Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2017, 18:11   #1
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Cześć

Od jakiegoś czasu zastanawiam się co to za odgłosy dochodzą z okolic silnika mojego forda. Na załączonym poniżej filmiku wyraźnie słychać odgłos w stylu grzechotki. Słychać to przez prawie cały filmik (wg mnie - bo ja wiem który to dźwięk) ale najbardziej słyszalne jest między 17-19 sekundą. Najwyraźniej słychać w słuchawkach.
Ktoś miał podobne doświadczenia? Co to może być? Rozrząd, rolki, pompa wody, wtryski? W niedalekiej przyszłości postaram się zdjąć koło i ściągnąć osłonę rozrządu i zobaczyć w jakim jest stanie. Generalnie jeszcze mam jakieś 15 tys km do zmiany no ale może się szybciej kończy coś.

Kod:
17-19s: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez jaworq ; 04-04-2017 o 22:22
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2017, 18:16   #2
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 dziwne dźwięki

Zdejmij pasek osprzetu odpal i sprawdz

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 18:49   #3
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Mały update do tej sprawy:

Przy okazji wymiany rozrządu w ASO powiedzieli mi że to łańcuszek. Powiedzieli mi też że tego się praktycznie w ogóle nie wymienia bo powinno być niezniszczalne. Mam to Mondeo od 4 lat i w sumie to nie byłem przekonany czy tego czasem od początku tego nie było słychać a ja dopiero niedawno to usłyszałem. 2 tygodnie temu wymieniłem cały komplet rozrządu bo był już na to czas i dźwięk jest dalej taki sam więc nie pochodził on na pewno z rozrządu i jego podzespołów (pompy, rolki itp). W serwisie mi powiedzieli żeby się tym dźwiękiem nie przejmować i jeździć. Jeździć aż się zepsuje i wtedy będzie na 100% wiadomo co to było ;D

Reasumując, temat olewam i jeżdżę dalej. Pozostałym też radzę się tym nie przejmować i poszukać dziury w całym gdzieś indziej =)

Jakby ktoś nie wiedział o jakim łańcuszku mowa - chodzi o ten krótki na głowicy. Np tu go widać na zdjęciach:

Kod:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 19:11   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Witam

No tak.Jak się zepsuje to będzie wiadomo.Serwis masakra.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 20:39   #5
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

No masakra, co poradzić ;D Ale i tak wolę takie podejście niż dochodzenie przez 2 tygodnie lub wymienianie 30 rzeczy w ciemno tym bardziej że auto nie jest na gwarancji... Przyzwyczaiłem się już że dzisiejsi mechanicy często są tylko od odkręcania starych i przykręcania nowych rzeczy. A i to potrafią spier******. Czasem zdarzy im się pomyśleć i zamówić prawidłowe części do danego auta xD

PS. Temat do zamknięcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 22:24   #6
fuksioo
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: Białystok
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

To co ci tam grzechocze to łańcuszek rozrządu łączący dwa wałki i chyba jeszcze słychać łożysko napinacza paska wielorowkowego. Tak mi się wydaje. 400 części i 600 robocizna - przerabiałem już ten temat w focusie z tym samym silnikiem. Łożysko napinacza jakieś 4 dychy. Ja bym jeździł jeszcze trochę.
fuksioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 19:46   #7
roy61
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 18-01-2016
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 140
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Mam pytani czy przy wymianie łańcuszka wymieniali Ci na nowo rozrząd ? Słyszałem kiedys ze raz ściągniety trzeba założyc nowy a przy wymianie łańcuszka chyba trzeba ściągnąć rozrząd?
Mam dokładnie ten sam dźwięk pozdro.
roy61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 20:35   #8
miraf
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 140KM/163 by Polarny
Rocznik: 2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Witam. Mam ten sam dźwięk. Ta sama sytuacja. Jakby coś brzęczało w górnej części rozrządu. Jak byłem w Aso to gość powiedział że nie wie co to i trzeba by wszystko rozebrać, i jak sypnął cenę to sobie darowałem, bo pewności nie ma co to i czy czasem nie rozbiorą połowy silnika i go źle złożą.. Jeszcze nie wymieniałem rozrządu wiec, jak będę po wymianie i dźwięk zniknie dam znać. W każdym razie jak dojdziecie co to może być dajcie znać. Pozdrawiam
miraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 23:37   #9
jaworq
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 Ghia X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Cytat:
Napisał miraf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym razie jak dojdziecie co to może być dajcie znać. Pozdrawiam
Przecież już ja i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisaliśmy w tym wątku co jest przyczyną.
jaworq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2017, 12:52   #10
crashq
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: ETM
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki w okolicach rozrządu

Jestem właśnie po wymianie tego łańcuszka i napinacza i niestety nie ucichło. Wcześniej wymieniony rozrząd i nic to nie dało. Łańcuszek był lekko zużyty, ślizgi lekko wyrobione. Zastanawiające jest to, że po wymianie nie ucichło, może lekko, ale nadal to słychać. Koszty nie małe bo trzeba cały praktycznie osprzęt silnika na górze rozebrać. Wydane 1100zł i zero poprawy :/ Może tak musi być ? Czy to nie jest jednak normalne ?
crashq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.