Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2017, 04:57   #61
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Co do dystansów i głośników Hertz to nie pasują. A czy dokładając taki 1cm grubości dystansu niema problemu z zamontowaniem drzwi? Czy pracująca membrana głośnika nie uderza o kratkę drzwi? Widziałem temat że ta przeróbka była robiona a czy jest tak jeszcze sporo do swobodnej pracy głośnika? Ciekawe bo u mnie też Hertze nie wchodzą w normalne dystanse trzeba by dać wyższe nie wiem jak z innymi głośnikami może tego problemu niema.

Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2017, 08:20   #62
surfly
ford::average
 
Avatar surfly
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Olsztyn
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 117
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Zakupiłem Hertz 165.3 + dedykowane dystanse MDF. Oczywiście dystanse nie wystarczające. Na szczęście sprzedawca wysłał na prośbę dodatkowy 18mm i wtedy już pasuje. Po podmianie głośników (były oryginalne Forda) jest zero różnicy jak dla mnie. Radio jakie posiadam to 6000cd. Teraz przymierzam się do wymiany radia na Sony. Jak to nie pomoże to będę wygłuszał drzwi. Ogólnie chcę uzyskać lepsze basy.

Nadziubane na Oneplus One przy użyciu Tapatalka
surfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2017, 23:44   #63
adamuseq
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Jarosław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Cytat:
Napisał surfly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakupiłem Hertz 165.3 + dedykowane dystanse MDF. Oczywiście dystanse nie wystarczające. Na szczęście sprzedawca wysłał na prośbę dodatkowy 18mm i wtedy już pasuje. Po podmianie głośników (były oryginalne Forda) jest zero różnicy jak dla mnie. Radio jakie posiadam to 6000cd. Teraz przymierzam się do wymiany radia na Sony. Jak to nie pomoże to będę wygłuszał drzwi. Ogólnie chcę uzyskać lepsze basy.

Nadziubane na Oneplus One przy użyciu Tapatalka
Można to zrobić taniej wymieniając głośniki na Ford premium 25w takie niebieskie. Różnicy nie usłyszysz na Ford 6000 cd bo ono po prostu gra bardzo marnie zwlaszcza jak dasz głośniej. Wymiana na Soniaka 1cd albo 6cd robi mega różnice. Nawet radio z nawigacją gra słabiej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
adamuseq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2017, 15:13   #64
surfly
ford::average
 
Avatar surfly
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Olsztyn
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 117
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Cytat:
Napisał adamuseq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można to zrobić taniej wymieniając głośniki na Ford premium 25w takie niebieskie. Różnicy nie usłyszysz na Ford 6000 cd bo ono po prostu gra bardzo marnie zwlaszcza jak dasz głośniej. Wymiana na Soniaka 1cd albo 6cd robi mega różnice. Nawet radio z nawigacją gra słabiej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
No i jestem po wymianie na Sony 6cd. Rzeczywiście teraz jest mega różnica. Także dla potomnych, jak macie 6000cd to najpierw wymiana radia potem ewentualnie głośniki

Nadziubane na Oneplus One przy użyciu Tapatalka
surfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2017, 21:27   #65
bzyq81
ford::advanced
 
Avatar bzyq81
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2006
Postów: 314
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Dystanse można zrobić z głośników oryginalnych. 4 cięcia i po temacie. Przy okazji zostaje nam oryginalne przylaczeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z Tapatalk
bzyq81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 21:06   #66
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Ktoś może podpowiedzieć, jaka jest maksymalna głębokość głośnika, jaką można wstawić w miejsce fabrycznego (używając tych dystansów "odzyskanych" z oryginalnych głośników)?
bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 07:50   #67
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

ja włożyłem dls r6a na dorabianych dystansach z mdf ale siedzą na styk, lepiej poszukać czegoś z mniejszą głębokością montażową
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2018, 13:19   #68
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Wilczak - wsadziłes R6A bez przerabiania tapicerki...???
Masz jakieś fotki, pamiętasz, jak gruby dałeś dystans?

Gdzieś wyczytałem, że "standardowo" jest ok 55mm miejsca. Dzisiaj zrobiłem "test wykałaczki" (wsadziłem przez dziurkę, żeby zmierzyć, jak daleko odsunięty jest ori głośnik od tapicery) - weszła na 13mm. Ok 5mm trzeba zostawić na ruch membramy, to wychodzi mi, że można pogrubić ori dystanse o jakieś 8mm, co daje 63mm max głębokości montażowej.
A DLS RS6A ma 76mm :o
Jak Ci się to udało? Koniecznie dokładnie opisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 21:40   #69
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Generalnie nie pamiętam jaki był dystans. Magnes głośnika oparł się o prowadnicę szyby, a z przodu wycinałem/szlifowałem to całe zbrojenie maskownicy tak że została sama siateczka. Zobaczę jeszcze z tą wykałaczką tak jak pisales. Zdjęć poszukam ale nie obiecuję bo mi dzieciaki telefon zbiły i nie wiem czy zrzucałem na kompa.
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 22:36   #70
bombonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2018
Model: S-Max, S-Max Mk2 ST-Line
Silnik: 1.8tdci, 2.5 HEV
Rocznik: 2006, 2022
Postów: 81
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Tylko zetnij tę ostrą końcówkę wykałaczki, żeby sobie zawieszenia albo membrany głośnika nie przedziurawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bombonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.