Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2018, 08:44   #71
honzik07
ford::average
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 06-11-2017
Model: s-max
Silnik: 2,5t lpg
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: ABS/ESP - pali się cały czas

znowu kontrolki sie zapaliły błedy w bcmi u0121 b1d21 b1d18

honzik07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 08:57   #72
honzik07
ford::average
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 06-11-2017
Model: s-max
Silnik: 2,5t lpg
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: ABS/ESP - pali się cały czas

u mnie zrobiło sie ciepło i sucho i kontrolki juz sie nie zapalaja
honzik07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 11:44   #73
koalakm
ford::beginner
 
Imię: krzys
Zarejestrowany: 01-04-2015
Model: smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: ABS/ESP - pali się cały czas

U mnie mam podobny problem.
Zaswieca sie kontrola BAS/ESP. komp pokazuje problem czujnika predkosci kola lewego przedniego...
Ogolnie zaczelo sie od sygnazlizlacji niezapietych pasow... migala kontrolka i sygnal o niezapietych pasach pomimo ze zapiete byly. Wystarczylo odpiac pasy i zapiac ponownie.
Teraz doszla kontrola ABS/ESP - czasami sie zapala a czasami nie - choc teraz to juz raczej zawsze sie zapala - szczegolnie jak pada deszcz / jest wilgotno - wiec obstawiamjakis problem z kablami?
Dodatkowo teraz zapala sie kontrolka Airbag - poduszka...
Przez 3 lata bylo wszystko oki - no i sie zaczelo - tak mam wrazenie od kiedy dalem do elektryka bo swiatlo wewnatrz wariowalo... mowil wtedy ze troche zalany byl modul komfortu... - gdzie wlasciwie jest ten modul - bo cos czuje ze moze tam gdzies caly czas woda sie dostaje i cyrki sie dzieja?

Bede wdzieczny za podpowiedzi i wskazowki
koalakm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 17:53   #74
junior11
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Olsztyn
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: ABS/ESP - pali się cały czas

Witam.
Morze ktoś z was wie w którym miejscu leci wiązka od abs chodzi mi o odcinek od wejścia wiązki do bagażnika do sterownika.Według schematu jest jeszcze jedna kostka łącząca wiązkę abs-u na odcinku bagażnik-sterownik .
Bo w moim przypadku jest tak ze wyskakuje mi błąd czujnika tylny lewy ( brak sygnału wejściowego do czujnika ) czujnik jest ok sprawdzałem omomierzem , zamieniałem stronami jest ok ,wiązka od wahacza do czujnika jest ok sprawdzałem ciągłość obwodu a mimo tego kontrolki abs-u i esp pala się a czasami gasną.

Z góry dziękuje za wskazówki.
junior11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 14:15   #75
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: ABS/ESP - pali się cały czas

U mnie zaświeciła się kontrolka ABS/ESP po tym jak jakieś dziadostwo wkręciło się przy kole i urwało przewód. Naprawiłem wiązkę, ale kontrolki nie gasną, cały czas mam błąd prawego czujnika zwarcie do masy. Dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem wiązkę od wtyczki czujnika do pompy i wszystko jest z nią ok. Czyżby czujnik do wymiany? Jak powinna być jego rezystancja?
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2021, 18:18   #76
szibidu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2017
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie od jakiegoś czasu zaczęły mi swiecic kontrolki od ABS i od ESP czasami gasną

Hej

Ostatni mam problem z moim samochodem. Otóż od jakiegoś czasu zaczęły mi swiecic jednocześnie kontrolki od ABS i od ESP czasami gasna . Gdy swieca nie dzial również czujnik od pasów bezpieczeństwa. Po drugie od czasu do czasu szumi w kole . Podlaczylem samochód pod komputer to pokazywał problem z lewym kole z ABS . Mechanik stwierdził że szumi łożysko w prawym kole przednim . Jestem umówiony na wymianę za tydzień. Ale dziś podczas jazdy powyżej 90 km/h kierownica zaczęła się trząść i słychać było w kolach takie jakby bicie i przy hamowaniu tez . Pytanie czy to rzeczywiście lozysko czy coś innego a może wszytko na raz?
szibidu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2021, 19:22   #77
marjo
ford::average
 
Avatar marjo
 
Zarejestrowany: 18-12-2004
Skąd: Kielce
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: od jakiegoś czasu zaczęły mi swiecic kontrolki od ABS i od ESP czasami gasną

Odnośnie świecących kontrolek: najprawdopodobniej walnięty czujnik ABS lub problem z przewodem do czujnika- przerabiałem około miesiąca temu.
marjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2021, 20:23   #78
gawo74
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-08-2020
Skąd: Lublin\ Bergen
Model: Galaxy+Fiesta
Silnik: 20 TDCi+1.25B
Rocznik: 2006+2014
Postów: 15
Domyślnie Odp: od jakiegoś czasu zaczęły mi swiecic kontrolki od ABS i od ESP czasami gasną

U znajomego, wprawdzie w innym aucie, ale objawy były bardzo podobne. Przyczyną był pęknięty pierścień zębaty na przegubie. Ten z którego sczytuje czujnik. Pękł na pół i oddzielił się od przegubu.
gawo74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.