Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2017, 11:04   #1
Błajo
ford::average
 
Avatar Błajo
 
Imię: Błajo
Zarejestrowany: 23-01-2017
Skąd: Gdynia
Model: MK2 FL / MK3 / S-MAX
Silnik: 1.6 90 KM / 1.6 116 KM / 2.0 140 KM
Rocznik: 2008 / 2012 / 2012
Postów: 105
Domyślnie 1.6 TDCi 116KM szarpie / kangury przy ruszaniu

Witam,

Mam taki problem z moim Focusem. Auto przy ruszaniu z jedynki często robi kangurki... nawet nie wiem jak delikatnie się bym nie obchodził ze sprzęgłem to auto skacze jak kursant na L-ce... byłem pewny, że to kwestia odpowiedniego dozowania gazu ale żeby nie robić tych skoków muszę prawię palić sprzęgło... Na wyższych biegach tego nie ma.

Najbardziej jest to odczuwalne gdy np. jadę na parkingu i wcisnę sprzęgło żeby zwolnić i potem bez gazu chcę ruszyć z pół sprzęgła.

Czasem po wbiciu 2-ki też auto trochę "kangurzy" na wyższych biegach jest ok.

Jako, że dodatkowo silnikiem mocno telepie na biegu jałowym co przenosi się do wnętrza zastanawiam się czy to nie jest coś wspólnego...

Czytałem na forach innych marek że czasem za takie objawy winna jest poduszka silnika lub uszkodzone sprzęgło. U mnie sprzęgło łapie przy samym dole.

Czy miał ktoś może takie objawy?

Z góry thx za pomoc :-)

Błajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 13:07   #2
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi 116KM szarpie / kangury przy ruszaniu

Jasne, że można szukać w sprzęgle (właściwie w kole dwumasowym) ale jeżeli świeżo przesiadłeś się do tego auta to komunikat jest następujący: ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Po przeprowadzce z mk2 z tym samym silnikiem do prawie nowego mk3 krew mnie w korkach zalewała (kangurki i telepanie) ale po pół roku 9/10 startów mam udanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Tajemnica to faktycznie mocniej wciśnięty gaz i umiejętne sprzęgło.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 14:17   #3
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi 116KM szarpie / kangury przy ruszaniu

W moim również były kangurki, drgania po zmianie z "1" na "2", po zmianie sprzęgła objawy ustały.
W moim przypadku nauczyłem się jeździć tak że nie było to odczuwalne, przy ruszaniu więcej gazu i nie było problemów.
Samo sprzęgło zmieniałem bardziej z powodu zdjęcia skrzyni do zmiany uszczelniacza i za jedną robotą.
Z dwumasem ciekawi mnie na ile jego zużycie wpływa na taką nerwowość podczas ruszania zanim usłyszymy stukanie.
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 15:24   #4
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi 116KM szarpie / kangury przy ruszaniu

ja i na nowym sprzęgle i dwumasie czasem bujałem jak łódeczka przy 10 skali Beauforta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest to wnerwiające a to wszystko wina pier... komputera który chce za nas za bardzo myśleć. Druga denerwująca przypadłość to podtrzymanie obrotów przy zmianie biegów.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2017, 16:22   #5
Błajo
ford::average
 
Avatar Błajo
 
Imię: Błajo
Zarejestrowany: 23-01-2017
Skąd: Gdynia
Model: MK2 FL / MK3 / S-MAX
Silnik: 1.6 90 KM / 1.6 116 KM / 2.0 140 KM
Rocznik: 2008 / 2012 / 2012
Postów: 105
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi 116KM szarpie / kangury przy ruszaniu

Cytat:
Jasne, że można szukać w sprzęgle (właściwie w kole dwumasowym) ale jeżeli świeżo przesiadłeś się do tego auta to komunikat jest następujący: ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Po przeprowadzce z mk2 z tym samym silnikiem do prawie nowego mk3 krew mnie w korkach zalewała (kangurki i telepanie) ale po pół roku 9/10 startów mam udanych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Tajemnica to faktycznie mocniej wciśnięty gaz i umiejętne sprzęgło.
Grrrr tego się cholera bałem... masakra.

Bez kitu mam jeszcze Mk2 1.6 TDCI 90KM i mimo że ma o 150 000 km więcej... i jest starszy o 4 lata to lepiej mi się nim jeździ... naprawdę nie kumam jak można było tak spi....ć auto. Zawieszenie jest nadal mega... ale w środku ciaśniej nawalili tych plastików i siedzi się jak w puszcze... no naprawdę wydali chyba cały budżet na stylistę bo auto super wygląda... ale reszta... dramat.
Błajo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 09:29   #6
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi 116KM szarpie / kangury przy ruszaniu

Długo można by nad tym dyskutować. Ja osobiście czuję się lepiej w aucie które mnie otacza z racji "szczupłej/mikrej" postury. Wiesz.. oprócz zawieszenia to była właśnie jeszcze seria nowych silników czyli EcoBoostów które jak na tamte czasy, dogoniły konkurencję. W MK2FL było lepsze wykonanie, części starczały na dłużej, no ale o tym nie raz mówiliśmy na forum, że jest to przykre że w takim kierunku to wszystko idzie.
Z podobnych sytuacji widzę, że jak kupiłem nowy rower, to na pewno nie wytrzyma tyle, ile rower który dałem żonie. Ten mój poprzedni sam odkupiłem od przyjaciela i chyba bije mu już z 12 lat jak nic. Mój nowy jak dożyje 5-ciu lat to będzie pewnie wyczyn. I co mam zrobić? Szukać na rynku używek w które wsadzę 2x tyle co zapłacę za nowy rower żeby było wszystko nowe i pasujące?
Tzw. afera / spisek żarówkowy czyli celowe konstruowanie produktów aby wytrzymały tyle, ile ma być w papierach i tyle, żeby się potem księgowym zgadzało.
Z drugiej strony, wchodzisz do sklepu, nawet na przykładzie tych głupich rowerów, masz rower za 2000 zł a obok stoi (z wyglądu) identyczny za 8000 zł. Kupisz ten za 8000 zł jeśli roweru używasz tylko do przemieszczania się z domu do pracy?
Co innego, jak zarabiasz 24 tyś złotych miesięcznie, to może skusisz się na ten za 8000 zł, tak samo jak zarabiając normalne pieniądze, nie kupisz tego nowego roweru za 650 zł który też przecież ma dwa koła, hamulce i przerzutki i kierownicę (dzwoneczek gratis). Kwestia nie kupowania tego z najniższej półki i omijania tej wyższej. Wszystko będzie zapewne bardzo elastyczne w stosunku do zarobków.
Podobnie z autami. Kupujesz w dzisiejszych czasach Focusa MK3 za niemałe pieniądze, ale jest to auto niczym z niskiej półki lekko powyżej tych "najtańszych" aut. To że wygląda rewelacyjnie, ma tempomat, bluetooth, xenony czy LED'y, nie znaczy że jest takim samym autem jak Volvo V40 które jest wyposażone w podobne "bajery" i które "wielkościowo" jest takie same czy ma podobną moc.
Tak samo jak z rowerami: Focus i Volvo mają po 4 koła, silnik, maskę, szyby, bagażnik itp. Tylko różnica cenowa jest odrobina zbyt duża.

Ale żeby nie było. Focus MK3 i tak aż takim "dramatem" nie jest. Sam też sobie przyrzekam, że nigdy więcej Focusa, ale przeglądam różne auta na rynku, różnych producentów i powiem Ci, że u konkurencji wcale nie jest tak, że każdy chce udowodnić jakie to lepiej zrobione auto posiada w ofercie. Tak.. możesz kupić lepiej spasowaną Fabię albo Citroena C3 czy choćby Astrę - tylko zawsze wybierasz pomiędzy pewnymi "za a przeciw". P.S. Bez obrazy dla użytkowników Astry, ale wsiadłem do modelu z 2016 roku ze "średnim, lekko wyższym" pakietem wyposażeniowym. Boże - jaka bieda i ascetyzm... Normalnie wsiadasz i czujesz się, jakby Opel nie zmienił się przez ostatnie 20 lat. Niektórym może to pasować, ja uważam że takie auto "trąca myszką".

Ostatnio edytowane przez edmun ; 23-05-2017 o 09:31
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 09:39   #7
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi 116KM szarpie / kangury przy ruszaniu

Mnie też zabudowa nie przeszkadza. Śmiać mi się tylko chce gdy wsiadam do mk2 bo jest tak "płasko i szeroko", że czuję się, jakbym usiadł za fortepianem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Mk3 względem mk2 jest też lepiej wyciszony i moim zdaniem bardziej wygodny. Lepsze też są heble. Poza początkowymi przygodami ze sprzęgłem zmianę oceniam na plus.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 09:50   #8
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: 1.6 TDCi 116KM szarpie / kangury przy ruszaniu

Cytat:
Śmiać mi się tylko chce gdy wsiadam do mk2 bo jest tak "płasko i szeroko", że czuję się, jakbym usiadł za fortepianem
Mi się właśnie ta przestrzeń i prostota podoba w mk2. Nie lubię ciasnych samochodów. Do samochodu siostry to ledwo się mieszczę (Peugot 206). Nigdy nie myślałem, że mój wzrost (ponad 2m) będzie miał aż tak duże znaczenie przy wyborze samochodu.
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.