Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2020, 17:02   #1
wlkp
ford::average
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: wlkp
Model: MONDEO MK5 TITANIUM
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016 / SYNC 3
Postów: 95
Domyślnie Mondeo MK5 -rozrząd /płyn chłodnicy

Piszę z prośbą do obeznanych w temacie Mondeo MK5 ,jako że spełniłem swoje marzenie kilka dni temu i nabyłem takowy pojazd mam do was koledzy kilka pytań .Mam nadzieję że nie będziecie wyzywać ,i podpowiecie .Wiem że pewnie było ,czytam forum ostatnio codzień ,ale jest tego dużo a czas ograniczony .
Więc mam kilka pytań,Mondeo kombi MK5 2016 rok 2.0 TDCI /150km na latane 172 tys .Wszystko co miałem do zrobienia to zrobiłem ,został rozrząd .

1-Pytanie takie ,czy przy wymianie rozrządu i pompy wody wymieniać też płyn w chłodnicy ? Jeśli tak to jakiś konkretny musi być ? I ile tego płynu potrzeba ?

2- Czy pasek alternatora przy okazji też zaraz wymienić ?

3-Jakie firmy polecacie rozrządu / pasek ,rolka ,napinacz i pompa to chyba wszystko / W kompletach jest taka śruba jedna jeszcze ,ale jak osobno się kupuje to nie ma w niczym ,do czego ona jest i idzie dokupić osobno ?

I jeszcze dwa pytania z innej beczki .
Jak wymienić w halogenie ( ten okrągły ) żarówkę bo jeden mi nie świeci ,trzeba pół samochodu rozebrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.czy od przodu się jakoś wyciąga ?

Druga sprawa co mnie zastanawia ,może i głupia ale tak rozmyślam .Co się stanie jak zostawie pilota w samochodzie ,wyjdę i klamką zamknę auto ( o ile się da ) To po dotknięciu klamki otworzę go ponownie ,czy nie dostanę się do środka ? Sorry ,może głupie pytania ale auto mam kilka dni .Wolę spytać ,bo jak gdzieś pojadę zapomnę wyjąć kluczyki i go przypadkowo zamknę i zostanę w dupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wlkp jest offline  
Stary 15-10-2020, 21:55   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 -rozrząd /płyn chłodnicy

jak nie chcesz wymienić silnika to polecam wymianę rozrządu w ASO ponieważ niliczni wiedzą jak to zrobić i jak ustawić pompę paliwa.co do halogenów zdejmujesz osłony pod zderzakiem,co do reszty polecam instrukcję obsługi.
Matych jest offline  
Stary 16-10-2020, 06:38   #3
wlkp
ford::average
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: wlkp
Model: MONDEO MK5 TITANIUM
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016 / SYNC 3
Postów: 95
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 -rozrząd /płyn chłodnicy

Co do płynu chłodnicy ktoś się wypowie ? Pewnie nie jedna osoba z forum wymieniała ? Na resztę pytań jak ktoś odpowie to też będę wdzięczny ,czytam cały czas ,ale nie mam całych dni na to .
wlkp jest offline  
Stary 16-10-2020, 10:26   #4
miro12
ford::beginner
 
Avatar miro12
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 24
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 -rozrząd /płyn chłodnicy

Ja wymieniałem już parę rozrządów i nigdy nie wymieniałem płynu jeśli nie było potrzeby.
Pasek wielorowkowy (alternatora) możesz wymienić dla świętego spokoju.
Rozrząd w Focusie mam INA.
miro12 jest offline  
Stary 16-10-2020, 10:52   #5
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 -rozrząd /płyn chłodnicy

Powtarzam wymiana rozrządu w DW10 to umiejętność właściwego ustawienia pompy paliwa jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia to silnik będzie do wymiany jak poleci rozrząd.Płynu nie wymienia się jeśli nie ma 200tys.lub więcej nie ma takiej potrzeby.
Matych jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.