Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2016, 19:39   #21
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

to prawda w 2,0 TDCI trzy ok a czwarta trochę rozbierania żeby dostep był dobry a w 2.2 TDCI nie jest wcale lepiej

__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 20:45   #22
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,974
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Ale w 2.2 przynajmniej lusterka nie potrzebujesz
krzys1968 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 21:08   #23
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Cytat:
Napisał mkriso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedna uwaga do poradnika, chlodniczke od egr trzymają dwie śruby 10, nie 8 - przynajmniej ja tak mialem. Dodatkowo egr od spodu był też przykrecony trzecią śruba, odkryłem to niestety dopiero jak urwalem kawałek mocowania do którego była przykrecona... przy montażu z powrotem po prostu nie przykrecilem na śrubę, ale mimo to egr trzyma się dobrze. Niestety odkrecenie tej 3 śruby jest mało możliwe z uwagi iż jest od spodu egr
Co do wielkości klucza to pisałem z pamięci więc mogłem się pomylić, a co do śrubki to u mnie jej nie było. Odkręciłem tylko te dwie z góry i EGR "odpadł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy jeśli długo niegrzały to lepiej oddać na warsztat ,a jeśli wymieniacie to wykręcać delikatni troszkę wykręcić wkręcić i tak do końca można jeszcze psikać .Naprawde delikatnie bo lubią się urywać
Zawsze jest takie ryzyko. Na filmie widać że użyłem troszkę WD40, ale czy było potrzebne nie wiem. Świece poszły dość lekko. Aż się zdziwiłem.

Cytat:
Czy może ktoś potwierdzić zły dostęp do jednej świecy? U mnie znajomy mechanik wymienił trzy po czym stwierdził że dostęp do ostatniej jest fatalny, wiec opuściłem. Świece wymieniałem profilaktycznie...
Wg. mnie nie jest źle. Małe lusterko i jest dobrze. Faktem jest że żeby dostać się do tej jednej świecy to trzeba wymontować EGR. U mnie nie było tej dolnej śruby (szczerze mówiąc to nawet nie zwróciłem uwagi czy było tam na nią miejsce) i samo odkręcenie EGRu zajęło chwilę. Dostęp do tej czwartej świecy nie jest jakiś super, ale na pewno nie tak żeby nie szło jej wymienić. Wg. mnie po zdemontowaniu tego wszystkiego co opisałem wcześniej dostęp do wszystkich czterech świec był mniej więcej taki sam... no może tak pod EGrem była ciut gorsza.
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 17:53   #24
Nieczytelny
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2015
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0.DCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Właśnie wymieniłem świece. <b>Basior87</b> dzięki za manual - bardzo pomocne!

A teraz podsumowanie:
1. Ta dolna śrubka pod EGRem to jakaś masakra. Nie ma jej oznaczonej na fotce, ale u mnie była i musiałem ją odkręcić. Ona jest na klucz ampułowy, ale miałem akurat pod ręką torxa (30?) i po 42 k...ach udało się ją odkręcić na tyle, żeby wyjąc EGR.

2. Po wyjęciu starych świec okazało się, że chyba są dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Podłączyłem je pod dość mocny prostownik i rozgrzewały się do ładnego żółto-pomarańczowego koloru. Chyba wymieniłem je niepotrzebnie....

3. Nie zabrałem ze sobą miernika i nie sprawdziłem, czy w ogóle dostają prąd. Ale to chyba nie trzeba już nic rozkręcać żeby sprawdzić. Wiązka z kablami do świec żarowych ma wtyczkę. Pewnie tam wystarczy podpiąć miernik. Gdyby to nie było to, to na które bezpieczniki trzeba zaglądać? Jakiś przekaźnik cyka po przekręceniu kluczyków oraz po kilkunastu sekundach, jeśli nie zapalę. Możliwe, że to od świec... oby.

4. Po zakończonym montażu nie podpiąłem wtyczki pod zawór EGR i zapaliłem silnik. Efekt lampka check engine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Popiłem go po chwili, ale lampka dalej świeci. Jak to wyłączyć? Czy tylko podpięcie pod komputer pomoże??

Na efekty przyjdzie poczekać do mrozów, ale teraz wiem, ze przynajmniej mam sprawne świece żarowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... szkoda, że zajęło to ponad 3 godziny.

p.s.
Bez lusterka i latarki nie ma się nawet co zabierać za robotę..
Nieczytelny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2016, 21:07   #25
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Cytat:
Napisał Nieczytelny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiś przekaźnik cyka po przekręceniu kluczyków oraz po kilkunastu sekundach, jeśli nie zapalę. Możliwe, że to od świec... oby.
Tak, to od świec.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 17:05   #26
Goora
ford::average
 
Avatar Goora
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Mam pytanko odnośnie wymiany świec.
Auto nie odpala na mrozie - diagnoza dwie świece uwalone i trzeba wymienić.

Każdy mechanik straszy, że może się świeca ukręcić przy wykręcaniu i wtedy lipa. Albo trzeba rozwiercać, a jak się nie uda zrzucać głowicę.

Wiem, że to czarny scenariusz, ale wolałbym wiedzieć co mnie wtedy czeka i jaki jest wówczas zakres prac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nowa uszczelka + planowanie głowicy + nowe świece oczywiście? Coś jeszcze?

No i jaki orientacyjnie powinien być koszt takiej akcji (nie licząc kosztów usuwania uszkodzonych świec).

Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Temat o moim Mondku:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251343
Goora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 17:50   #27
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

nie zakładaj takiego czarnego scenariusza ,ja wymieniałem u siebie w 1,8 i w 2,2 i nic się nie urwało.Najważniejsze żebyś świece przykręcił odpowiednim momentem, bo później może się okazać że nie będą chciały się wykręcić i przed przykręceniem posmaruj je pastą ceramiczną
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 18:24   #28
Goora
ford::average
 
Avatar Goora
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , będzie to robił mechanik. Ja niestety obecnie nie mam ani czasu ani miejsca żeby spróbować samemu.
Chciałbym tylko wiedzieć jaki jest zakres prac gdyby tak się stało.
__________________
Temat o moim Mondku:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251343
Goora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 19:46   #29
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Francuska konstrukcja. Cena świec 200zl+roboczo godzin 500zl.
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 10:57   #30
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

wlasnie skonczylem wymiane u siebie , swiece poszly bardzo gladko wymiana troche ponad 1.5godz dostep spoko po wyjeciu chlodniczki i egr, i faktycznie grzala tylko jedna czyli pomiar miernikiem w moim przypadku sie sprawdzil jedna 0.8ohm reszta pomiedzy kilka kohm a Mohm .Duzo czytalem nt tej wymiany duzo osob straszylo jak to ciezko itp ale wcale tak nie jest, polecam wymiane samemu , wykrecac i zakrecac mala grzechotka wtedy ma sie lepsze czucie
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.