Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2019, 09:47   #1
pjkos
ford::amateur
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Limanowa
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Felgi alu 6N4J-1007-BA - Malowanie

Zachciało mi sie kupić felgi 17'' do mojego focusa mk3 jedyny warunek jaki miały spełniać to miały byc oryginały forda. Po poszukiwaniach wybór padł na model o oznaczeniach 6N4J-1007-BA, który w dobrej cenie wyrwałem na necie.

Oczywiście były w gorszym stanie niż ta ze zdjęcia - główna wada to schodząca farba przy tych frezowaniach na ramionach felgi. Trzeba robić renowację. Wszystko wyczyściłem i wymyśliłem że felgi będą w czarnym macie tak też zrobiłem. Kiedy wyschły chciałem pokazać je światu i wyniosłem z garażu, pojechałem na chwile do znajomego a w miedzyczasie spadł drobny deszcz kiedy wróciłem wszystko już wyschło ale na matowych felgach były paskudne ślady po kroplach deszczu. Jeśli to tak miało wyglądać że po każdej kałuży musiałbym ze szmatką się pedalić przy felgach to dałem sobie spokój z matem i postanowiłem przykryć wszystko klarem. A skoro bezbarwny to aż sie prosi żeby te frezowane części ramienia zrobic na inny kolor. Po medytacji narysowałem na kompie kształt frezowanej części i w najbliższej agencji reklamowej wyciąłem to w srebrnej folii. Chwila na naklejanie i mozna przykrywać klarem. Wynik i inne zdjęcia poniżej.

PS. Pomyliłem sie z zamiast 40 szt + pare na zapas zamówiłem 90 szt + pare na zapas (upitoliło mi sie że felga ma 20 ramion). W każdym razie jakby ktoś miał takie felgi i chciał zrobic coś podobnego to chętnie oddam. Gdyby ktoś chciał projekt do wycięcia na ploterze to też moge wysłać

Wszystkie zdjęcia w albumie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez pjkos ; 18-10-2019 o 10:49
pjkos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.