Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2017, 21:20   #1
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Cool Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

Cześć,

niedawno założyłem temat o bardzo słabej jakości obrazu z kamery cofania w ciemności. Doszliśmy tam do wniosku, że poza słabej jakości kamerą nasze Maxy mają za przeproszeniem ****iane światła cofania i postanowiłem wymienić żarówki na białe LEDy o maksymalnym natężeniu światła. Po przeszukaniu aliexpress zdecydowałem się na 6W - 100W, 1200lm, 6000k, mocniejszych już nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Napiszcie proszę w jaki sposób jest tam montowana żarówka, bokiem, czy na wprost, że będzie świeciła tą soczewką? Ta ma wymiary 60mm x 18mm, czy uda się ją tam wcisnąć, jest na tyle miejsca? Nigdzie w opisie nie mogę znaleźć informacji czy są canbus, pobierają niby 6W, czy instalacja wykryje spaloną żarówkę? Tutaj zdjęcie efektu z opinii pod produktem, szkoda, że nie S-Max:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak już będę zamawiał przez aliexpress to pomyślałem, że można wymienić przy okazji inne żarówki. Wnętrze mam w LEDach, więc tu jest spokój. Zastanawiam się nad wymianą żarówek H1 od doświetlania zakrętów? Czy ktoś z Was wstawił tam jakiegoś mocniejszego LEDa? Następnie myślę o kierunkowskazach, bo widziałem u kolegi i jest fajny efekt jak żarówka zapala i gaśnie bez tego efektu jarzenia, jak przy zwykłej, ale to chyba sobie odpuszczę. Ogólnie zapytanie do wszystkich, które żarówki warto wymienić, a z czym lepiej dać sobie spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, jakby co chwalcie się efektami w postaci zdjęć, filmów oraz polecajcie konkretne produkty z linkami.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 09-10-2021 o 19:50
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 22:03   #2
Szczyglaty
ford::average
 
Avatar Szczyglaty
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Mława
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 162
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

Po zdjęciach w opiniach, widać że mocno dają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 30 zł to też promocyjna cena i chyba za 2 sztuki.
Ciekawe, teraz zamówisz i dojdą w Lutym.
Szczyglaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 22:32   #3
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

Zastanawia mnie tylko czy któryś z was dostał kiedyś takim strumieniem ~1200lm po oczach...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 23:02   #4
hunteroza
ford::average
 
Avatar hunteroza
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 11-11-2017
Skąd: Wawa
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

Ale bardacha, wstyd by mi było coś takiego montować. Mam nadzieję, że cofając trafisz na patrol policji, może to utnie kolejne głupie pomysły, które mogą być bardziej szkodliwe, jak zmiana przednich świateł na chińskie gówienka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit: A sorry właśnie doczytałem, że Ty już myślisz o zamontowaniu takich świateł na przód... Masz jakieś podstawy fizyki i wiesz ile możesz tym zrobić szkody? Nie wymieniaj żadnych żarówek, które mogą kogokolwiek oślepić podczas jazdy

Ostatnio edytowane przez hunteroza ; 14-12-2017 o 23:06 Powód: edit
hunteroza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 04:02   #5
Rogo64
ford::amateur
 
Imię: Rogo
Zarejestrowany: 17-03-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: EcoBoost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

Witam.
LED-y zamontowałem w kabinie (podświetlenie na nogi W5W) oraz wsteczne P21.
Pomimo że nie były z CAN BUS, nie zauważyłem info o przepaleniu żarówek.
Zastanawia mnie - czy kontrola żarówek przez kompa dotyczy wszystkich żarówek, czy tylko wybranych (podstawowych nie zamierzam ruszać). Ktoś ma info na ten temat ?
Rogo64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 08:29   #6
planeta58
ford::advanced
 
Avatar planeta58
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-01-2015
Skąd: Lublin/ okolice
Model: S max
Silnik: 2.5 T +lpg
Rocznik: 2006
Postów: 292
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

Cytat:
Napisał Czarnecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przeszukaniu aliexpress zdecydowałem się na 6W - 100W, 1200lm, 6000k, mocniejszych już nie ma
.
2x BA15S S25 1156 140 W
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dobra cena
2 SZTUK 1156 BA15S P21W R5W LM Żarówka LED Światła Przeciwmgielne Samochodów Rewers Tail Lampy Do Jazdy Dziennej DRL Jazdy 100 W 6000 K Biały 3030 20SMD
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez planeta58 ; 15-12-2017 o 13:47
planeta58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 20:35   #7
Czarnecki
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-07-2016
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2011 Lift
Postów: 211
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

Nie przesadzajcie, w takich małych lampkach jakie ma S-Max, jako światła cofania to nawet 2000lm chyba nie da rady dobrze oświetlić najbliższej drogi, a co dopiero oślepiać... Doświetlanie zakrętów jednak porzucam, tutaj może być różnie, ale postanowiłem kupić polecane żarówki NARVA H1 4500K XENON WHITE POWER, które przynajmniej będą współgrać barwą z Bixenonami. Kierunkowskazy również sobie odpuszczę, za dużo zabawy, a prawie tego nie widać...

Podsumowując podziałam tylko ze światłami cofania, BO JA PO PROSTU NIC NIE WIDZĘ JAK COFAM W NOCY, ani w kamerze, ani jak się odwracam i wolę kogoś delikatnie oślepić, niż w coś przywalić! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy okazji pytanie, jakie żarówki idą do przeciwmgielnych przednich i jak z łatwością ich wymiany?

Chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły co do zmiany oświetlenia na LED? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Czarnecki ; 17-12-2017 o 21:00
Czarnecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 22:34   #8
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

widziałem żarówki Bosmy 35 i 45W, w miejsce P21W, zawsze to więcej mocy, a nie trzeba nic gmerać
koszt żaden, 1-2 zł/szt
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 22:29   #9
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

mylnie załoyżyłem że żarówki cofania to P21W i zamówiłem P21W z halogenem na podstawie BAY15s.
po otwarciu lampy okazało się, że żarówki cofania to hslogenowa H21W w podstawie BAY9s. Otwór jest na tyle mały, że nic o większej bańce tam nie wejdzie. A ledy to loteria.
Skoro zostały mi H21W BAY15s to przetestuje ich moc na światłach stopu, tam powinny pasować
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2017, 05:46   #10
crazybutcher
ford::beginner
 
Imię: Edmund
Zarejestrowany: 27-05-2016
Model: AUdi A4
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek na LED - które, jaki efekt, co polecacie?

Duże dzięki za to info bo właśnie miałem zamawiać ledy p21w do wstecznego

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez deku ; 03-01-2018 o 13:21
crazybutcher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.