że jak sie chce tanio to sie ma tanio.
Nic podobnego za kazda to robotę zapłaciłem przyzwoicie.
Reklamacja, gwarancja... przeciez coś takiego w mechanikowym świecie nie istnieje.
SIlnika zaden mechanik sam nie kupi, narazie to mam problem znaleźć kogoś do samej wymiany.
Warsztaty wolą oponki wymieniać klocuszki żarówki no olej zleją, sworzeń no niech bedzie. o i ulubiona czynność w warsztacie diagnostyka- podpina, kasuje błędzik ściema co do przyczyny i stoweczka w kieszeni z czystą raczką, faktura Panie jaka faktura...
A!
I przypomniało mi isę całkiem niedawno ogłoszenie z mondziakiem III własnie z 2.0Pb. jak to właściciel opowiadał, znajomy mu kapitalke zrobił bo coś oleju pochlipywał. Tak mu zrobił że auto po remoncie chlało z 1l /100km. tak mu znajomy silnik poskładał, przyjaciel.

odechciewa sie.
ale jutro bedzie nowy dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
telemorele jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 08:13   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

poszukaj na forum w grupie w swojej okolicy napewno jest jakis polecany mechanik. zacznij od tego.
Argumenty docieraja i jestem je w stanie zrozumieć.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2017, 17:03   #10
telemorele
ford::beginner
 
Imię: pietrek
Zarejestrowany: 06-01-2017
Skąd: WRO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: 2.0 duratec HE wymiana silnika na 2.0 z mondeo

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Argumenty docieraja i jestem je w stanie zrozumieć.
Skromnie i dobrze. Bardzo dziekuje.
Nikt nikogo nie zobowiązuje do ratowania dobrego imienia wszystkich kolegów po fachu.. Zresztą wierze wciąż że istneiją warsztaty o odmiennej filozofii

Szukam - znajdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardzo dziekuje za zainteresowanie.

Ps. jeszcze dorzucę, przykłądy bo mi sie ciśnie:
- Wymiana oleju... dlaczego w butelce zostaje mi 0,5l skoro do silnika ksiązkowo powinno wejść butelka + "setka"? tak sie Pan z wymianą śpieszył że nie zdążył spuścić wszystkiego.
- najprostrza czyność wymiany opon - nie udałą się. kołem rzuca jak jednocylindrowym traktorem... może sie Pan zestresował gdy zwróciłem mu uwagę jak to podnoszenie auta nie powinno odkształcać plastikowych progów... próg już nie wrócił na swoje miejsce.
i jeszcze pewnie coś bym wyszukał.

Czy tylko ja mam takie szczęście czy to poprostu ten rejon...

Nieustającej, a tymbardziej utrzymującej się w niewymuszonej wytrwałości, rzetelności w wykonywanym fachu życzę wszystkim tu obecnym na 2017r i jeszcze dalej.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
telemorele jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duratec



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.