Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2017, 12:10   #31
Goora
ford::average
 
Avatar Goora
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 103
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dzięki za info. Trochę mnie uspokoiłeś. Oby tak było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po weekendzie pewnie będę się umawiał do mechanika to się zobaczy jak pójdzie.

__________________
Temat o moim Mondku:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251343
Goora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 07:03   #32
mondołódź
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Łódź
Model: mondeo MK4, Focus Mk1
Silnik: tdci 140
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Witam . Wczoraj wymieniałem świece żarowe i najwięcej kłopotu sprawiła trzecja śruba mocująca zawór EGR imbus 5 z przedłużką i dopiero ją odkręciłem , dwie świece były spalone , Swiece wykręciły się bez problemu . opis i rysunek bardzo pomogły. Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez mondołódź ; 17-01-2017 o 07:06
mondołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 07:13   #33
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Hehe no ta sruba daje troche do wiwatu ja cale szczescie ja wywalilem wczesniej jak czyscilem egr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 17:30   #34
mondołódź
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Łódź
Model: mondeo MK4, Focus Mk1
Silnik: tdci 140
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Do tej trzeciej śruby od dołu jest potrzebny nasadka imbusowa 5 , przedłużka i grzechotka , demontujemy filt powietrza , rurę do kolektora dolotowego i wkładamy klucz od dołu pod kolektor i celujemy aż trafimy jak trafimy to odkręcamy i ja wyrzucamy . Na drugi raz bedzie szybciej .
mondołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 19:23   #35
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

heheh ja sobie dorobilem klucz wiec demontaz dolotu mnie nie dotyczyl ;p
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2017, 13:58   #36
dexter74
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-07-2012
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Mam do poniższego dwie uwagi:

1. Kolega pominął trzecią śrubę EGR, jest najbardziej wredna. U kolegi jej pewnie nie było, bo ktoś już ją wykręcał i nie wkręcił z powrotem. To jest torx T30, jest od spodu EGR. Wykręcić normalnie jest bardzo trudno, polecam wyjąć aku z obudową, wówczas jest dużo prościej, robota na 10 minut.

2. Śrubki z punktu 7 to też są chyba 10-tki.

Mi dziś wymiana zajęła 3,5 godziny. Jakbym miał to powtórzyć to myślę, że w 1,5 godziny bym się zamknął. Podstawa to narzędzia, bo np. za krótka nasadka 13 do odkręcenia osłony termicznej może zaskoczyć ;-)


Cytat:
Napisał basior87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj wymieniłem wszystkie świece żarowe w swoim mk4 2.0tdci 140km z 2007r. Szczerze mówiąc myślałem że wymiana będzie bardziej skomplikowana bo nikt się na forum za to nie zabierał. Okazało się jednak że to 2h roboty (robiłem to pierwszy raz i przy okazji wyczyściłem jeszcze EGR)
Pod spodem krótki opis i zdjęcie poglądowe.

Potrzebne będzie:
-Grzechotka 1/2
-Grzechotka 1/4
-Nasadka 13 na 1/2 i 1/4
-Nasadka 10 na 1/4
-Nasadka 8 na 1/4
-Nasadka 7 na 1/4
-Długa nasadka 10 na 1/2
-Przedłużki do nasadek 1/2 i 1/4
W sumie to wystarczy jakiś zwykły zestaw kluczy plus długa nasadka 10.


1. Odpinamy wąż z żółtą zapinką od góry (na zdjęciu go niema ale wchodzi on tam gdzie zaznaczona 1). Podpowiedź: Trzeba wcisnąć żółty zaczep żeby odpiąć wąż od góry (na dole standardowy ścisk)

2. Teraz trzeba odkręcić osłonkę termiczną. Potrzebny klucz 13. Osłonkę trzyma jedna śruba i od góry jest zaczepiona o rutkę (wystarczy pociągnąć do góry żeby się odpięła.

3. Odpinamy kolejny wąż ( u mnie był ściśnięty opaską na śrubokręt) i zaczepiamy gdzieś z boku żeby nie przeszkadzał.

4. Pod osłoną termiczną z punktu 2 są ukryte wie śruby trzymające rurkę. Potrzebny nasadowy klucz 10.

5. Odkręcamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Klucz 13.

6. Odpinamy kolejny wąż. (trzeba wyciągnąć druciane zabezpieczenie żeby wąż wyszedł) i też zaczepiamy go gdzieś żeby nie przeszkadzał.

Jeżeli nie mamy zamiaru czyścić EGRa omijamy punkt 7.

7. Okręcamy dwie śrubki. Klucz 8. Po odkręceniu tych dwóch śrubek możemy wyciągnąć chłodniczkę (tak mi się wydaje że to chłodniczka)

8. Odkręcamy dwie śrubki od rurki. Klucz 10 (chyba 10 nie pamiętam dokładnie)

9. Odkręcamy dwie śrubki trzymające EGR i wyciągamy go (jeżeli omijamy punkt 7 to wyciągamy EGR razem z chłodniczką) . Klucz 8

Ok teraz mamy dostęp do świec (ale i tak ich nie widać więc proponuje użyć małego lusterka i latarki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Odkręcanie świec:
- Najpierw przygotowujemy nasadowy klucz 7 i przedłużkę żeby odkręcić kabelek od świecy.
- Po odkręceniu kabelka potrzebujemy długiej nasadki 10 (ja kupiłem za 8zł), przedłużki i odkręcamy świecę.

Potem wkręcamy świece (tylko przykręcamy z wyczuciem, najlepiej przy pomocy klucza dynamometrycznego z siłą 10Nm), przykręcamy kabelek i jedna z głowy. Potem tak jeszcze trzy razy i można składać wszystko do kupy.
Ja przy okazji wyczyściłem sobie EGR.

Jak gdzieś sie pomyliłem z rozmiarem klucza to proszę mnie poprawić.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.0


Tu jeszcze zdjęcie starych świec i klucza którym zostały odkręcone.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dexter74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 18:22   #37
krzycho79
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2017
Skąd: lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

No u mnie ta pod EGR-em też była i trochę mi nerwów zjadła, ale z drugiej strony trochę mnie ta śrubka ucieszyła bo ponownie jej już chyba nikt nie wkręca a skoro tam była to EGR-u nikt jeszcze nie wyjmował, to i świece żarowe były jeszcze fabryczne. A najbardziej się bałem tego że świece mogły być już wymieniane przez jakiegoś magika, który mógł je za mocno dokręcić.
Samo wykręcenie i wkręcenie świec przebiegło sprawnie, choć przy wykręcaniu pierwszej pojawił się pot na czole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Poza tym poradnik jak dla mnie bardzo pomocny.
krzycho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 19:36   #38
krzycho79
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2017
Skąd: lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Dzisiaj przy okazji małych prządków w garażu wpadły mi w ręce świece, które to ostatnio wymieniłem w "Mundku". Z ciekawości wkręciłem jedną za gwint w imadło i zacząłem ją kręcić kluczem dynamometrycznym i ku mojemu zdziwieniu urwała się dopiero przy 85 Nm. Były to oryginały BOCH, więc w sumie te świece nie takie kruche jak głosi legenda.
krzycho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2018, 20:30   #39
aleksanderu1988
ford::average
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Reda
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Spoko instrukcja, dzieki niej poszło szybko i gładko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najgorsze było to, że miałem tylko jedną świecę trafioną... No ale jak już miałem 4 nowe pod ręką, a stare bosche mogły by za chwilę podzielić los tej jednej przepalonej to wymieniłem wszystkie. Z jednej strony rozrzutność z drugiej czuje wewnętrzny spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aleksanderu1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 14:41   #40
piroma
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2010
Skąd: DZA
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI MK4
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Fajna instrukcja oraz obecne mrozy zmotywowały mnie do wymiany świec.Tym bardziej,że grzała tylko jedna na 4 cylindrze.Ta wredna trzecia śruba pod EGR-em u mnie to M6 na imbus 5mm.
Nie widać jej- tylko przez lusterko.Aby się do niej dobrać uciąłem imbus na długość ok.100mm i wysokość ok.15mm.Da się to zrobić bez wyciągania akumulatora-ale trzeba być wytrwałym.
Później to już z górki.Aby nie rozlewać płynu- wypuściłem ok.0.8L.Wymiana na gorącym silniku.
Wykręcenie świec bez problemu.Oryginalnie były Bosch.Nakrętka do przewodu na klucz 7mm.Nowe są na 8mm.
Wkręciłem NGK D-Power Nr.56 (Y1005J).Koszt z wysyłką 224PLN.
Po wredniej śrubie zostało puste miejsce.
Teraz pali od pierwszego strzału.
Powodzenia wszystkim.Dacie rade.
piroma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.