Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2021, 13:26   #1
piotrek2206
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 06-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Focus mk2 ti vct
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Cieknąca złaczka dyszy spryskiwacza

Witam czy to normalne, że przy użyciu spryskiwaczy cieknie połączenie przy dyszy spryskiwacza? Normalanie po właczeniu spryskiwaczy taki mały strumyczek leje mi prosto na świece...

Ogólnie zweryfikowałem w czym dokładnie rzecz: połączenie wygląda tak że mamy dysze spryskiwacza
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ona połączona jest ze złączką
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
która to dopiero połączona jest z węzykami - ogólnie oba elementy: wyjście dyszy oraz złączka są plastikowe więc chyba nie ma opcji żeby to nie ciekło? Chyba że powinna tam iść jeszcze jakaś uszczelka o której nie wiem? Na razie wygląda, że więcej płynu leci pod maskę niż na szybę? Czy takie podlewanie nie uszkodzi w końcu świec? Przejmować się tym robić coś z tym czy to jest normalne i mogę to olać? Może jest na to jakiś "patent"?

EDIT:
Może troche przesadziłem że wiecej leje po silniku niż po szybie tym niemniej taka konkretna stróżka leci w momencie użycia spryskiwacza.


Ostatnio edytowane przez piotrek2206 ; 22-01-2021 o 13:31
piotrek2206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 14:15   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Cieknąca złaczka dyszy spryskiwacza

nie jest to poprawne ale częste. nie ma tam uszczelki

poszukaj tematów na forum, lejesz płynem w dołki świec, co skutkuje "wodą w dołkach świec", korozją i uszkodzeniem przewodów, świec lub cewki

Do 1.6B 115KM nie ma pasującej pokrywy, więc zostaje uszczelnianie metodami niefabrycznymi.

Temat w zasadzie streściłem i wyjaśniłem, resztę jak Ci mało doszukaj na forum.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2021, 20:50   #3
piotrek2206
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 06-09-2020
Skąd: Kraków
Model: Focus mk2 ti vct
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Cieknąca złaczka dyszy spryskiwacza

Rozumiem. Dzięki za streszczenie i sugestie po czym szukać.

Forum przeszukiwałem, ale jedyne co znalazłem z rozwiązań to właśnie zaciekanie wody z maski przez otwory do montażu spryskiwaczy (nie ten problem który ja mam). Dysze mam z podkładkami gumowymi i jak na razie się sprawdzają problemem jest połączenie spryskiwacz -> złączka (wszystko na plastiku) - i tutaj niestety nie znalazłem rozwiązania czym to uszczelnić (jedynie może pomocna była by mata wygłuszająca - ale to nie rozwiązuje problemu "u źródła").

Czym można by uszczelnić to połączenie? Jako - że działa tam ciśnienie nałożenie sylikonu od zewnątrz wątpię żeby w jakikolwiek sposób sprawę rozwiązało. Ktoś ma jakiś pomysł?

EDIT: znalałem jeszcze [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale tutaj również nie ma rozwiązania problemu

Ostatnio edytowane przez piotrek2206 ; 22-01-2021 o 20:59
piotrek2206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.