Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2020, 17:27   #6471
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Zrobiłem MK5 już ponad 2k km i na trasy potwierdzam jest świetny i świetnie się nim jeździ. Niestety nie miałem wpływu na silnik i jest to 1.5eb, to samo co mam w focusie mk3 fl i jak po powrocie z wakacji i przesiadłem się do foki aby ja trochę rozruszać to szatan w stosunku do mk5. Mniejszy, zwrotniejszy, lżejszy, świetnie się nim jeździ w mieście i w krętych wąskich dróżkach.
Natomiast na trasy i na wakacjach Mondeo się sprawdził super. Tutaj spora przewaga nad foką.

__________________
Moja Foczka
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 17:59   #6472
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

No cóż foka, jest mniejsza i sporo lżejsza więc praktycznie ten sam koncepcyjnie zawias musi dawać lepsze prowadzenie, Róniez nastawy sa twardsze co dodatkowo potęguje kontrolę nad pojazdem - jazdy gokartem

Jednak w MK5 jest coś takiego, że jadąc człowiek odcina sie od otoczenia, staje się obojetny na agresywne zachowania i jazde innych, a z drugiej strony spokojnie trzyma szyku wśród "ścigaczy" tak jakby na aucie nie robiła wrażenia nic co robią inni uczestnicy drogi. Najbardziej lubię jazdę w ślimakach na autostradach - np rozpędzanie się, zjazd, Ograniczenie do 40 km/h a na aucie nie robi nawet wrażenia jazdy 90-100 km/h. . Na zjazdach z ograniczeniem 70 km/h , nawet 120-130 km/h nie skutkuje niczym więcej niż poczucia jazdy kolejką górską. Zupełny brak nerwowości zawieszenia i układu kierowniczego, często pojawiający się przy sztywnych nastawach innych aut. Nawet poprzeczne nierówności nawierzchni nie sa w stanie wytrącić dużej budy i jednak sporej masy auta z równowagi. Ktoś kto jeździ ekspresówką do Zakopanego na pewno zna łuki z ograniczeniami do 90 km/h wzdłuż Raby. Może to przypadek, ale nie zdarza mi się aby ktoś dotrzymywał tempa 130-140 km/h w tych zakrętach, podczas gdy ja mogę jeszcze wyprzedzać i dodatkowa zmieniać pas w tych zakrętach - tylko trzeba trochę usztywnić kark bo głowa zaczyna latać na boki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ciało pozostaje wklejone w kabine. Żadnego siłowania sie z kierownicą czy odczucia jazdy na krawędzi, odejmowania gazu nawet minimalnej kontry, czy konieczności zacieśniania zakrętu. Po prostu włączony tempomat i lekka koncnetracja w każdym zakręcie, ręce na 10:10, tułów nieeruchomy. Podobne wrażenia jadąc przez Apeniny gdzie dodatkowo diesel i jego moment ciągnie pod górę bez wysiłku i połyka kolejne auta pokornie usuwające sie na prawy pas (przód mondeo zwłaszcza z Ledami wciąż jednak robi wrażenie na kierujących z przdou, kiedy widzą wąskie i groźne światła w lusterku wstecznym) Oczywiście auta sportowe potrafia to i więcej, ale wrażenia takiej jazdy w dużym aucie o charakterze limuzynowatym (sporo załadowanym z kompletem pasażerów) to zupełnie cos innego, Troszkę jak pędzące Pendolino w ciasnych zakrętach. Moim zdaniem niemieccy producenci, nawet aut premium, często za bardzo je usztywniają robiąc z nich gokarty. A w MK5 znaleziono złoty środek dla tego typu auta - nie jest tak zadziorne i sztywne jak Mk4 ale i nie potrzebuje być. Być może, to tylko odczucie wspomagane cichą kabiną która daje wrażenie że wszystko dzieje się przy znacznie mniejszych predkościach niż w rzeczywistości. A jednak innym nie udaje się siedzieć na zderzaku. Nawet fokom - widać że muszą się starać aby dotrzymać tempa. Jedzie się szybko a zarazem majestatycznie. Dla mnie to tutaj porównanie jest do BMW 5, E-klasy lub A6 - ale w rozsądnej cenie.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 23-07-2020 o 19:09
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 18:25   #6473
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to przypadek, ale nie zdarza mi się aby ktoś dotrzymywał tempa 130-140 km/h w tych zakrętach
a może po prostu jeździsz zbyt ryzykownieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 18:38   #6474
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a może po prostu jeździsz zbyt ryzykownieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie w tym rzecz, żadnego ryzykanctwa. Brak takiego odczucia (zero adrenaliny) - oczywiście nie ma mowy o poganianiu innych, jazdy zygzakiem miedzy innymi uczestnikami ruchu (czy takiej jazdy na mokrym). Jedzie się prawym pasem, dogania kogoś (bo pojawia się ograniczenie przed łukiem), zmienia na lewy i po wyprzedzeniu nie ma potrzeby trzymania sie lewego pasa bo na zegarach sporo więcej niz przewidziano na zakręt i trzeba się skupiać na tym aby utrzymac sie w zakręcie. Więcej, auto Cię kusi i podpowiada wracaj na prawy pas. Nie musisz jechać jeszcze szybciej - chociaż wciąż możesz (mógłbyś dosunąc sie do zewnętrznej łuku i lekko przyciąć wychodząc z niego - dodając jakies 20 km/h więcej). Po prosty wróć na prawy, zrób ten zakręt jeszcze ciaśniejszy i będzie jeszcze większa zabawa. Do następnego dogonionego szybko przed kolejnym zakrętem i ograniczeniem. To jest właśnie ten relaks z jazdy - bynajmniej nie wynikający ze ślamazarnego tempa. Jedziesz non-stop na tempomacie ze stałą prędkością bo możesz i czujesz się zrelaksowany oraz bezpieczny. A nie walczysz o utrzymanie na drodze. Bez zwalniania trzymasz się konsekwetnie osi pasa, gdy inni walczą między jego liniami. Tylko się ciągle zastanawiasz, dlaczego oni ciągle hamują, a zaraz za zakrętem mocno przyspieszają widząc, że auto obok nic sobie z tego zakrętu nie robiło. A w środku cisza (radio 5 działek !) i tylko te majestatyczne ruchy nadwozia góra - dół na lekkich nierównościach. aż posiłek podchodzi Ci do gardła. Jedyne co Ci zaprząta głowę to obserwacja, cczy przypadkiem wyprzedzana właśnie szara 3-ka nie jest z grupy speed. Ale skoro pozostaje daleko za Tobą to nie ma co tym przejmować. Na prostej jedziesz prawie prawidłowo, a w zakręcie widzisz czy nie próbują dokładnie podążać za tobą przy zmianach pasa. A jeśłi znajdzie się jakiś ścigant i ciśnie, to ty po prostu nie zmieniasz prędkości - "przodem puszczasz drania". Po kolejnych dwóch, trzech zakrętach i tak go wyprzedzisz bo mu zaczynają puszczac nadnercza i widzi że ty jedziesz bo możesz a on bo musi.

PS. Polecam szkołe jazdy SJS. Każdy amator po dniu szkolenia bezpiecznej jazdy przejeżdża zakręt lub robi "łosia" 20km/h szybciej niż wcześniej - gdyż dokładnie zna granice swoich możliwości i możliwości swojego auta. Fajny prezent dla bliskiej osoby lub przyjaciela. A Mk5 dokładnie pasuje do takiego kierowcy i stylu.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 23-07-2020 o 19:21
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 20:42   #6475
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

to z tym ryzykownie było pół żartemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam nadzieję że się nie poczułeś urażony?
Podzielam Twoją teorię na temat jazdy MKV. Swoją drogą martwi mnie to że następnego Mondeo Ford może już nie wypuścić. Nawet jeśli sprawdzi się to co gdzieś tam pojawiło się w mediach czyli że nowy model to będzie coś na wzór outback'a to mnie osobiście coś takiego nie odpowiada. Chyba, że macie jakieś nowe info?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 07:33   #6476
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Absolutnie nie poczułem się urażony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jest taka bardzo dobra książka Sobiesława Zasady: Szybkość bezpieczna. Fajnie to jest tam omówione i opisane. Polecam

I Mk5 właśnie pozwala czerpać pełnymi garściami z szybkości bezpiecznej, a w razie czego ma naprawdę skuteczne hamulce. I to wszystko opakowane w ponadprzeciętny w klasie komfort. No i jeszcze ten efekt jazdy taką trasą nocą ze skrętnymi Dynamic LED.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 24-07-2020 o 08:10
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 09:14   #6477
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

czyli auto praktycznie idealne.. kusił passat, kusił superb i talisman a i tak pewnie skończy się na mk5 ST LINE albo VIGNALE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dwa mondea wcześniej to i ciężko coś innego kupić..
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 09:26   #6478
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

piotrek305 - miałeś już MKV i myślisz o drugim?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 09:35   #6479
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 - miałeś już MKV i myślisz o drugim?
miałem mk4 2008 i mk4 FL 2014.. teraz od półtora roku jeździmy tylko clio 2014 rok bo nic z żoną na dwoje nie potrzebujemy ale mysle ze pod koniec roku, moze początek kolejnego trzeba bedzie dokupić coś większego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2020, 09:48   #6480
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

pytam bo własnie się zastanawiam czy kupić drugie MKV. Nie chce jakichś SUVów czy innego draństwa a może się okazać że następnego Mondka Ford już nie wypuści
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.