Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2015, 23:48   #1
fokaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Samochód gaśnie (zapowietrzony układ paliwowy)

Witam serdecznie
Zacznę od samego początku...
Samochód to Ford Focus 1.8 TDCi 2006r.
4 maja wymieniałem olej razem ze wszystkimi filtrami. Przy wymianie filtra paliwa mechanik założył swój oring, ponieważ w komplecie z filtrem go nie było (z tego co wiem, żaden producent nie dodaje oringu).
Do 14 maja samochód jeździł i odpalał bez problemu dzień w dzień, ale już 15 maja auto odpaliło co prawda bez problemu, jednak po kilku sekundach zgasło, kolejne próby odpalenia kończyły się niepowodzeniem. Samochód udało się uruchomić "na Plaka".
Mechanik w tym samym dniu sprawdził wszystko przy filtrze paliwa i stwierdził, że jest ok, oring siedzi na swoim miejscu więc nie powinno być żadnych nieszczelności.
Na następny dzień (16 maja) auto po nocy odpaliło bez najmniejszego problemu i w tym dniu normalnie odpalało.
17 maja myślałem, że już więcej problem się nie powtórzy, ponieważ rano samochód odpalił normalnie. Zrobiłem nim ok. 400 km. Wieczorem, gdy wracałem do domu musiałem zatankować. Pierwsze co mnie zastanowiło to przy odkręcaniu korka wlewu paliwa pojawiło się "syknięcie" tak jakby w baku było wysokie ciśnienie (pierwszy raz spotkałem się z czymś takim), po zatankowaniu do pełna samochód odpalił normalnie, jednak znowu po kilku sekundach zgasł i już nie chciał odpalić. Ponownie udało się uruchomić silnik na "plaka". Po przejechaniu ok. 10 km ze stacji do domu z ciekawości odkręciłem korek wlewu paliwa i znowu z baku "uleciało powietrze".
Czy ktoś orientuje się co może być przyczyną, zapowietrzania się układu paliwowego? Czy np. ponowna wymiana filtra paliwa rozwiąże problem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

fokaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 00:39   #2
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie (zapowietrzony układ paliwowy)

A tankujesz samochód na rezerwie przeważnie?
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 07:11   #3
fokaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie (zapowietrzony układ paliwowy)

Nigdy nie dojeżdżam do rezerwy, zazwyczaj zostaje mi do przejechania 150-250 km. Zawsze tankuje pod korek.
Za pierwszym razem kiedy zgasł i już nie chciał odpalić w baku było ponad połowę ropy.
fokaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 09:32   #4
fokaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Samochód gaśnie (zapowietrzony układ paliwowy)

Czy zna ktoś wymiary oringu który znajduje się w górnym elemencie obudowy filtra paliwa?
fokaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , filtr , focus mk2 , paliwa , zapowietrzenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.