Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2014, 21:35   #1
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Witajcie. Mam taki problem. Mam mondeo mk3 2.0 automat rocznik 2006 przebieg 159000km. Skrzynia CD4E i problemem jest to, że czasem ale właśnie NIE ZAWSZE (mam nadzieję, że to lepiej niż za każdym razem bo może to początek usterki którą dam radę naprawić) po wrzuceniu R i puszczeniu hamulca nie zawsze rusza sam tylko muszę dodać gazu i właśnie tylko wtedy jak nie ruszy sam i dodam gazu to szarpnie mi autem ale dalej już jedzie bez żadnych turbulencji itp. Na D jeszcze ani razu mi się to nie zdarzyło, zawsze rusza automatycznie jak tylko puszczam hamulec. W trakcie jazdy przy zmianie biegów, chyba najbardziej z 1 na 2 czuć delikatne ale to naprawdę delikatne szarpnięcie. Po prostu w porównaniu z wyższymi biegami da się odczuć różnicę zmiany biegu ale jak wspomniałem jest to delikatny uskok. No i teraz pytanie. Czy jest to początek czegoś poważnego? jutro jadę do mechanika na wymianę oleju i ma obejrzeć poduszkę skrzyni. Kupiłem niedawno i pewności nie mam czy był wymieniany olej w skrzyni. Czy mogę mieć nadzieję, że wymiana oleju pomoże? Ile może kosztować wymiana oleju a ile wymiana poduszki w razie czego? Pomoże ktoś?


Ostatnio edytowane przez piterrulez ; 16-06-2014 o 12:34
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 14:51   #2
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Nikt nie miał nic podobnego u siebie?
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2014, 16:31   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Taki problem, to nie problem. Automat ma swoje zagrania, i trzeba sie przyzwyczaic. Ważne że jedzie, a że szarpnie, taki urok. Raz jest olej zimny, póżniej gorący, a sprzęgła ciernego tu nie ma.

Wymiana oleju nic nie pomoże, chyba że jest za mało.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 14:30   #4
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Czyli nie mam co się obawiać po takich sytuacjach, że to jest początek zaniknięcia biegu i przez zbagatelizowanie tego "problemu" siądzie mi cała skrzynia? A co w takim razie jest objawem psującej się skrzyni biegów?
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2014, 10:53   #5
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Na komputerze nie pokazało żadnych błędów skrzyni. Po weekendzie wraca od mechanika i zobaczymy czy będą dalej skoki przy ruszaniu na wstecznym. Co może być jeszcze przyczyną? Czytałem, że są przypadki szarpania przy jechaniu na wsteczym biegu ale u mnie właśnie przy jechaniu nie ma szarpania a tylko przy rozpoczęciu jazdy, przy pierwszym dodaniu gazu. W odczuciu mam obraz jakby dwie zębatki się kręciły i nagle dopiero załapały za zęby i stąd te szarpnięcie.
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2014, 15:32   #6
deynio
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: MK5
Silnik: 2,0 TDCI 180 KM automat
Rocznik: 2015
Postów: 38
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Proponuję wymienić olej w skrzyni i dolać dodatek
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
w moim przypadku pomogło.
deynio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2014, 19:20   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Tam nie ma żadnych zębów, tylko tarcze cierne, przekładki, bębny i taśmy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 11:27   #8
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

salom, czyli sugerujesz, żeby nic nie robić z tym sporadycznym szarpaniem na wstecznym i oleju tez nie wymieniać?
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 12:12   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

Jeżdż już nawet nie wiem którym automatem, jedne szrpią inne nie. Ważne że jadą, a tak długo jak nic sie nie robi przy skrzyni. Bo już jak zaczniesz, to mechanicy w Polsce wyprują ci żyły, a i tak będzie coś nie tak. Skrzynia automatyczna obliczona jest na 500 tys bezawaryjnej jazdy. A czy szarpie to zależy od tak wielu czynników, że im będziesz sie dalej w to zagłębiał, tym mniej bedziesz rozumiał. A podpowiadacze zawsze każdy inną radę ci da. Poczytaj o przygodach kolegów z forum z automatami, i większość pisze że wymiana oleju i ingerencja niewiele pomogła. Oznaka kończenia się skrzyni jest jej ślizganie na każdych biegach, bo tarcze kiedyś się zużyją, a szarpanie to oznaka jeszcze bardzo dobrych tarcz, a nie awarii. Tam sprzęgło jest hydrokinetyczne i w zależności od gęstości oleju i obrotów daje odczucie szarpnięcia.
Ale twoja sprawa, zrobisz jak bedziesz uważał, twój pojazd, twoje wydatki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 15:51   #10
piterrulez
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2014
Model: Mondeo Ghia CD4E
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym CD4E

dzięki za odpowiedź, poczekam z tą wymianą oleju pojeżdżę zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w razie co będę pisać
piterrulez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , mondeo mk3 , szarpanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.