Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2017, 09:36   #1
beethoven
ford::average
 
Imię: Thierry Walterus
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Belgium
Model: mondeo titanium 2015
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 114
Domyślnie Active City Stop - Jakie elementy są potrzebne do ACS

Which parts are needed for ACS to work? If possible ,I want to add it to my mondeo mk5.....
Camera in mirror, radar, sensor, ?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 01-02-2017 o 10:06
beethoven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 12:54   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Active City Stop

Cytat:
Napisał beethoven Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Which parts are needed for ACS to work? ...
Only lidar ("camera"...) on windshield. Looks like this one from Focus MK3.5 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - but has different part numer. I ask SRS about this P/N.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Robert wrzuć tu proszę numer części kamerki/lidaru ACS do Mondeo MK5.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 13:18   #3
beethoven
ford::average
 
Imię: Thierry Walterus
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Belgium
Model: mondeo titanium 2015
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 114
Domyślnie Odp: Active City Stop

Ok, mine has only 1 camera...it will not do?
And the other camera(s), that part is plug & play after activation?
Thanks
beethoven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 14:45   #4
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Active City Stop

Cytat:
Napisał beethoven Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, mine has only 1 camera...it will not do? And the other camera(s), that part is plug & play after activation? Thanks
DG9T-14F449-AG, AE , AD , AC , AB , AA Czujnik - Unikanie Kolizji
  • Od: 29-09-2014 Sys.zapob.koliz.przy nis.pred.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 14:53   #5
beethoven
ford::average
 
Imię: Thierry Walterus
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Belgium
Model: mondeo titanium 2015
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 114
Domyślnie Odp: Active City Stop

Dziękuję Ci bardzo
beethoven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 19:42   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Active City Stop

Cytat:
Napisał beethoven Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
......it will not do?
...
You need windshield like this: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
On the left side is place for lidar, in centre you have camera for line keeping/sign recognition and on right side is small round place for rain sensor.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 29-01-2017 o 11:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2017, 06:55   #7
beethoven
ford::average
 
Imię: Thierry Walterus
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Belgium
Model: mondeo titanium 2015
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 114
Domyślnie Odp: Active City Stop

oké Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
beethoven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 20:48   #8
beethoven
ford::average
 
Imię: Thierry Walterus
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Belgium
Model: mondeo titanium 2015
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 114
Domyślnie Odp: Active City Stop

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Only lidar ("camera"...) on windshield. Looks like this one from Focus MK3.5 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - but has different part numer. I ask SRS about this P/N.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Robert wrzuć tu proszę numer części kamerki/lidaru ACS do Mondeo MK5.
And another wire harness, too?
beethoven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 21:03   #9
beethoven
ford::average
 
Imię: Thierry Walterus
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Belgium
Model: mondeo titanium 2015
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 114
Domyślnie Aktywacja ACS

Kto chciałby przekazać mi kody aktywujące UCDS / reguły różnych modułów w "PRINT SCREEN"?

Z góry dzięki
beethoven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 06:30   #10
kielich89
ford::beginner
 
Avatar kielich89
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-12-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 115KM TDCi
Rocznik: 11.2008
Postów: 16
Domyślnie Wymiana i dodanie elementów ACS, Full Dynamic LED, BLIS

Witam serdecznie,
od kilku lat jestem posiadaczem Forda Focusa (jak w profilu) jednak przyszedł czas na zmianę. We wtorek prawdopodobnie będę jechał po Forda Mondeo MK5 Kombi (nr VIN WF0FXXWPCFHC08821).
Mam kilka pytań i wątpliwości, sprzedawca opisuje wersję jako Titanium jednak jak na moje wymagania brak mi kilku elementów wyposażenia.
Ze względu na to, że samochód jest lekko uszkodzony i tak będę zdejmował deskę rozdzielczą, wymieniał szybę itp.

Po przeczytaniu większości wątków dotyczących tych tematów i tak mam wątpliwości - proszę o uzupełnienie informacji/wyprowadzenie z błędu:

1. Światła Full Dynamic Led
Do zdobycia lampy, czujniki poziomu z wiązką na wahacze, moduł sterownik świateł.
Czy mogę się spodziewać, że pod deską będzie instalacja do wpięcia modułu (gdzie szukać wtyczki)? Czy mogę się spodziewać i gdzie szukać wtyczki do podpięcia czujników na wahaczach?
Jeżeli w aktualnej wersji mam halogeny i lampy DRL LED przy halogenach wiązka świateł nie robi problemów? Nie trzeba będzie jej przerabiać jakoś?
Czy po zamontowaniu a nie zaprogramowaniu FDL zapalą się aby móc podjechać do programowania czy lepiej nie uruchamiać bez programowania?

2. System ACS (lidar?)
Do zdobycia szyba z odpowiednim zaciemnieniem pasującym do tego systemu, moduł zestaw czujników na szybę (chyba o tym nr DG9T-14F449-AB). Aktualnie na wyposażeniu mam kamerę rozpoznającą znaki i pasy ruchu, czy montując moduł wskazany wyżej istnieje konieczność zmiany lusterka na takie bez kamery? Jak wygląda sprawa wiązek i wtyczek pod ten moduł? Czy moduł się montuje na jakimś gotowym stelażu, wkleja się?

3. System BLIS
Do zdobycia dwa czujniki z koszykami do tylnego zderzaka, lusterka z znacznikami.
Jak wygląda sprawa wiązek, czy mogę się spodziewać, że są? Czy nie trzeba jakiś dodatkowych modułów dokupić? Czy wystarczy kupić sam wkład lusterka z tym świecącym symbolem dwóch samochodów czy trzeba kupić całe lusterko bo różni się wiązką/wtyczką? Z tego co czytałem poruszane były tematy sterowników drzwi, żeby to obsłużyć, czy przy tej wersji wyposażenia wystarczy aktywacja?

4. Zmiana 150KM na 180KM
To rozumiem, że trzeba podjechać do najbliższego kolegi z forum, który posiada i potrafi biegle posługiwać się kablem UCDS.

5. Jak wygląda sprawa aktualizacji wszystkich systemów oraz zmiany języka na polski z niemieckiego? Coś trzeba dogrywać czy to tylko zmiana w zegarach/komputerze pokładowym? Czy VoiceCommand jest dostępny po polsku czy jak w focusie mk2, nie ma wersji polskiej a za język odpowiada odpowiednia wersja modułu?

Czy przychodzi Wam do głowy jeszcze coś co warto zrobić, póki samochód będzie w rozsypce?

Który z kolegów z forum, który jest w posiadaniu umiejętności i sprzętu do wykonania programowania powyższych rzeczy jest z Poznania i okolic?

Mógłbym prosić o sprawdzenie VIN'u. Jakby co w ETIS już sprawdzałem, więc bardziej chodzi jeżeli macie dostęp do innej bazy.

Ostatnio edytowane przez kielich89 ; 17-06-2018 o 08:31
kielich89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.