Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2017, 21:56   #11
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

Tylko gaśnica i trójkąt. Apteczka nie jest wymagana , ale zalecana , wiadomo , dla własnego lub czyjegoś bezpieczeństwa

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 22:03   #12
kris_one
ford::average
 
Avatar kris_one
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Model: Mondeo Kombi ST Line
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

Tak mi się właśnie wydawało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście apteczkę w aucie mam - ale fakt jest faktem, że nie jest wymagana.
Co do gaśnicy to miałem "okazję" raz gasić komorę silnika w aucie, poszły 3 gaśnice i ledwo dało się zdusić ogień. Po czym przyjechali strażacy i dogasili.
kris_one jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 08:30   #13
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

Apteczka nie jest w Polsce obowiązkowa, ale ja ją też w każdym aucie mam.

Co do gaśnicy to przepisy nie obligują kierowców do przeprowadzania ich legalizacji, jednak wydaje mi się, że zasadne jest okresowe sprawdzenie gaśnicy w specjalistycznym punkcie, aby w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba jej użycia, zadziałała jak należy.
U mnie kiedyś była możliwość przyniesienia swojej gaśnicy do pracy i jak była legalizacja gaśnic służbowych, to "przy okazji" legalizowali nam gaśnice. Teraz tak nie mam, ale blisko domu mam legalizacyjny punkt specjalistyczny - jeszcze tam nie byłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 10:58   #14
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

Co chwila pod Tesco czy innymi sklepami stoją panowie w namiocikach i legalizuja. Mi się już skończyła, ale czekam na taką sytuację . Apteczka to chyba każdy ma w aucie , a większość dla tego, bo myślą że jest obowiązkowaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 14:27   #15
Matyś
ford::beginner
 
Avatar Matyś
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 16-01-2017
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

Ja wożę zawsze w aucie Rescue Tool od Victorinoxa. Jest świetny, bardzo polecam. Uważam ze na takiej rzeczy nie można oszczędzać tych 100zl.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Matyś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 22:15   #16
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

kris_one, fakt, że apteczka nie jest obowiązkowa - moja wypowiedź wprowadza w błąd - aczkolwiek jest skrótem myślowym, bo ja nie wyobrażam sobie, żeby w aucie jej nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Matyś, no tak, tylko wydać powiedzmy 100zł za nóż ratunkowy, a 300zł za scyzoryk to już jest różnica - zwłaszcza zakładając, że nie będę używał tych przedmiotów zbyt często (mam nadzieję) a obydwa spełniają podstawowe funkcje ratunkowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - do tej pory nie uzyskałem informacji co do potwierdzenia oryginalności scyzoryka z okładkami "Bosch'a" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o gaśnicę to robię jej przegląd/legalizację co roku - koszt 6zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 23:18   #17
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

widać są gaśnice i "gaśnice". Zuzywając dwie gaśnice samochodowe, z przyjacielem ugasiłem kawałek piwnicy.
Must have w aucie:dobrze wyposażona apteczka wg. normy DIN, scyzoryk, łom, gaz pieprzowy, dwa zestawy naprawcze do opon (brak zapasu), stara Nokia którą wystarczy podładować raz na pół roku.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 08:37   #18
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

Może trochę odbiegnę od tematu ale całe to wyposażenie zda się psu na budę bo stawiam orzechy przeciwko żołędziom, że 80% ludzi nie poradzi sobie z ich obsługą...
Zdecydowana większość kierowców nigdy w życiu nie używała gaśnicy, nie ma większego pojęcia jak ją trzymać, gdzie kierować środek gaśniczy etc. a z cięciem pasów to już pewnie ledwie jakiś promil miał praktyczny kontakt.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 15:05   #19
pääkäyttäjä
ford::beginner
 
Avatar pääkäyttäjä
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 04-05-2015
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo IV
Silnik: 1.8 TDCi 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

Co do cięcia pasów - pod ręką od jakiegoś czasu dodatkowo mam przecinak do pasów. Reszta to standard czyli prosty multitool, saperka. Z dodatków, na zimę mam jeszcze jednorazowe ogrzewacze chemiczne, zeby np. ogrzać ręce czy stopy. Porządny powerbank i też stary telefon w razie "W", mrugajace żółte światło ostrzegawcze i porządna latarka... O apteczce i gaśnicy nie wspomnę.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lähetetty minun Xperia XZ laitteesta Tapatalkilla.
__________________
Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.
pääkäyttäjä jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 16:33   #20
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Akcesoria ratunkowe

Apteczkę mam dobrze wyposażoną. Saperka jest, ale nie zabieram jej zbyt często Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a taki młoteczek do szyb i przecinak do pasów dostałem kiedyś w ramach prezentu jak robiłem badanie techniczne:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gaśnica standard. Dodatkowo prawie zawsze mam Leatherman Wave.
Gaśnicę umiem używać oraz jestem po kilku szkoleniach z pierwszej pomocy. Dodatkowo niestety kilka razy musiałem swoją wiedzę "praktykować".
Sprzętem można się obłożyć, ale trzeba wiedzieć jak się go używa i umieć też w stresie działać.

Edit:
Zapomniałem. Przy kole zapasowym mam włożoną jeszcze folię termiczną, którą jak na razie wykorzystuję czasami, jak jadę na zawody biegowe.
__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer

Ostatnio edytowane przez keiw ; 19-05-2017 o 16:36
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.