Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2016, 18:58   #71
kasztan_85
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: R4 1.4 16V 96 KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wymiana radia na radio z Bluetooth

Cytat:
kasztan_85

moduł ..
wiązka miedzy modułem a radiem i usb
usb bo nie mam ..
wyświetlacz ..
panel radia z przyciskiem phone ... bo mam tam sound i nie mam poniżej telefonu
Czy to wszystko ... czy o czymś zapomniałem ???
jeśli chodzi o mnie to:

moduł 8M5T-19C112-AT
usb - dorawłem na allegro (powtórzę jeszcze raz Lift nie pasuje do 08-12)
wiązkę mam z lifta - musiałem wtyczkę przelutować bo nie pasowała do mojego
więcej zmian nie robiłem poza zabawą w ForScanie

#####

Powracając do głównego wątku - spaliła mi się końcówka mocy w radiu i zastanawiam się nad wymianą na sony i tu pytanie czy w fieście 2010 radia są zabezpieczone kodem, VINem? Chciałbym sam sobie wymienić i nie wiem czy wystarczy tylko podmienić.

kasztan_85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2016, 21:31   #72
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymiana radia na radio z Bluetooth

Cytat:
Napisał kasztan_85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy w fieście 2010 radia są zabezpieczone kodem, VINem?
Nie ma kodu, radio przypisane jest do VIN. Czy wystarczy wklepać VIN do modułu radia ForScanem? Nie wiem. Potrafi ElmConfig dla platwormy Focusa mk2, ale tam nic to nie zmienia, bo jest czterocyfrowy pin, potrzebny przy rozłączaniu aku. Niektóre funkcje z ElmConfiga działają w fieście Mk7, na ForScanie nie znam się...
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 15:04   #73
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Wymiana radia na radio z Bluetooth

zabezpieczone VINem? pierwsze słyszę!
aktywowałem kiedyś usb i bt w fieście po wymianie radia i niczego takiego nie było
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2016, 22:10   #74
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Wymiana radia na radio z Bluetooth

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zabezpieczone VINem? pierwsze słyszę!
Dzięki Marcinie za sprostowanie. Dobrze, że na forum są zorientowani koledzy, którzy poprawią wypisujących bzdury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To były domysły, dlatego napisałem "nie wiem, nie znam się".
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 20:46   #75
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,307
Domyślnie Odp: Wymiana radia na radio z Bluetooth

Kompletuję już resztę .... Okazało się że nie mam wiązki moduł radio , więc może ktoś ma wtyczkę modułu w dobrych pieniążkach
Kabel moduł do usb można zastąpić bo jego też nie mam ale ..???
Podmieniłem już wyświetlacz i panel radia ... w kolejce czeka lampka podsufitki z mikrofonem i tam też muszę jakąś wtyczkę pokombinować do mikrofonu ... no chyba że ktoś ma wiązkę wraz z wtyczkami i do sensora deszczu/ zmierzchu przy okazji ...???
Moduł mam 8M5T-19C112-ES póki co i może do świąt się wyrobię
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 14:01   #76
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wymiana radia na radio z Bluetooth

Cytat:
Napisał kasztan_85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moduł 8M5T-19C112-AT
usb - dorawłem na allegro (powtórzę jeszcze raz Lift nie pasuje do 08-12)
wiązkę mam z lifta - musiałem wtyczkę przelutować bo nie pasowała do mojego
więcej zmian nie robiłem poza zabawą w ForScanie
czyli jak rozumiem moduły w wersjach fiesty po fl np. D1BT-14D212-xx lub AMT5-14D212-xx nie maja możliwości przysposobienia do wersji fiesty z przed fl?
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 17:16   #77
boski13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2017
Model: Mk7
Silnik: 1.25
Rocznik: 15
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana radia na radio z Bluetooth

Cześć mam pytanie. Mam fiestebmk7 fl 2015. Radio podstawowe z małym LCD. Wymieniłem wyświetlacz na kolorowy 4 cale. Radio i panel z bt tez mam. Panel podpiolem do starego radia i działa ale nowe funkcje nie. Radio z BT ma inne kostki. Moje stare radio ma jedna długa i jedna krótka. I do tego antena. Nowe radio ma dwie długie i coś jeszcze. Albo odwrotnie. W moim są dwie długie a w nowym długa i krótka. Czy jest opcja żeby nowe radio podpiąć jakaś tak żeby działało i nie było błędów
boski13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 18:39   #78
boski13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2017
Model: Mk7
Silnik: 1.25
Rocznik: 15
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana radia na radio z Bluetooth

[IMG]file:///var/folders/3f/cf7t_r8n0pn0hz256sln4t_m0000gn/T/IMG_6960.jpg[/IMG]

tak wygląda tył nowego radia
a tak mój [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez boski13 ; 12-10-2017 o 20:33
boski13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 18:23   #79
boski13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2017
Model: Mk7
Silnik: 1.25
Rocznik: 15
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana radia na radio z Bluetooth

Jeszcze raz
Jako że posiadam zwykłe radio bez BT a jedynie z aux i usb oraz ekran 2 liniowy monochrom chodziła mi po głowie zmiana na coś lepszego , ceny zestawów były dość sprore więc nie chciałem podejmować ryzyka tym bardziej że nie byłem pewny czy wszystko zadziała, na angielskim forum był gość który robił zmiane i miał problem z brakiem komunikaków na ekranie oraz zmianą jezyka km itp
Trafił mi się zestaw za 150 zł tj radio z bt panel radia i ekran 4 cale kolor.
Zacząłem od ekranu, zdjęcie daszka i wpięcie kostki, pasuje i w zasadzie działa wszystko tj wszystkie komunikaty , wszystkie ustawienia czy to auta czy ekranu czy audio.
Jedna rzecz jaka nie chodzi to przełączanie pomiedzy trybami aux,radio , cd. Wcześniej działało, poza tym sterowanie volume czy zmiana utworów/radia działa.
Pomyślałem że to wina starego radia więc wyjąłem stare aby podłączyć nowe. Tu pierwszy zonk są różne kostki które pokaże na zdjęciach poniżej. Kostka zasilania ta duża jest taka sama za to w starym radiu bylo wejście mini usb i antena , w nowym jest druga kostka z pinami i dwa antenowe , - może ktoś z was wie co to za wejścia.
to jest stare radio
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a to nowe
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W samym radiu poprzednio miałem 6 pamięci na stacje radiowe, w tym nowym chyba jest 9 ale mogę zapisać tylko 6 . Tak więc podpiołem nowy panel radia i radio , tzn wpiąłem kostkę zasilania i antene , ten mini usb zostawiłem luzem, wszystko działa tak jak na starym radio czyli to co działało działa to co nie nie działa.
Obstawiam że przyczyną braku przełączania trybów w kierownicy jest kostka do ekranu bo jak podpinam stary ekran to wszystko działa, nie wiem natomiast co z pamięcią stacji i co z tą kostką wolną i z tą wiązką wtyczką mini usb która jest w aucie.

Może ktoś robił coś podobnego albo ma więdzę co można zrobic.
Dodam tylko że zmiany forscanem zaruwno ekranu jak i radia nic nie zmieniły
boski13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2017, 17:12   #80
boski13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-10-2017
Model: Mk7
Silnik: 1.25
Rocznik: 15
Postów: 20
Domyślnie Re: Wymiana radia na radio z Bluetooth

Problemy które były zostały rozwiązane, no może poza zmianą trybu z kierownicy ale to akurat najmniejszy problem .
Usb pod kolorowym ekranem działa.
Aby to zrobić musiałem dołożyć moduł BT pod który podpiałem usb i nowe radio. Teraz mam LCD 4 cale kolor do tego usb, streaming BT, zestaw głośnomówiący i sterowanie głosem.
Kupiłem moduł do polifta i wiązkę kabli, wcześniej przy wymianie lampki na submarine miałem z całością też mikrofon.
Jedyny nierozwiązany problem to brak wiązki do mikrofonu , nie wiem pod co go podpiąć ale myśle że jakoś to ogarnę tak żeby było mnie słychać podczas rozmów .
boski13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radio , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.