Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2016, 21:06   #1
maciejczapla
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Reset pilotażowej ilości wtrysku nauczonej wartości.

Witajcie!

Od jakiegoś czasu po odpaleniu na zimnym czułem przez chwilę że telepie autem na 2-3 sek. chwilę dobrze chodził i ponownie, aż do rozgrzania. Moc wszystko ok

Dzisiaj podłączyłem FORSCAN i kliknąłem opcje: RESET PILOTAŻOWEJ ILOŚĆI WTRYSKU NAUCZONEJ WARTOŚĆI, po tej procedurze serwisowej auto tak jakby straciło jeden gar. Telepie po odpaleniu na zimnym, klekocze, daje biały lekko niebieski dym. Rozgrzałem go w trasie 40km i się uspokoił, ale po odstawieniu na 3 h i odpaleniu objawy te same- nie da się jeździć.

Stosował ktoś tą opcję i miał podobnie? Czy to tylko zbieg okoliczności i wtrysk siadł do końca?

Dodam że korekty wtrysków ustawione i nie kasowane.

maciejczapla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 21:09   #2
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Uszkodzenie wtrysku Forscanem

Wykonując reset skasowałeś z kompa wyuczone korekty. Operacja całkiem bez sensowna.
Moim zdaniem masz uszkodzony któryś wtrysk i z nauczonymi korektami silnik jako tako działał, a jak je skasowałeś to się wszystko przestało trzymać kupy.
Prawdopodobnie po jakimś czasie auto wróci do stanu sprzed resetu. Ale ogólnie jak dla mnie któryś wtrysk do robienia.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 21:16   #3
maciejczapla
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Uszkodzenie wtrysku Forscanem

To, że bezsensowna to wiedziałem od samego początku , miałem zamiar sprawdzić zakodowane litery wtrysków i źle kliknąłem :/

Tak podejrzewałem, no nic pozostaje wymiana wtrysku na używkę 200zł lub nowy - 690 złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciejczapla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 21:20   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Uszkodzenie wtrysku Forscanem

Jak nie żałujesz kasy ( w sensie chcesz mieć pewnosć ze auto bedzie smigac dobrze) to polecam udać się do jakiegoś specjalistycznego warsztatu - sprawdzą co i jak i powiedzą co dokładnie do roboty.
Swoją drogą: jaki masz przebieg, że wtryski klękają?
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 21:28   #5
maciejczapla
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Uszkodzenie wtrysku Forscanem

220 tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro jestem umówiony w serwisie "diesel serwis" na sprawdzenie wtrysków. Mam nadzieję że tylko jeden z nich padł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciejczapla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 21:51   #6
Cessar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-09-2015
Model: C-max titanium,fiesta mk7 ecoboost 100ps
Silnik: 1.8tdci,1.0 ecoboost
Rocznik: 2008,2014
Postów: 35
Domyślnie Odp: Uszkodzenie wtrysku Forscanem

Cytat:
Napisał maciejczapla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
220 tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro jestem umówiony w serwisie "diesel serwis" na sprawdzenie wtrysków. Mam nadzieję że tylko jeden z nich padł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To czekamy co z tego wyjdzie, daj znać jaki będzie rezultat.
Sprawdzales przed resetem jakie były korekty na biegu jałowym?
Cessar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 07:45   #7
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Uszkodzenie wtrysku Forscanem

Cytat:
Napisał maciejczapla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem zamiar sprawdzić zakodowane litery wtrysków i źle kliknąłem :/
Tzn. ? Kolega zaczyta kody wtryskiwaczy i porówna z tymi po maską. Mi też telepało budą jak miałem zły kod wtryskiwacza. Po resecie korekt samochód po kilkudziesięciu km powinien powrócić do normy.

Bump:
Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Operacja całkiem bez sensowna.
Kolega może uzasadni czemu operacja bezsensowna?
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 07:49   #8
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,648
Domyślnie Odp: Uszkodzenie wtrysku Forscanem

Cytat:
Napisał spenser696969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega może uzasadni czemu operacja bezsensowna?
Bez sensowna według mnie bo niby co chcesz osiągnąć resetując wyuczone przez kompa korekty? Według mnie nic bo i tak za jakiś czas komp do nich powróci.
TO ma sens jedynie wtedy jak np wymieniasz/regenerujesz wtryski.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 08:16   #9
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Uszkodzenie wtrysku Forscanem

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według mnie nic bo i tak za jakiś czas komp do nich powróci.
U mnie po resecie korekty po jakimś czasie się poprawiły w sensie takim że nie ma dużych różnic między korektami wtryskiwaczy. U jednego pomoże u drugiego nie, to też zależy od kondycji wtryskiwaczy.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 19:49   #10
maciejczapla
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Uszkodzenie wtrysku Forscanem

Więc tak: sprawdzono wtryski, (najpierw na gazowaniu odcinaliśmy każdy z osobna, niby jedyna widoczna lekko zmiana była na 1 wtrysku, zamieniliśmy go na nowy wtrysk- nic nie pomogło, więc zrobiliśmy po kolei- każdy, mimo tego nic się nie zmieniło- dymi, brak mocy, "zacina się" aż do rozgrzania, a na rozgrzanym klekocze jak jelcz. Komputer nie wyświetla żadnego błędu. Forscanem cyl: 1- 1,23/ 2- 0,91/ 3- 0,94/ 4- 0,85/

Korekty wszystkie w normie ( w komputerze zapisane jak na wtryskach)
Jutro próbujemy jeszcze raz zlokalizować usterkę, skasuję znów ustawienia zapamiętane wtrysku, dodatkowo nadpiszemy znów korekty.
.
I to wszystko, po skasowaniu ustawień zapamiętanych wtrysków.....
Czy może mieć znaczenie że był robiony upload wcześniej z 95KM na 115KM u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ? Może wtryski nie mogą się dostosować do mapy ze 115? Sam już nie wiem co myśleć :/
maciejczapla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.