Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2015, 20:55   #1
krzysiek2015
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-08-2015
Skąd: Łódzkie
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3 8v
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Jak po wymianie aku. postąpić przy aktywacji alarmu?

Witam,po zakupie auta okazuje się,że aku trzeba wymienić lecz problem z alarmem Cobra ,który może mi zastrajkować po zdjęciu klem i ponownym włożeniu nowego aku. Mam instrukcje czytałem ją dokładnie i wynika z niej,że mogę wprowadzić nowy kod (jakoś ogarnę)ale jest kruczek taki,ze nie znam kodu obecnego i przy próbie wprowadzenia nowego kodu muszę potwierdzić starym. Jeśli chodzi o radio mam kod w papierach ale z nim jakby się nie zgadzał
to na forum są dobrzy ludzie (nie problem). Nie którzy twierdzą ,że można podpiąć prostownik na podtrzymanie pod obejmy + i - lecz nie wiem czy to nie skutkuje przepięciem (zwarciem) i wielkimi kłopotami. Akumulator oryginał 43ah zastępuje na pewno na 50ah choć obudowa rozmiarami nie zachęca.
Co do akumulatora mój typ to Topla w drugim aucie pracuje 6,5 roku bez żadnego rozładowania,choć obecny Motorcraft 13 lat n 99% pewne.
Jeszcze mam kilka innych pytań ale raczej pod innym tytułem. Autko fajne,w rodzinie było Mondeo mk2 nie wiem co ludziki mają do tej marki.
Szukając na forum nikt na pewniaka nie potwierdza takiego podpięcia na podtrzymanie z prostownika więc Proszę o Pomoc dobrze zorientowanych.


Ostatnio edytowane przez Adept ; 21-08-2015 o 10:40 Powód: Tytuł tematu zbyt ogólnikowy
krzysiek2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2015, 22:08   #2
krzysiek2015
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-08-2015
Skąd: Łódzkie
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3 8v
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jak po wymianie aku. postąpić przy aktywacji alarmu?

Dobrze,przewodami rozruchowymi (mają żabki-bo łatwiej),wyjmuje starą baterie
wkładam nową a teraz moment gdy obejmę + zakładam na klemę + na której to
jest podpięta żabka,jednocześnie obejma się łączy z klemą a przewód robi pętelkę
na chwilkę z + na + i co wtedy?
Myślałem o podłączeniu prostownika od razu pod obejmy ,wyjęciu starej baterii włożeniu
nowej założeniu obejm na klemy, odpięciu prostownika i już.
Pytanko czy jak na 2 min. podłącze prostownik pod obejmy + i - bez akumulatora występuje duże ryzyko .
Po uruchomieniu silnika odpinamy aku (wyrzucamy go z auta)silnik pracuje z alternatora
i jest git, z tym,że mam myśl skoro z alternatora jest no,powiedzmy silnik pracuje nic się
nie dzieje to prostownik nie powinien zrobić krzywdy ale nie jestem elektrykiem ani
elektronikiem wiec pewności nie mam.
Wiem może przynudzam ale chodzi o ten alarm,kupie akumulator będę musiał wzywać
fachowca do odcięcia alarmu itp.
Dzięki Dariusz,że odpisałeś,może jestem w takim stresie ,że bez łopatologicznej podpowiedzi się nie uda-no ale są zawsze dwa uda może za drugim razem się (uda).
krzysiek2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2015, 16:34   #3
Sławek_Marki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Skąd: Marki
Model: mk6
Silnik: benzyna 1.3
Rocznik: 2002
Postów: 20
Domyślnie Odp: Jak po wymianie aku. postąpić przy aktywacji alarmu?

Wymień akumulator bez żadnych kombinacji. Nic się nie rozprogramuje. Alarm wyłącz z kluczyka. Kobry mają syrenkę którą wyłączasz kluczykiem. Lepiej nie próbuj podpinania z prostownika.
__________________
Sławek_Marki
Sławek_Marki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2015, 19:07   #4
krzysiek2015
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-08-2015
Skąd: Łódzkie
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3 8v
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jak po wymianie aku. postąpić przy aktywacji alarmu?

"UWAGA! W przypadku gdy jest zaprogramowana automatyczna funkcja antyporwaniowa nie jest możliwa zmiana kodu PIN bez podania starego."
Tak głosi instrukcja alarmu Cobra 3100 .Pewien jegomość nick (niutos) trafił za 385 razem
jak w totka,stary pin.Instrukcja mówi o (brzęczku)pod maską nie zauważyłem aby syrenka
była na kluczyk.
Sławek_Marki,po wymianie baterii w pilocie miałem problem(udało się)a alarm jest z tych
upierdliwych co człowiekowi żyć nie da a każdy Nocny łowca naszych autek rozbraja
zanim ten nas obudzi.

Ps .jeszcze tydzień będę kopał neta potem ryzyk-fizyk,odkładam ze względów fin.,
przewody WN zmówiłem nowe (NGK)nie wiem czy dobre niby 125 zł,olej z filtrem około120zł(Formula f 5w30),a akumulator 180-220zł,filtr Pb 30zł,dobrze,że świece ładnie wyglądają.A myszka wyszła w mieście 8,7 litra (dobrze że tylko miasto).
Tak myślę czy dać 50Ah zamiast obecnych 43Ah.(akumulator).
Najważniejszy alarm.

A jedna rzecz nie warta otwierania tematu-dlaczego w sklepach zaliczają moją Fiestę
jako Mk 5 a przecież jest Mk6 ?W Mondeo też było zamieszanie Mk2 z Mk3 producent swoje a ludzie swoje.
krzysiek2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2015, 19:31   #5
Sławek_Marki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2007
Skąd: Marki
Model: mk6
Silnik: benzyna 1.3
Rocznik: 2002
Postów: 20
Domyślnie Odp: Jak po wymianie aku. postąpić przy aktywacji alarmu?

krzysiek2015 pisząc syrenkę od alarmu miałem na myśli ,,brzęczyk,, wymieniałem najpierw w nim akumulatorek który się rozlał a później cały ten brzęczyk. Co do samego alarmu to masz rację ja wypiąłem centralkę i mogłem normalnie uruchomić samochód.
Jeżeli chodzi o akumulator to nie dawaj większego mniejszy szybciej doładowuje i nie ma potrzeby wstawiania większego.
Co do klasyfikacji Fiest to zgadzam się z Tobą sam się spotkałem wielokrotnie że raz jest MK5 a innym razem MK6
__________________
Sławek_Marki
Sławek_Marki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2015, 21:14   #6
krzysiek2015
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-08-2015
Skąd: Łódzkie
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3 8v
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jak po wymianie aku. postąpić przy aktywacji alarmu?

W sumie to poznaje ten samochód jak nasi technicy F-16 z początku eksploatacji ,
lecz wolałbym aby alarm został jest sprawny,nawet podczas burzowego grzmotu uruchomił
się na 20sek.
Auta które miałem zawsze miały nadmiar Ah w zimę nie było biegania po śniegu.
Jedynie aku Topla według zaleceń jak miała mieć 55Ah to większej nie wkładałem.
W bełgocie z silnikiem 1.1 miałem 72Ah i nic ale dobra spróbuje skontaktować się z poprzednim właścicielem(może ma kod).
Na pewno są eksperci od alarmów na tym forum może ktoś zaradzi,jak pamiętam alarmy
Cobra montowane były już przed 1995r.Chodzi o przełożenie aku a nie rozszyfrowanie alarmu.

Jeśli chodzi o modele to angole mieszali mk a w nowej budzie nazywali albo po staremu
albo w drugą stronę i dochodziła zmiana rocznika na styku kolejnej generacji.
krzysiek2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 16:13   #7
krzysiek2015
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-08-2015
Skąd: Łódzkie
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3 8v
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jak po wymianie aku. postąpić przy aktywacji alarmu?

Witam,więc tak sposób banalnie prosty ,który podpowiedział mi sprzedawca sklepu z
akumulatorami.
Uruchamiamy silnik,włączmy światła zdejmujemy obejmę +(zabespieczamy by do masy nie zwarła)potem obejmę -,wyjmujemy stary aku wkładamy nowy podpinamy obejmy + i -
i alarm oszukany.
Co i tak jest jest połowicznym sukcesem ale akumulator wymieniony.

Teraz dziwna rzecz mnie zastanawia bo przy pomiarze ładowania na wolnych ma 14,09v (trochę mało) ale podczas włączonych świateł dziwnie wzrasta do 14,23v,powinno być odwrotnie-podczas obciążenia powinno spadać.Trochę pojeżdżę zobaczymy-najważniejsze ,że alarm nie zwariował.
krzysiek2015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , alarm , fiesta , ford


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.