Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2016, 13:25   #91
massi
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2500T
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Wykręciłem prawe przednie koło, ściągłem nadkole. Wykręciłem schowek w samochodzie pasażera ale tam były same wiązki kabli. Czy to jest ten odpływ nad nadkolem ???
Próbowałem to przepchać drutem ale nie da się tam nic wepchać. Prawdopodobnie oddam samochód do serwisu. Ja mogę więcej popsuć niż naprawić.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

massi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 06:26   #92
youzeq
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Dokładnie. To jest ten odpływ co na zdjęciach.
"Kaczi" zrobił niezła instrukcję i na ostatnim zdjęciu jest pokazany ten wężyk od strony pasażera. Znajduje się on pomiędzy kablami pod wygluszeniem z filcu, który trzeba po prostu przeciąć...
youzeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 11:30   #93
massi
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2500T
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Jeszcze nie wymieniłem tych wężyków z szyberdachu czekam aż będzie trochę cieplej. Poza tym nie wiem jak odchylić podsufitkę i ściągnąć te poszycie przy szybie.

Zastanawia mnie czy źródłem mokrych dywaników może być co innego niż szyberdach ?
Na zimę szyberdach zakleiłem wazeliną i jak na razie trzyma nie przecieka. W ASO wyczyścili mi te przewody z szyberdachu. (co ciekawe jak im mówiłem o szyberdachu to się bronili przed nim i nawet go nie dotykali). A dywaniki jak były mokre tak są nadal. Trzy miesiące temu kiedy odkurzałem samochód na dywanikach od spodu widać mokre plamy na dwóch tylnych dywanikach, a przedni pasażera był cały mokry. Mam takie wrażenie, jakby woda od spodu wyciekała w jednym miejscu. Gdyby było to od szyberdachu to mokry dywanik powinien zaczynać się od góry. Czy się mylę??? Dwa dni temu podczas mrozów odwróciłem dywaniki i wszystkie miały lód w jednym miejscu, nie na całym.

Czy mogę mieć jakaś dziurę od spodu?? Może woda jakoś od dołu wpływać do środka? da się jakoś to poszycie pod dywanikami ściągnąć ????

Zaznaczyłem miejsca gdzie są zawsze mokre wilgotne.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdjęcia mokrych od spodu dywaników.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
massi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 08:21   #94
youzeq
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Dywaniki są mokre od spodu bo wężyk na końcu się zapchał i dwa teraz spływa po słupkach i gromadzi się właśnie pod dywanikiem. A pod dywanikiem mamy wygluszenie filcowe które prawdopodobnie zaczyna już powoli gnić bo cały czas stoi tam woda. Ja tak miałem. Jestem juz jakiś czas po tej swojej przeróbce i powiem tylko jedno- cały czas nie mam najmniejszych problemów z wodą z szyberdachu. Po prostu polecam wymianę tych weżyków..
youzeq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 15:59   #95
Btkiero
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 13-07-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał kaczi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Również miałem problem z przeciekającym szyberdachem, pewnego dnia po ulewie miałem całą podsufitkę mokrą z przodu. Nie ma się co bawić w przetykanie zaworków i tak się za chwilę zatkają, trzeba wymienić rurkę na taką z LeroyMerlin jak napisał "youzeq" 8x3mm wzmacniana -25zł za 5m, 2-3h pracy i macie spokój na zawsze.

Instrukcja na wymianę przednich odpływów.
1) Zdejmujemy osłony słupków przednich (mocniej je pociągając, jak odskoczą to takie żółte zabezpieczenia zdejmujemy - będzie widać)
2) Do "odgięcia" podsufitki odkręciłem osłony przeciwsłoneczne, odkręciłem "rączki", ze środkowego słupka osłonę regulacji pasa - 1 śrubką pod zaślepką AirBag oraz zdjąłem uszczelkę szyberdachu tą szarą.
3) Od strony kierowcy otwieramy schowek, na wysokości gniazda diagnostycznego za osłoną, matą jest rurka (czarna w białe paski), wyciągamy go razem z gumowym "kątownikiem" fot.3
4) Od strony pasażera wykręcamy schowek, 4 torxy i 2 dziesiątki w środku, rozłączamy przewody, wyciągamy schowek i wyciągamy rurkę zza osłony, maty fot 5.
5) Odłączamy te czarne "kątowniki" wyciągamy nad deską rozdzielczą te rurki- łatwo wychodzą, wyjmujemy rurki z zatrzasków słupków, i po delikatnym odgięciu podsufitki ściągamy przewody z odpływów przy szyberdachu.
6) Wkładamy nową rurkę w odpływ szyberdachu (powoli żeby nie złamać odpływu, chyba jest plastikowy oraz uważając żeby nie zgiąć podsufitki), przeciągamy przez "zatrzeski" tak jak stara rurka była prowadzona, przepuszczamy przez deskę rozdzielczą za matą, chwila zabawy i przechodzi, i ja włożyłem ok 5-10cm rurki w dziurkę w nadkolu.
GOTOWE - woda teraz spływa a nie kapie jak przez te zaworki.
Mam nadzieję, że tyłu nie będę musiał robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niżej kilka poglądowych fotek.
Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, piszcie śmiało na PW.
Witam,
odświeżę lekko temat, głównie by podziękować za powyższy tekst. mega pomocny. Nie trzeba odkręcać ani kół, ani nadkoli. Wyczyściłem, przedmuchałem i teraz tylko czekać na deszcz.

A tak teraz trochę z inne beczki, ale w temacie.
Podpowiedzcie gdzie można kupić "świeże" elementy odpływu z szyberdachu, głównie chodzi mi o te końcowe "kolanka". Wiadomo guma po kilku latach parcieje i dla spokoju bym je wymienił.

Pozdrawiam.
Btkiero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2017, 16:49   #96
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Odpływy od szyberdachu widziałem również z tyłu widać od kanału za zderzakiem. Tam sprawdzaliście ???????????
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 22:27   #97
Btkiero
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 13-07-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał ketez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpływy od szyberdachu widziałem również z tyłu widać od kanału za zderzakiem. Tam sprawdzaliście ???????????
Tak są tam. Z bagażnika jest elegancki dostęp do odpływów.
Btkiero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2017, 15:31   #98
bobbik
ford::amateur
 
Imię: mikołaj
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: mondeo mk1
Silnik: 1,8td
Rocznik: 1995
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Dach przecieka bo odpływ jest fabrycznie zj****ny. Wężyki załamują się w miejscu przejścia między słupkiem a deską rozdzielcżą, ponadto na samym dole, przed wyjściem do nadkoli założono coś w rodzaju zaworków zwrotnych. Cały syf zostaje w tym miejscu, zapychając rurkę. Przedmuchiwanie niewiele daje.
bobbik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2017, 08:11   #99
joou
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 04-01-2015
Skąd: Praszka
Model: mondeo mk2
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Witam Panowie

Przeczytałem wszystkie 10 stron i zabrałem się za swojego mk4. Kawałek żyłki od kosiarki (ja miałem 3,2mm) i pompka do pompowania balonów, lejek i trochę wody. 2,5 godziny i oba wężyki z przodu przepchane. Zdemontowałem jedynie uszczelkę szyberdachu na podsufitce, osłony przeciwsłoneczne prawą i lewą, uchwyty prawy i lewy i osłony słupków (są na wcisk). Odchyliłem podsufitkę i wypiąłem wężyki (czarno biały gruby około 10 mm średnicy). Później na przemian woda i powietrze z pompki i się udało. Powietrze zaczęło syczeć przy przednim kole podczas pompowania a po wlaniu wody wypływała strumieniem na dole (a nie kapała). Zakładając wężyki zabezpieczyłem opaską trytyt. Nic trudnego. Narzędzia potrzebne to mały płaski śrubokręt (do wyciągnięcia zaślepek) i mały torx. Polecam się pobawić zanim zaczniecie rozbierać auto i wymieniać wężyki. Dziękuję wszystkim za wpisy i pomoc.

pozdrawiam
joou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2017, 18:51   #100
kaczi
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 30-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI-140KM
Rocznik: 11.2007
Postów: 10
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Tylko taki zabieg nie wystarczy na długo, te oryginalne gumowe końce w kształcie L są do kitu i zaraz znowu się zapchają, wystarczy wymienić wężyk jak pisałem trochę wcześniej i wsadzić luzem z 10cm w dziurkę gdzie były te zj...e końce i powinno to być rozwiązanie na zawsze, nie trzeba się martwić czy znowu się kiedyś zapcha.
kaczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.