Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2015, 15:02   #1
nocnafuria
ford::amateur
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Kępno
Model: Focus mkII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Unhappy Usterka układu silnika oraz ESP

Witam,

jestem nowy, ale odkąd kupiłem swojego focusa przeglądam Wasze forum. Focusa mam od roku i jak dotąd chodził pięknie. Mniejsze usterki nie sprawiały większego kłopotu i dzięki paru wskazówkom z forum dałem radę wszystko sam wymienić, ale to co teraz się przydarzyło jest ponad moje możliwości, przynajmniej tak myślę.
Historia zaczyna się jakieś 2 tygodnie temu, kiedy odebrałem samochód z usługi przyciemnienia szyb. Po pracy koło godz. 17 odebrałem samochód wszystko ładnie jeździ, zero problemów. Wieczorem wyjechałem w pewnym celu na miasto, przejeździłem około 10 km, wszystko chodziło jak trzeba, parkuję i zostawiam na godzinę. Po około godzinie wracam do samochodu, odpalam, auto chodzi ok. 30 sek, jeszcze nie zdążyłem nim wyjechać z parkingu, a tu "choinka" na tablicy zegarów. Odruchowo wyłączyłem silnik. Po czym jak chciałem go uruchomić ponownie to zero reakcji na kluczyk i komunikaty Usterka układu silnika/ESP. Auto zholowane. Mechanik podłącza pod kompa i wyskakuje ok. 9 błędów. Wykasowanie, auto odpala chodzi. Ponownie jadę na miasto wieczorem, ta sama historia z tym że nie gaszę auta. Przez jakiś czas brak reakcji na gaz, wszystkie wskaźniki na zero, komunikaty jak wyżej. Po 10 sek wracają wskaźniki i tym razem widnieję zmniejszone przyśpieszenie. Po zajechaniu do domu gaszę i odpalam ponownie samochód- 0 komunikatów chodzi dobrze. Później się podobnie działo, auto potrafiło przy pierwszym odpaleniu przejechać z 30 km bez problemu, po godzinie przerwy i odpaleniu ponownie znowu komunikaty i te same problemy.

Czy przyczyna może leżeć gdzieś po stronie przyciemniania szyb czy w innym miejscu szukać? Czy podczas oklejania szyb folią, mogą zostać uszkodzone lub nawilgotnione czujniki?

nocnafuria jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2015, 17:32   #2
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Usterka układu silnika oraz ESP

Cytat:
Napisał nocnafuria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy przyczyna może leżeć gdzieś po stronie przyciemniania szyb czy w innym miejscu szukać?
Raczej po stronie "przyciemniania zegarów"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na poważnie poczytaj o zimnych lutach w zegarach,to może być to.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2015, 18:18   #3
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Ja jestem pewny na 90%, że to zimne luty. Bolączka tego modelu, tu na forum temat jest szeroko opisany.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przyciemnianie szyb , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.