Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2014, 20:15   #1
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Przednie lampy USA, a polskie przepisy

Witam,
Czy ktoś orientuje się czy lampy przednie na rynek USA będą zgodne z polskimi przepisami? Przede wszystkim czy w Polsce dopuszczone są klosze kierunków w kolorze pomarańczowym? I drugie pytanie czy ktoś wie czy one się czymś różnią od europejskiej wersji poza kolorem? Z tego co wiem, to w USA często kierunki mają podwójne diody, która świeci lekko przez cały czas, a podczas migania zapalają się w pełnej mocy, ale nie jestem pewien czy akurat w focusie. Wiem, że dioda pozycyjnych świateł jest żółta, ale to można wymienić.

Może ktoś z forumowiczów ma wiedze na ten temat.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


PS. Z ciekawości miał ktoś do czynienia z tymi lampami:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chińczyki, ale na zagranicznych forach ludzie sobie chwalą, jednak boje się trochę o przystosowanie ich do świecenia asymetrycznego na ruch prawostronny.


Ostatnio edytowane przez pjetrucha ; 27-05-2014 o 20:18
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 20:22   #2
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,338
Domyślnie Odp: Przednie lampy USA, a polskie przepisy

Cytat:
Napisał pjetrucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Przede wszystkim czy w Polsce dopuszczone są klosze kierunków w kolorze pomarańczowym? [...].
Witam

Że co?
Czy są dozwolone pomarańczowe kierunkowskazy?

A niby w jakim kolorze są kierunkowskazy w Polsce i Europie?

Czy ty nie mylisz kierunkowskazów z pozycyjnymi?

2) Podstawowa różnica
- w USA - reflektory są Symetryczne
- w Europie - reflektory są Asymetryczne

Światła to podstawa => auto nie powinno przejśc badania

3) Przepisy to jedno, a rzeczywistość to drugie
Często widzę auta na polskich tablicach i z amerykańskimi reflektorami => np.tylne kierunki mrugają na czerwone



pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 27-05-2014 o 20:29
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 20:49   #3
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Przednie lampy USA, a polskie przepisy

1. Nie mylę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mówię o kolorze kierunkowskazów gdy się nie świecą. Oczywiście wiem, że gdy są włączone to są pomarańczowe. Ale gdy są wyłączone są jasne. Te co wkleiłem są pomarańczowe nawet gdy są wyłączone. I czy jest to kwestia widzi-mi-się centrali europejskiej forda, czy jest to narzucone jakimiś przepisami? Wiem, że światło kierunkowskazu musi być pomarańczowe. Ale nie wiem nic na temat koloru klosza tegoż.

2. Właśnie o to mi chodziło, czyli tej asymetryczności nie można ustawić/wykalibrować? Przepraszam za może laickie pytanie, ale w kwestii świateł nie mam dużej wiedzy.

3. Wiem, że jak się posmaruje to można wszystko, ale ja wole być w zgodzie z przepisami, stąd moje pytania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 23:58   #4
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Przednie lampy USA, a polskie przepisy

Cytat:
Napisał pjetrucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Nie mylę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mówię o kolorze kierunkowskazów gdy się nie świecą. Oczywiście wiem, że gdy są włączone to są pomarańczowe. Ale gdy są wyłączone są jasne. Te co wkleiłem są pomarańczowe nawet gdy są wyłączone. I czy jest to kwestia widzi-mi-się centrali europejskiej forda, czy jest to narzucone jakimiś przepisami? Wiem, że światło kierunkowskazu musi być pomarańczowe. Ale nie wiem nic na temat koloru klosza tegoż.
Jeszcze niedawno większość samochodów miała żółte klosze kierunkowskazów i zwykłe, białe żarówki za nimi.
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 07:07   #5
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Przednie lampy USA, a polskie przepisy

Tylko pytanie czy jest to trend czy zmieniły się jakieś przepisy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 07:39   #6
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Przednie lampy USA, a polskie przepisy

To zależy od producenta ot co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Finalnie mają świecić na żółto/pomarańczowo jak to osiągnie producent samochodu to chyba nie ma wielkiego znaczenia.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 07:50   #7
pjetrucha
ford::advanced
 
Avatar pjetrucha
 
Zarejestrowany: 05-12-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 469
Domyślnie Odp: Przednie lampy USA, a polskie przepisy

A jak jest z ta asynchronicznoscia? Da się ją osiągnąć poprzez kalibracje odblysnika czy trzeba by je wymienić na inne?

Ps. Jeśli lampy maja homologację drogowa na Europę to jest równoznaczne z tym ze przejdą badania w Polsce czy to nie jest takie oczywiste?
pjetrucha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 08:26   #8
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Przednie lampy USA, a polskie przepisy

"...czy w Polsce dopuszczone są klosze kierunków w kolorze pomarańczowym?..." nie ma znaczenia czy pomarańczowy czy biały, ważne że jak się włączy kierunkowskaz to ma świecić na pomarańczowo np biały klosz + pomarańczowa żarówka

nie wiem czy zauważyłeś ale europejskie światła są tak skonstruowane że oświetlają też prawe pobocze i na tym polega asymetria. Z tego co pamiętam to lampa od kierowcy "doświetla" prawe pobocze. Nie wiem jak reszta osób, ale ja nie spotkałem się z możliwością ustawienia świateł lewo-prawo w fordach. W usa można można nie mieć klamki, a otwierać drzwi z pilota.

Samochód masz max niecałe 6 m-cy a już kombinujesz. Nie kombinuj, bo przekombinujesz
__________________
Był Focus MK2 FL 1.8 TDCI 115KM, Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM czas na Galaxy MK3 2.0 TDCI 140KM
http://www.motostat.pl/user_images/83208/icon1.png
bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 09:21   #9
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,338
Domyślnie Odp: Przednie lampy USA, a polskie przepisy

Witam

Światła asymetryczne

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



2) Odnośnie pomarańczowych kierunków

a) z pomarańczowym kloszem
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

b) biały klosz + pomarańczowe żarówki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


3) Jednak się dziwię pytaniu o kolor kierunków => wystarczy poszukać Prawa o Ruchu Drogowym => są opisane wymaganie odnośnie wszystkich lamp i nawet kontrolek (jaki mają mieć kolor i kiedy mają się zapalać)

Co za różnica:
- czy pomarańczowy klosz
- czy biały klosz + pomarańczowa żarówka

W autach z USA bywają inne problemy
- reflektory symetryczne
- brak tylnych przeciwmgielnych (w Europie obowiązkowe)
- tylne kierunki czerwone
- funkcje tylnej lampy w jednym, wspólnym kloszu = czerwone pozycyjne + czerwone stopy + czerwone kierunki
- zbyt małe miejsce na europejską tablicę rejestarcyjną

pozdrawiam
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 28-05-2014 o 09:31
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 15:42   #10
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Przednie lampy USA, a polskie przepisy

Zamiana reflektorów symetrycznych na asymetryczne czasem jest możliwa dzieki konstrukcji reflektora, ale nie wiem czy w Fordzie. Ford twierdzi, że 10% części jest inny na rynek USA.
Kierunkowskazy nie mogą być połączone z żadnym innym światłem, czy to pozycyjne, czy stop), czyli nie mogą się świecić ciemniej gdy nie działają. Musi to być całkowicie niezależne światło tylko w tym celu.
W autach na rynek USA często są pomarańczowe obrysówki z przodu, czerwone z tyłu, kiedyś diagności kazali odłączać, a teraz nie wiem.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lampy , led , reflektor


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.