Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2013, 21:14   #1
galinaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2013
Model: vw passat
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 0
Domyślnie [Mondeo mk4 2.0 TDCI] Warto kupic to auto?

Witam,

Rozważam zakup tego oto [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z 2009 roku.

Sprawdziłem już historie auta w serwisie i w ubezpieczalni i przebieg jak i bezwypadkowość jest raczej pewne.
Auto w środku wygląda jak nowe i prowadzi się też dobrze (jeździłem już paroma egzemplarzami mondeo wiec mam porównanie).

Niestety po wizycie na przeglądzie przedsprzedażowym w ASO wykryli wycieki oleju na połączeniu silnik-skrzynia oraz wyciek z uszczelniacza półosi prawej.
Pomimo, że firma sprzedająca auto obiecała naprawić usterki (dzisiaj potwierdziła że auto wróciło naprawione z warsztatu) moje wątpliwości pozostały.

Co myślicie o tym zakupie? Czy te wycieki mogą zwiastować jakieś poważniejsze problemy w przyszłości? A może jest to typowa dolegliwość MK4 i nawet jeżeli wystąpiła przy przebiegu 74kkm nie ma się czym przejmować?

Pozdrawiam,
Galinaa

galinaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 22:20   #2
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Mondeo mk4 2.0 TDCI] Warto kupic to auto?

Cytat:
Niestety po wizycie na przeglądzie przedsprzedażowym w ASO wykryli wycieki oleju na połączeniu silnik-skrzynia oraz wyciek z uszczelniacza półosi prawej.
urok współczesnych aut- niestety, wycieki się zdarzają nawet przy tak małych przebiegach. Nie ma się czym przejmować.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 22:39   #3
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: [Mondeo mk4 2.0 TDCI] Warto kupic to auto?

Ja bym się nie zastanawiałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (Jeżeli naprawili na własny koszt)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 06:11   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: [Mondeo mk4 2.0 TDCI] Warto kupic to auto?

powodu do tragedii nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., choć rzadko spotykam się z taką przypadłością nawet przy większych przebiegach.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 08:58   #5
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Mondeo mk4 2.0 TDCI] Warto kupic to auto?

Cytat:
choć rzadko spotykam się z taką przypadłością nawet przy większych przebiegach
oj, często- może nie były to wycieki, a zapocenia, ale ASO zawsze przedstawia najgorszy scenariusz, żeby nikt nie miał do nich pretensji, że nie wykryli usterki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 10:29   #6
galinaa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2013
Model: vw passat
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 0
Domyślnie Odp: [Mondeo mk4 2.0 TDCI] Warto kupic to auto?

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powodu do tragedii nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., choć rzadko spotykam się z taką przypadłością nawet przy większych przebiegach.
Chyba se odpuszczę, szczególnie że okazja cenowa to to nie jest. W ASO powiedzieli mi, ze wyciek wygląda poważnie i nie można go uznać za zwykłe pocenie.
To dziwne dla takiego przebiegu...może źle był użytkowany?
A może trafiłem po prostu na pechowy model.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
galinaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 14:47   #7
edeks
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV GoldX kombi
Silnik: 2.0 TDCI/140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: [Mondeo mk4 2.0 TDCI] Warto kupic to auto?

Ciekawy ten GoldX...tylko zderzak z Ghia. Jeśli chodzi o wycieki, to o ile była tylko kwestia uszczelnienia i to zrobili, to nie ma tragedii.
edeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 16:14   #8
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: [Mondeo mk4 2.0 TDCI] Warto kupic to auto?

Cytat:
Ciekawy ten GoldX...tylko zderzak z Ghia.
Zderzak jest z Gold X- są chromowane obwódki wlotu górnego i grill'a, a grill jest plastikowy (Ghia ma chromowane żeberka)
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2013, 20:04   #9
edeks
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV GoldX kombi
Silnik: 2.0 TDCI/140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: [Mondeo mk4 2.0 TDCI] Warto kupic to auto?

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zderzak jest z Gold X- są chromowane obwódki wlotu górnego i grill'a
Pewnie masz rację - to ja mam jakiegoś wybrakowanego golda bez tej chromowanej obwódki w zderzaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.