Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2011, 21:34   #1
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Nieszczelny przewód wspomagania

Witam wszystkich w Nowym Roku.

Sprawa dotyczy przecieku na przewodach od wspomagania, a konkretnie w miejscu gdzie łączą sie z maglownicą.Są tam bodajże 2 przewody cisnieniowe wkręcane (podobne jak hamulcowe) w maglownice i jeden ta tak jakby szybkozłączce (wszystko widziane od spodu) i właśnie spod tego przewodu, podczas kręcenia kierownicą wydostaje się płyn, przewód w tym czasie tak jakby wysówał się i chował.
Chciałbym usunąć jakoś usterkę alę nawet nie wiem jak ten przewód tam siedzi czy jest tylko wciśnięty czy może się tam coś urwało????
Wszystkich którzy mieli bliższy kontakt z maglownicą proszę o wskazówki i porady.
Z góry dziękuję i pozdrawiam....

luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 06:46   #2
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Nieszczelny przewod wspomagania

Musisz sobie zakupić okrągłe gumowe gumki. Chyba "oring" się ten wynalazek nazywa. Kosztuje bodajże 50 gr. Zamiast jednej wcisnołem 3 i kilka miesięcy mam już spokuj. Niestety nie pamiętam wymiarów tych gumek. Kupiłem kilka w różnych rozmiarach i dopasowałem sobie odpowiedni. Te przewody trzyma blaszka, która jest przykręcana na klucz typu torx. Niestety rozmairau też nie pamiętam. Generalnie naprawa prosta i tania. Zaopatrz się w olej do wspomagania bo coś Ci na pewno wycieknie. No i nie przejmuj się jak po tej operacji pompa będzie Ci nieźle charczeć przy skręcaniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 21:19   #3
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Nieszczelny przewod wspomagania

Dzieki za wskazówki.
Spróbuje się temu bardziej przyjrzeć i zlikwidować wyciek, chociaż z tą blaszką co trzyma ten przewód to troche u mnie dziwne, bo ten przewód się lekko rusza-wysówa jak pracuje wspomaganie.No nic, spróbuje się za to zabrać i zobaczymy....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 12:36   #4
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Nieszczelny przewod wspomagania

Cytat:
Napisał luckmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo ten przewód się lekko rusza-wysówa jak pracuje wspomaganie.No nic, spróbuje się za to zabrać i zobaczymy....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo to jest normalne, silnik cały czas drga. Jak założysz te gumki to na pewno dużo Ci się usztywniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2011, 20:10   #5
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Nieszczelny przewód wspomagania

U mnie dzisiaj wypłynął cały płyn z układu wspomagania - wysunął się metalowy przewód z pompy..
I tu pytanie - czy da się go naprawić (nie wiem co go blokuje przed wysunięciem z pompy z tej nakrętki na fotce) ew. jaki jest to numer części?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 291740.jpg (27.6 KB, 216 wyświetleń)
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 21:17   #6
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Nieszczelny przewód wspomagania

Jestem właśnie po wymianie powyższej nakrętki i uzupełnieniu (wymianie) płynu wspomagania kierownicy. Okazuje się, że Ford sprzedaje ten element oddzielnie (koszt około 40zł.) chyba wiedząc, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wewnątrz tej nakrętki są dwa uszczelniajace oringi i zatrzaskowe zabezpieczenie ala "zeger". Odkręcenie tej nakrętki nie jest łatwe. Ja dorobiłem sobie nasadkowy klucz 18 z dużą przedłużką i ramieniem.
Ostrzeżenie - sprawdźcie sobie to miejsce, czy czasem ta metalowa rurka nie jest luźna w miejscu wejścia do pompy wspomagania.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 11:10   #7
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Nieszczelny przewód wspomagania

Daj znać czy pomogła wymiana tej nakrętkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 12:26   #8
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Nieszczelny przewód wspomagania

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znać czy pomogła wymiana tej nakrętkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomogła - teraz przewód siedzi jak należy i się nie rusza.
Jeżeli ktoś zauważy w swoim Mondku, że ta rurka metalowa przy pompie wspomagania ma luz to proponuję tą nakrętkę wymieníć bo innego ostrzeżenia nie będzie, a tylko 'wyrzyg' płynu i brak wspomagania.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 23:21   #9
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Odp: Nieszczelny przewód wspomagania

Przyłączę się do tematu, też mam wyciek z układu wspomagania z przewodu powrotnego, a właściwie z trójnika przy maglownicy. Z jednej strony wychodzi krótki ślepy przewód, a zdrugiej przewód powrotny. Jak on jest mocowany bo cały się rusza- to rozgałęzienie- czy też trzeba odkręcić tą blaszkę która trzyma przewód z pompy aby się do niego dobrać?
Dziękuję za podpowiedzi.
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 22:01   #10
gieniek80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2010
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nieszczelny przewód wspomagania

Witam,
mam pytanie, jak sie rozlacza powrotny przewod wspomagania na szybkozlaczce ktory laczy przewod gumowy z metalowym? chodzi mi o polaczenie przy nadkolu
gieniek80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.