Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2015, 10:50   #1
sasiadstar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2014
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie MAP Sensor jaka wartość ciśnienia?

Informacje jakie znalazłem na forum są mało satysfakcjonujące jak dla mnie więc daję nowy temat.
Według znalezionych przeze mnie danych wartość map na biegu jałowym powinna być ok 20-30 kpa u mnie jest 50,po lekkim dodaniu gazu spadają do opisywanych powyżej wartości i tu nasuwa se pytanie czy te wartości będą dotyczyć również silnika bez klapek gdyż ostatnio je usunąłem a nie wiem jak samochód zachowywał się wcześniej(jakie były wartości map przed usunięciem klapek).
Drążę temat gdyż na ciepłym silniku po leciutkim dodaniu gazu(skok przepustnicy o około 0,4 stopnia) obroty podskakują mi od razu na 1800.
Przewody cewka świece nówki.


Ostatnio edytowane przez Adept ; 25-09-2015 o 16:10 Powód: Zmiana tytułu
sasiadstar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 12:36   #2
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: MAP Sensor Mondeo mk3

Cytat:
Napisał sasiadstar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drążę temat gdyż na ciepłym silniku po leciutkim dodaniu gazu(skok przepustnicy o około 0,4 stopnia)
Wow, powiadasz 0,4 stopnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Nie wnikam jak to zmierzyłeś, ale podmień potencjometr przy przepustnicy.
Ja bez klapek jeżdżę od ponad 4 lat i nie miałem nigdy problemów z falowaniem, ani skokami obrotów.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.