Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2018, 15:25   #41
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Tak przekaźniki mam 3 i na każdym to samo. Po wyjęciu przekaźnika i zmierzeniu napięcia na obwodzie sterującym czyli pinach 1 i 2 zanika napięcie 12V po wciśnięciu przycisku POWER dzieje sie to losowo. Forscan nie pokazuje żadnych błędów. wychodzi na to jak by sygnały były wysyłane prawidłowo lecz nie docierają do przekaźnika tak jak powinny (przetarty, zaśniedziały przewód) Próbowałem dostać się do gniazda przekaźnika do kabli podłączonych od spodu ale skrzynka ani drgnie nie wiem jak to unieść.

Wskazówki biorę do siebie i jeszcze raz dzisiaj rozkręcę nadkole może dzisiaj ujrzę magiczną skrzynkę. RFA też nie wyrzuca żadnych błędów

Forscan pokazuje po włączeniu zapłonu PAS_IGN_RLY (ON) i PAS_START_RLY(OFF), a przy próbie uruchomienia PAS_IGN_RLY (ON) i PAS_START_RLY(ON) więc prawidłowo pokazuje tak jak w sprawnym aucie lecz nie prawidłowo reaguje przekaźnik bo nie jest załączony

PAS_IGN_RLY=załączenie zapłonu
PAS_START_RLY=Przekaźnik rozrusznika


Ostatnio edytowane przez LeonnMondeo ; 14-03-2018 o 15:50
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 18:33   #42
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Wyczerpałem już możliwości a auto nadal uziemione...
Dzisiaj dostałem się do ECU przedmuchałem i popsikałem CONTACTem pwyczki i gniazda, dostałem się pod tablicę przekaźników sprawdziłem przewody i wszystko dobrze

to co zrobiłem oprócz w/w to:

Sprawdzsiłem przewody od akumulatora do głównej śruby rozrusznika oraz przewód do elektromagnesu przez bezpiecznik do przekaźnika. Wymieniłem akumulator na nowy, przeczyściłem masy na ramie i połączenie skrzynia-rama, sprawdziłem czujnik sprzęgła, sprawdziłem przycisk POWER, podłączyłem VIAKENa i odczytałem błędy - brak błędów, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki wyciągając i podłączając do innego źródła zasilania, przeczyściłem klemy, chciałem też znaleźć moduł RFA odpowiedzialny za FORD POWER ale nie udało mi się.

Co mógł bym jeszcze zrobić zanim zaprowadzę do serwisu.....
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 20:09   #43
Marask1
ford::amateur
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Lubasz
Model: Mk4
Silnik: diesel 140 ps
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

miałem podobny problem zadzwoń 608 348 681 może ci pomogę pozdrawiam
Marask1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2018, 23:27   #44
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Od dziękuję nr zapisałem sobie i zadzwonię do Ciebie najlepiej w sobotę bo jutro od 9 do 21 w pracy będę. Chyba że wcześniej znajdziesz chwilę to możesz tu wstępnie opisać jak udało CI się rozwiązać problem a ja i tak do Ciebie zadzwonię. Dzięki
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2018, 20:06   #45
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Jak rozwiążesz zagadkę swojego mdo to podziel się choć z grubszaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sam ciekaw jestem co to może być bo widzę ze już trochę auta przegrzebales...
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2018, 16:44   #46
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Witam ponownie. Mondeo wróciło do żywych lecz nie wiele pomogę... 3 tygodnie stał u elektromechanika i problem znaleziony, naprawiony lecz co było przyczyną awarii?? Nie uzyskałem odpowiedzi.
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 14:16   #47
mpDante
ford::beginner
 
Avatar mpDante
 
Imię: M.
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Polkowice
Model: Insignia ST OPC-Line (FL)
Silnik: 2.0 CDTI [163 KM]
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Nie odpala, nie kręci rozrusznik.

Mam problem, bo nagle przestał kręcić rozrusznik. Po zaparkowaniu, po paru godzinach już nie odpalił. Po wciśnięciu sprzęgła i przycisku, pojawia się normalnie zasilanie i nic więcej... jakieś tam cykanie-bzykanie pod maską słychać. Obstawiałem rozrusznik, ale po podaniu zasilania z akumulatora do wtyczki rozrusznika, zakręcił i odpalił...

Znalazłem podobny temat na forum i tam pomogła wymiana rozrusznika, ale nie było próby podłączenia go na krótko, więc już zwątpiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Testowo przekładałem przekaźniki pod maską, bo są chyba 3 albo 4 identyczne, ale bez zmian. Z kompa wyskoczył mi jedynie błąd alternatora (P1632).

Miałem niedawno wymieniane m.in. pompkę sprzęgła i wysprzęglik, więc trochę tam rozbierali, ale przez parę dni po robocie było wszystko ok. Jakieś sugestie, gdzie i czego szukać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mpDante jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 14:20   #48
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Nie odpala, nie kręci rozrusznik.

,, po podaniu zasilania z akumulatora odpalił", znaczy przerwa na kablach albo masa
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 15:42   #49
mpDante
ford::beginner
 
Avatar mpDante
 
Imię: M.
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Polkowice
Model: Insignia ST OPC-Line (FL)
Silnik: 2.0 CDTI [163 KM]
Rocznik: 2013
Postów: 47
Domyślnie Odp: Nie odpala, nie kręci rozrusznik.

To jest oczywiste, bardziej chodzi mi o to czy ktoś wie od czego zacząć sprawdzanie lub może miał podobny przypadek, żeby nie szukać "w ciemno".
mpDante jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 15:51   #50
onepone
ford::amateur
 
Avatar onepone
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: WLKP
Model: Mondeo Titanium S MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie odpala, nie kręci rozrusznik.

Miesiąc temu miałem to samo i u mnie problemem był brak masy w przekaźniku R2 (od rozrusznika). Łatwo to sprawdzić - wyciągasz ten przekaźnik i miernikiem sprawdzasz. Tymczasowo zrobiłem sobie nowe połączenie masy i działa. Jak przyjdzie wiosna dobiorę się do wiązki u siebie i wymienię winowajcę.
__________________
onepone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duratec , mk4 , nie odpala , rozrusznik nie kręci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.