Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2017, 09:48   #4261
seba3dor
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: Opole
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi HHDA
Rocznik: 2007
Postów: 68
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Dariusz_B Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znów mogę sobie sam odpowiedzieć. Forum się przydaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przewód USB pod tunelem jest puszczony równolegle do wiązki z zasilaniem 12V do gniazd lub przetwornicy 230V, montowane zwykle na szybkozłączki lub taśmę izolacyjną do tej drugiej wiązki. Od strony deski rozdzielczej ma nawet przygotowane miejsce na złączkę z uchwytem do tunelu. Mistery solved!
Ale idziemy dalej... Z Modułu BT wychodzą po dwa przewody zasilające i dwa od masy. Radio natomiast ma po jednym. W którym miejscu oryginalnie następuje redukcja z dwóch na jeden. Schematy forda określają te punkty jako S135 (zasilanie) i S165 (masa). Ten ostatni jest połączony z masą radia przez przewód o kolorze BK-GN (czarno-zielony).
I jeszcze samo umiejscowienie modułu. Czy chodzi o te dwie wystające tuleje jak na zdjeciu? I czy w wersji europejskiej moduł jest skierowany złączem do środka samochodu?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, to do tych otworów się przykręca moduł.

seba3dor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 23:01   #4262
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

To jest jedyne miejsce które według mnie potencjalnie może być użyte do zamocowania modułu. Niestety pojawiają się u mnie wątpliwości. Będę wdzięczny za ich rozwianie.
1. Na zdjęciach okolice montażu modułu, zwykle są przesunięte bardziej na prawo - patrząc od strony pasażera na otwór po schowku. Te otwory na moim zdjęciu raczej umiejscawiają moduł po stronie lewej "schowka".
2. Otwory te, nie są w pionie. Czyli moduł, będzie spadał w dół w kierunku szyby pasażera. Trochę słabo jak na rozwiązanie firmowe...
3. Jeśli się nie mylę otwory w tulejach nie mają gwintu. Jakie śruby tam powinny trafić? Według 7zap idzie tam śruba M5x12 finis 1231390. Ale nie widzę, gdzie można je kupić. Jaka śruba od innych elementów będzie tam również pasować?
4. Przykręcenie śrub to będzie jazda, bo sam moduł skutecznie ogranicza do nich dostęp. Chyba, że montowany jest najpierw metalowy uchwyt a potem moduł do niego...
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 19:52   #4263
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Panowie w instrukcji pokazany jest mikrofon "okrągły" czy w po liftach jest kwadratowy?
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 19:54   #4264
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jak masz szyberdach to okrągły, jak go nie masz to kwadratowy. Mikrofony tez mam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 22:19   #4265
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Po dwóch tygodniach analizowania schematów, zdjęć, forum a przede wszystkim rozbebeszonego samochodu stałem się szczęśliwym posiadaczem BT/VC oraz USB/AUX w podłokietniku. Wszystko ruszyło z marszu, bez modyfikacji elm-em. Jedyny kłopot teraz to samo radio. Jako że moduł wysyła dźwięk do radia (niezależnie czy BT/USB/AUX) po torze AUX, to te wszystkie źródła generują mi zniekształcenia w lewym głośniku. Prawy jest idealny. Wyeliminowałem całą wiązkę, moduł jako potencjalnego winowajcę, bo gdy odepnę moduł i zostawię tylko gniazdo AUX ze schowka podłączone bezpośrednio do radia to efekt jest ten sam. Odbiór z FM/CD nie ma tego defektu. Wniosek: tor AUX w samym radiu jest uszkodzony. Ktoś ma wiedzę na ten temat zanim rozgrzebię radio?
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2017, 19:18   #4266
drzordz
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-12-2017
Skąd: Starachowice
Model: S-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Chciałbym wymienić moduł BT na taki z USB. Z tego co wyczytałem powinienem zakupić 8M5T-19C112-Ax (chcę wersję angielską). Czy zamieniają te moduły muszę przerabiać instalację lub wgrywać nowy soft, czy wszystko powinno działać zaraz po wymianie? Na co ewentualnie zwrócić w tym przypadku uwagę.

Posiadam S-max 2011
-wersja Convers+ (NVM target ROM) 1302
-obecny moduł BT 8M5T-19G488-CS (Novero)
-radio 6000CD

Ewentualnie mógłbym wgrać nowy soft, żeby np podczas cofania oprócz dźwięków pokazywało na ekranie czujniki i przy tempomacie pokazywało jaka jest ustawiona wartość prędkości. Jaki koszt upgradu?

Z góry dzięki za pomoc.
drzordz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2017, 23:22   #4267
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał drzordz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym wymienić moduł BT na taki z USB. Z tego co wyczytałem powinienem zakupić 8M5T-19C112-Ax (chcę wersję angielską). Czy zamieniają te moduły muszę przerabiać instalację lub wgrywać nowy soft, czy wszystko powinno działać zaraz po wymianie? Na co ewentualnie zwrócić w tym przypadku uwagę.
Według mnie nie trzeba podnosić wersji softu, powinno ruszyć z marszu. Oczywiście potrzebujesz wyprowadzić osobnym przewodem sygnał USB do gniazda i samo gniazdo jeśli nie ma w aucie. Ale polecam poczekać aż wypowiedzą się również bardziej doświadczeni koledzy.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 06:13   #4268
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Trzeba wymienić radio, bo 6000cd nie obsługuje modułów z usb
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 23:39   #4269
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wszystko co nie jest MDO mk3 jest dla mnie magią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zatem pytanie od laika: czy moduł 7s7t-19g488-ae ma możliwość uaktywnienia lektora w języku ojczystym?
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 00:00   #4270
jacekk015
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-11-2013
Skąd: Ostrów Wlkp
Model: Ford C-MAX MK2
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6
Rocznik: 2011
Postów: 259
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie. Przedostatnia litera A mówi, że to moduł z językiem angielskim.

Z tego co pamiętam jedynie mając nawigację będzie gadać po Polsku ponieważ komunikaty idą stamtąd a nie z modułu BT/VC.
jacekk015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.