Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2020, 23:02   #241
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

temat rzeka
Aczkolwiek moze by dało jeśli mapy naprzyklad google wyświetlane przez Android auto są wyświetlane na Converse. Nie mam Converse i platformy mondeo więc nie mam jak sprawdzać. To co do tej pory jest zrobione to tylko przypadek że na procesorach px5 i 6 działa. Do przesyłu potrzebne jest nie tylko znajomości kodowania lecz jakie informacje procesor potrafi wysłać. Np. nie potrafi wysłać info o utworze audio ani informacji o RDS. Lecz jeśli masz możliwości pełnego kodowania i zmiany odczytu informacji
Np.
Zamiast odczytu wartość cyfrowej 96.6 na odczyt po Pi i nadanie stacjom nazwy. Jeśli chcesz mam dostępny plik aktualizacyjny do canbusa ale do grupy wv do forda brak możesz zobaczyć jak wyglądają i co możesz zmienić

yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 07:10   #242
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
temat rzeka
Aczkolwiek moze by dało jeśli mapy naprzyklad google wyświetlane przez Android auto są wyświetlane na Converse.
Tego nie widziałem nigdzie, jak to wygląda? Myślałem że convers wyświetla tylko pojedyncze wskazówki z nx.

Podrzuć pliczek, zobaczymy, co w trawie piszczy.

Generalnie, jeśli dało by się zrobić apke która wysyła informacje po radiowym CAN, o ile jest to CAN, to wtedy z androida można wysyłać co chcesz i gdzie chcesz. Ale zakładam że nie jest to normalne CAN i dlatego jest canbus żeby tłumaczyć.

Tak czy inaczej chętnie się pobawię.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2020, 08:53   #243
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 10:21   #244
skaczacy
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 08-02-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

witajcie, czytając posty wcześniejsze mając już doświadczenie ze stacja androida wondefoo w s-macie z 2006 roku zakupiłem stacje od firmy basondo nowego s-mada z 2010r polift. Mam również dekoder canbusa ktory dostalem do radia. Po podłączeniu przejściówką producenta nie działa canbus, radio calkowicie tracilo zasianie po wyłączeniu stacyjki. czytałem tutaj post jednego użytkownika, ze po 2008r ford zmienił instalacje. udało mi się pociągnąć stały + z gniazda zapalniczki, podłączyłem zamiast tego przewodu który miałem po stacyjce, a ten po stacyjce podłączyłem do tego co jest pod pozycja 16 w kostce - +12v acc? chyba tak się nazywa. radio się już nie traci całkiem zasilania ale dalej nie działa canbus, przymierzam sie do modyfikacji kabli tak jak jest w pierwszych postach nie mniej nie jestem pewny czy przymojej kostce s-max to zadziała. nie bardzo mogę odnaleźć can tx i can rx. mam jeszcze problem czy + w zapalniczce nie wypadnie po 30 min jak w poprzednim s-macie (zabezpieczenie rozladowania akkumulatora). czy ktos mógłby mi pomoc rozszyfrować moje kable?

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200718_083028-forum.jpg (20.4 KB, 115 wyświetleń)
skaczacy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2020, 17:55   #245
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Przy twoich przeróbkach jakie zrobiłeś lepiej nie kupuj canbusa dastia bo nie uruchomisz radia a co gorsze prawdopodobnie je spalisz
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2020, 19:16   #246
skaczacy
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 08-02-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

ale ja nie zrobiłem żadnych przerobek, mialem po prostu na kostce plusa po zaplonie i zmienilem go na plusa stałego reszta ponów jest bez zmian - przynajmniej ja ich nie zmienialem. radio działa ok, wszystko za wyjątkiem canbusa super funkcjonuje. Dekoder canbusa dostałem razem z radiem. Jak odepne dekoder to radio się nie włącza - wiec musi być sparowane. Czy dacie rade mi cos podpowiedzieć? mam dwa przewody key1 i key2 ale nie widzę w tej kostce can rx i can tx

Ostatnio edytowane przez skaczacy ; 20-07-2020 o 19:21
skaczacy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2020, 04:09   #247
aburay
ford::amateur
 
Imię: Ossy
Zarejestrowany: 14-08-2020
Skąd: London
Model: Galaxy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Hi My Friend Yaris1

I'm quite impressed with your knowledge and am regularly following your forum and your replies to other members.
I'm stuck with same problem with converse+ with chinese head unit as both are not communicating to each others.
A new chinese head unit works as basic with left hand side's steering wheel's buttons as volume up/down and track next/previous. but no information coming up on converse such as Radio, cd Tracks or sd card files and no communications at all with right hand sides steering wheel buttons.

As far as I studied your forums and replies I understand that if I change a canbus decoder with Dasaita CB023 and some wiring modification it the converse would talk to the radio.

A problem rise here is I don't have this much knowledge about radio wiring and want to clarify couple of things with you, after that with your kind help [as you do offer to everyone] I hope to manage this problem.

A first thing I want to let you know that, after installation of this head unit I was lost my parking sensors sound so had to buy parking sound module [[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] which has simple hard wire connection [can high/low and power/earth] and that's working fine now.

I'am bit confused about 16 pin and 20 pin decoder and its wiring modification as I've got 20 pin radio side and 20 pin canbus decoder as well. So my question is if I do straight swap with my current canbus with Dasaita CB023 [[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] will that fix my problem? or Do I steel need to do some wiring connections? If so what connections do I have to make and HOW?

Furthermore I can't assigned or change steering wheel buttons with radio so if you can help me with that as well.

My Vehicle is Galaxy s-max 2012 tdci zetec [right hand] drive where I've swapped normal cluster with Converse+ of the Mondeo.


Please find attachment of few pictures and ask me if you need more information.

I Will be very appreciated if you will help me with these issues..

Thanks you so much and looking forward to hearing from you soon.

Kind Regards....
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200912_192318.jpg (94.8 KB, 106 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200912_192429.jpg (90.1 KB, 87 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200912_192452.jpg (92.0 KB, 84 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200912_192505.jpg (90.4 KB, 91 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200912_192827.jpg (98.5 KB, 94 wyświetleń)
aburay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2020, 08:27   #248
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Some Android head unit have 16 pins and 20 pins canbus connector. On converse+ you see only, radio but only number not name ,CD only track number, aux only AUX . your parking sensors don't change still will be working. you must buy new canbus and doing new connection.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2020, 01:59   #249
aburay
ford::amateur
 
Imię: Ossy
Zarejestrowany: 14-08-2020
Skąd: London
Model: Galaxy
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Hello There, I'm so sorry to response lately,
Few weeks back we [myself and Yaris1] could able to fix the issue about communicating chinese radio with Converse in my Galaxy S-max 2012. I really salute to my Friend Yaris1 about his great help. As described in the forum its not communicate 100% as Ford CD6000 but atleast says information about CD tack and Radio Station as those option were grayed in the Converse before. Once again Thanks millions to my friend Yaris1. Much much appreciate your help.

Kinds Regards to all from Ossy.
aburay jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 22:49   #250
rutek182
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-05-2018
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MKIV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Witam jest ktoś z Trójmiasta kto mi ogarnie żeby C+ widział radio z ali...i AUX
rutek182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.