Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2009, 08:40   #51
maluch
ford::average
 
Avatar maluch
 
Zarejestrowany: 10-02-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ranger XLT & dieselek 170hp & Yaris 1.3
Silnik: 2500/2000/1300
Rocznik: 2008/2007/2007
Postów: 102
Domyślnie Re: Ulepszamy Rangera

Nie będę się w dawał w zbędną polemikę, bo temat raczej o tym nie jest - ale zadzwoń sobie do obojętnie której KWP i się zapytaj jak to jest. Wystarczy, że drugi uczestnik uprawdopodobni, że zaciemnione szyby mogły mieć wpływ na ograniczenie widoczności. Bądź w przypadku gdy biegły rzeczoznawca podda auto oględzinom, i stwierdzi sam fakt niezgodności zamontowanych rzeczy na aucie z przepisami.

PS oczywiście tak nie musi być, ale ...

__________________
>>>MOJA GALERIA FOTOGRAFII<<<
maluch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 14:50   #52
markiz
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 3.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 56
Domyślnie Re: Ulepszamy Rangera

Misialek jeżeli chodzi o szyby to masz racje ale z jednym wyjątkiem, firma w której to robisz nie ma prawa Tobie wydać i nakleić certyfikatu na tą folię która nie jest zgodna z prawem i ja tak mam.Chciałem wszystko zrobić po bożemu ale jak mi pokazali folie która jest zgodna z przepisami na przednie drzwi to za cholere nie widziałem różnicy czy ona tam jest czy jej nie ma, więc kompletny bezsens!!
Jeśli chodzi silnik to automat jest dostępny tylko w wersji Limited a Wildtrak ma jedną konfigurację 3.0TDCI i manual.Jeździ sie ok, silnik ma niezłego kopa jak na takie auto.Moc jest niewiele większa od 2.5TDCI ale 380Nm robi swoje.Znajomy ma Navare i sprawdzaliśmy różnice.Nawet delikatnie odchodze bo tam jest 6 biegowa skrzynia.Pali ok 9,5l na trasie i ok 11,5L w mieście.
markiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 14:55   #53
markiz
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 3.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 56
Domyślnie Re: Ulepszamy Rangera

maluch nie wpadajmy w paranoje, pewnie masz rację ale idąc tą drogą nic bym do auta nie dołożył, nawet niektórych żarówek.Przyjmijmy że do końca użytkowania tego auta dojadę bez stłuczki :fcp1 i ok
markiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2009, 15:18   #54
mpm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-01-2009
Postów: 21
Domyślnie

W związku z zakupem nadbudowy chętnie sprzedam orurowanie paki oraz box robiony pod jej wymiar ( stalowa konstrukcja z plandeką ). Fotki poniżej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Ranger 1.jpg (42.5 KB, 46 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Ranger 2.jpg (45.4 KB, 52 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Ranger 3.jpg (30.3 KB, 46 wyświetleń)
mpm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 17:12   #55
W.W.
ford::beginner
 
Avatar W.W.
 
Imię: WW
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Łódź
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Ulepszamy Rangera

Cytat:
Napisał tybalt2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Istnieje wiele mozliwosci ulepszenia Rangera : oslony silnika, oslona reduktora, oslona baku, wymiana baku, bagazniki dachowe, snorkel-y, silniejsze amortyzatory, orurowania, zderzaki, wciagarki, konsole dachowe, naglosnienie, oswietlenie, schowki, szuflady, zaczepy itp. itd Moze ktos juz ma doswiadczenie i chcialby sie ta wiedza podzielic lub cos wspolnie znajdziemy - gdzie, co za, ile ( i dlaczego tak drogo :fcp2 ). Pozdrawiam.
Witam

Odkopie wątek, jeśli admin pozwoli.
Chodzi o model Limited z tego roku.
Jest już z pakietem zimowym a więc z dolnymi osłonami i blokadą tylnego mostu.

Co chce zmienić/doinstalować:
  1. Zainstalować małe orurowanie dolne z przodu i z tyłu.
  2. Zainstalować metalowy Hard Top.
  3. Zainstalować światła LED - podobno pasują od modelu EDGE.
  4. Zainstalować konsolę dachową z CB.
  5. Zainstalować system kładzenia anten CB.
  6. Zainstalować składane stopnie boczne.
  7. Wyposażyć tylna klapę w schowki.
  8. Dorobić kształtkę na osprzęt za tylnymi siedzeniami, w miejsce istniejącej.
  9. Zainstalować, na przełączniku, potężny sygnał dźwiękowy.

"Może ktoś już ma doświadczenie i chciałby się tą wiedzą podzielić, lub może coś wspólnie znajdziemy - gdzie, co za, ile".

Ostatnio edytowane przez W.W. ; 22-08-2016 o 17:14
W.W. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 08:47   #56
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Ulepszamy Rangera

Cytat:
Napisał W.W. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zainstalować małe orurowanie dolne z przodu i z tyłu.
z przodu fajnie wygląda ale z tyłu? czemu to miałoby służyć i jak wyglądać? lepiej wstawić porządny hak
Cytat:
Napisał W.W. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
est już z pakietem zimowym a więc z dolnymi osłonami i blokadą tylnego mostu.
to się nazywa pakiet off-road, a nie zimowy.
Cytat:
Napisał W.W. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zainstalować metalowy Hard Top.
to robią metalowe? sprawdz na Roadranger.pl, wszystkie są z tworzywa. Metalowe to są skrzynie dla np. energertyki, leśnictwa itp.
Cytat:
Napisał W.W. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zainstalować światła LED - podobno pasują od modelu EDGE.
patrze na Edge, patrze na Rangera, znowu na Edge - mają różne kształty, ale drutowanie i szpachla nadal jest tania.
Cytat:
Napisał W.W. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zainstalować składane stopnie boczne.
podniosłeś prześwit auta, czy jesteś po prostu niskiego wzrostu? moim zdaniem bez sensu.

Ostatnio edytowane przez jaceks ; 24-08-2016 o 08:49
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 10:10   #57
W.W.
ford::beginner
 
Avatar W.W.
 
Imię: WW
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Łódź
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Ulepszamy Rangera

Witaj

Dzięki za odpowiedz i za ilość pracy jaka w nią włożyłeś. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie mnie nie wypada inaczej i odniosę się do każdego zdania. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z przodu fajnie wygląda ale z tyłu? czemu to miałoby służyć i jak wyglądać? lepiej wstawić porządny hak
To duży samochód i nie trudno będzie cofając, cofnąć "ciut za bardzo". Wtedy lepiej, że oberwie rura a nie zderzak. Rura tańsza. Hak mi niepotrzebny, bo nie mam żadnych planów związanych z przyczepami a poza tym jego instalacja znacznie zmniejsza kąt zejścia. Na forum Australijskim, gdzie te samochody są bardzo popularne, widziałem rury zainstalowane pod i zamiast tylnego zderzaka. Ja myślę o takiej pod, leciutko wystającej.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to się nazywa pakiet off-road, a nie zimowy.
Tu masz racje. Przepraszam za pomyłkę.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to robią metalowe? sprawdz na Roadranger.pl, wszystkie są z tworzywa. Metalowe to są skrzynie dla np. energertyki, leśnictwa itp.
Są produkowane metalowe i to w dwóch wariantach, z powtórzonymi wszystkimi tylnymi światłami i tylko z dodatkowym światłem stop na górnej krawędzi. Różnią się też organizacją boków Hard Topa. Są z pełnymi bokami lub z szybami w kilku wariantach: otwierane, uchylane, przesuwane. Sprowadza i montuje je firma z Łodzi. W środku są wykończone obiciem, z własnym oświetleniem i ogrzewaną tylną szybą. Są lżejsze od plastikowych i nie pękają przy przekoszeniach. Firma oferuje zamek skonfigurowany z pilotem.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patrze na Edge, patrze na Rangera, znowu na Edge - mają różne kształty, ale drutowanie i szpachla nadal jest tania.
Tu się nie wypowiem, bo ja tego nie sprawdzałem. To też informacja z forum nowego Rangera. Światła przednie na rzeczywiście nie najciekawsze a nie chce montować dodatkowych świateł i tak zresztą zakazanych na drogach publicznych, a że dużo jeżdżę w nocy, to i stad pomysł na zmianę.
To właśnie i podobne sprawy chętnie przedyskutuje na forum.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podniosłeś prześwit auta, czy jesteś po prostu niskiego wzrostu? moim zdaniem bez sensu.
Auto ma fabryczny prześwit i nie jest przeznaczone "do ofrołdu". Ma służyć za auto do rodzinnych wyjazdów i uprawiania hobby, które zmusza często do zjechania nad sam brzeg , czy na pusty, bo nieodśnieżony parking przy trasie narciarskiej. Ja akurat mam 188 cm., ale moja żona mniej. Dla niej stopień to konieczność, a ja przy wysiadaniu brudzę tylne nogawki. Stąd koncepcja składanego i otwieranego tylko z jej strony stopnia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak ostatnio trochę przemyślałem ten temat i chyba zdecyduje się na tradycyjne, stałe.
Po pierwsze cena, za stałe zapłacę ok 1000 zł. a ściągnięcie ze Stanów składanych, to ponad 6.000 zł. i do tego jeszcze przeróbka, bo do Rangera gotowych nie produkują.
Po drugie ochrona karoserii. To duży samochód i na parkingach będzie nieustannie narażony na obijanie drzwiami innych. Stałe stopnie wystają nieco poza pionowa płaszczyznę drzwi i w przypadku ciasnego parkingu, sąsiad uderzy swoimi drzwiami w stopień a nie w moje drzwi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do listy życzeń doszły jeszcze siłowniki do maski i klapy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W.W. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 15:03   #58
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Ulepszamy Rangera

Ale Ty masz to auto, czy dywagujesz?

Limited ma w std czujniki parkowania tył. Kamera cofania to 2 tyś przed rabatami i masz wyświetlanie na głównym ekranie 8''.
Większą zaletą/potrzebą dla mnie są czujniki parkowania z przodu, maska jest długa i wysoka, Fiesta czy dziecko się przed autem spokojnie schowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Światła możesz domontować każde, byle się zgadzała homologacja na nie. Każdy dealer to zrobi bez kłopotu.

Stopień w Limitedzie jest w standardzie. Faktycznie wystaje nieco poza obrys blach i male auta obijają stopień a nie drzwi.

Parkowanie na ciasnym parkingu - zapomnij i jedź dalej. 2m szerokości plus lusterka to kawał auta, 5,4m długości też nie zmieścisz w standardowej hipermarketowej kopercie. Odpuść zanim będzie za drogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez jaceks ; 24-08-2016 o 15:09
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 09:13   #59
W.W.
ford::beginner
 
Avatar W.W.
 
Imię: WW
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Łódź
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Ulepszamy Rangera

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale Ty masz to auto, czy dywagujesz?
Zamówiony. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety z jakichś przyczyn "są trudności w dostawie". Coś kręcą i przyznam szczerze, że zapaliła już mi się czerwona lampka w stosunku do lokalnego dilera/ASO. Jeszcze chwile poczekam.

Poprzednio miałem Amaroka 2.0, ale go zniknęli. Czekałem na nowego 3.0 V6, ale w międzyczasie zaraziłem się Fordem i postanowiłem spróbować.
Dlatego tak bardzo liczę na konwersacje z jego użytkownikami.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Limited ma w std czujniki parkowania tył. Kamera cofania to 2 tyś przed rabatami i masz wyświetlanie na głównym ekranie 8''.
Większą zaletą/potrzebą dla mnie są czujniki parkowania z przodu, maska jest długa i wysoka, Fiesta czy dziecko się przed autem spokojnie schowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skonfigurowany właśnie z kamerą i czujnikami z przodu. Ciesze się, że dobrze myślałem. Myślałem nawet o kamerze z przodu, tak jak np. w Defenderze.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Światła możesz domontować każde, byle się zgadzała homologacja na nie. Każdy dealer to zrobi bez kłopotu.
Nie chce z niego robić potwora na Saharę. Cenie sobie mimikrę. Właśnie ten błąd popełniłem z Amarokiem. Sporo zainwestowałem we wnętrze kabiny i właśnie dodatkowe listwy świetlne LED w atrapie i na dachu + wyciągarka. Chyba właśnie dlatego go zniknęli.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stopień w Limitedzie jest w standardzie. Faktycznie wystaje nieco poza obrys blach i male auta obijają stopień a nie drzwi.
Tak właśnie kombinowałem na sucho i ciesze się, że fachowiec potwierdza moje dywagowania.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parkowanie na ciasnym parkingu - zapomnij i jedź dalej. 2m szerokości plus lusterka to kawał auta, 5,4m długości też nie zmieścisz w standardowej hipermarketowej kopercie. Odpuść zanim będzie za drogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już bardzo dawno nauczyłem się stawiać samochód daleko od wejścia. Tak samo postępuję jadąc zwykłą osobówką. Szkoda lakieru.

Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.
W.W. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 08:50   #60
W.W.
ford::beginner
 
Avatar W.W.
 
Imię: WW
Zarejestrowany: 20-08-2016
Skąd: Łódź
Model: Ranger
Silnik: 3,2
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Ulepszamy Rangera

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patrze na Edge, patrze na Rangera, znowu na Edge - mają różne kształty, ale drutowanie i szpachla nadal jest tania.
Poprawka, lampy pasują nie z EDGE, ale z EVERESTA - tak twierdzą na australijskim forum.
W.W. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.