Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2020, 21:09   #11
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

Cytat:
Napisał redo444 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Umówcie się wszyscy w jednym serwisie o tej samej porze ( tak w połowie Polski ) i niech przy was dzwonią do producenta.
redo444, dobry pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kto się jeszcze pisze?

Widzę niestety pewne ryzyko. Co prawda w innej sprawie bo nowego softu do skrzyni ale schemat moze być podobny: jedno ASO zarzekało się ze nowego softu nie ma, drugie wiedziało że jest ale nie udało im się wgrać i z tego forum wiem ze trzecie ASO w mieście wie i umie go wgrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc: powodzenia z ogrzewanio-mrożeniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2020, 09:52   #12
wikt00r
ford::beginner
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4 Titanium, wcześniej S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCI BITURBO 210KM
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

Mam podobny problem w Galaxy 2016. Kupiłem go w tym roku, więc nie wiem jak było wcześniej. Na początku leci ciepłe, ale jak się samochód zagrzeje to z bocznych szybowych leci zimne powietrze. Mi to tak nie przeszkadza, ale gorzej po stronie pasażera, żonie zawsze zimno. Podpytałem się na FB i inni też tak mają.
Tak więc można niestety powiedzieć, że ten typ tak ma.
Chociaż z drugiej strony wcześniej miałem Smax. 2008 i tam też pasażer zawsze narzekał, że jemu bardziej wieje i marznie.
wikt00r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2020, 21:56   #13
Gregonio
ford::advanced
 
Avatar Gregonio
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 16-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy V-line
Silnik: 2.0 EcoBLUE 240KM
Rocznik: 2020
Postów: 236
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

Ten typ tak chyba ma... niestety ja mam podobnie w Galaxy V-line 2020... Myślę, ze projektanci tak zaprojektowali system klimatyzacji, ponieważ jest dużo szyb i dzięki temu nie paruja... ale fakt, że wieje chłodne, zimne powietrze z kratek których nie da się zamknąć... w Smaxie (poprzedni model) tego problemu nie było a okna nie parowały... ;-)
Gregonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2020, 22:49   #14
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

Dziś zrobiłem mały test bawiąc się temperaturą i jest widoczna ciekawa prawidłowość: jesli ustawię niską temperaturę na panelu np 17 st i z kratek nadmuchu wieje odczuwalnie zimne powietrze, to wtedy spod szyby i górnych nawiewów wieje ciepłe powietrze. Ale jesli tylko zacznę dmuchać ciepłe powietrze o temp. np. 19,5 st. to automatycznie z góry leci zimne powietrze.
Ewidentnie to kwestia software i nie godzę się na TTTM. Pasażerka ma na kolanach koc i schowane ręce pod nim ale ja marznę po prostu i grzana kierownica tylko trochę pomaga bo zwykle grzeje za mocno i trzeba ją włączać i wyłączać co chwila.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2020, 09:35   #15
wikt00r
ford::beginner
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 02-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4 Titanium, wcześniej S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCI BITURBO 210KM
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

A wiecie jak zresetować układ klimatyzacji? W poprzednich modelach była odpowiednia kombinacja klawiszy
wikt00r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2020, 07:19   #16
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

taką sytuacje mialem w Cmaxie swego czasu ... dawno temu ...ale cyrki z temepratura , zaparowana szyba. w zasadzie to co opisujecie. okazalo sie , ze byly zamienione przewody : recylkulacja z ktorąś klapka od nagrzewania. blisko siebie byly , kable podobnej dlugosci.
A doszedlem do tego w sumie przez prawie przypadek. szukając uszkodzonego silniczka od klapek zaczalem bawic sie przyciskami i okazalo sie , ze zamiast jakiejs tam klapki otwierala sie recyrkulacja. i teraz tak: auto w zimnym zdaje sie z automatu ustawia recyrkulacje , aby auto sie szybciej nagrzalo. i moze to ten magiczny czas 20-30 minut , ze otwiera recyrkulacje , ale zamiast tego otwiera cos innego. Na poczatek waszej walki wymusilbym recyrkulacje w trybie manualnym i zobaczyl jaki jest tego efekt. ewentualnie dobrac sie do klapy recyrkulacji i zobaczyc czy reaguje na nacisniecie przycisku recyrkulacji. powodzenia
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2020, 17:21   #17
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

Ja na razie zamontowałem Vignale Winter Package 3 - zakleilem górne kratki, z nich wieje najbardziej. Zdjęciem się nie podzielę, z komórki nie mogę wstawić. Ale jest naprawdę elegancko przyklejone przezroczystą taśmą żeby ładnie pasowało do skory na desce i jasnych szwów... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2020, 09:19   #18
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

Czy możecie napisać które ASO odsyłało z kwitkiem z tym problemem ?
Czy próbowaliście nagrać film z odczytem temperatur z nawiewów w czasie jazdy jako dowód na istnienie problemu ?
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2023, 20:01   #19
ST2009
ford::amateur
 
Imię: krzycho
Zarejestrowany: 03-12-2020
Skąd: olsztyn
Model: FOCUS
Silnik: 2,5
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

Cytat:
Napisał phanc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
od kwietnia 2018 jestem (nie) szczęśliwym posiadaczem Forda S-max 2.0 diesel AWD - auto kupione nowe w salonie forda .. oprócz paru drobnych wad typu krzywo przykręcona maska / odstający tylni zderzak (zresztą do dziś nie naprawiony mimo 3 podejść w ASO ) to do pierwszych przymrozków nie miałem większych zastrzeżeń do auta - lecz pierwsza trasa przy temp -5 wykazała poważną usterkę... polega ona na tym ze po +/- 30mins jazdy z nawiewów na podszybiu (zarówno z nawiewu na przednią szybę jak i boczne szyby) zaczyna lecieć zimne powietrze ... równocześnie z innych "kratek" wieje ciepłe powietrze ... im szybciej jadę tym mocniej wieje zimno na podszybiu / im zimniej na zewnątrz tym zimniejsze powietrze wieje przy czym z reszty kratek leci cały czas cieple powietrze .... kiedy pada mocny deszcz i panuje wilgoć to po owych 30mins zaczyna parować przednia szyba ... moim zdaniem układ zabiera gdzieś "lewe" powietrze z zewnątrz gdyż tak jak pisałem im szybciej jadę tym mocniej wieje / im zimniej na zewnątrz tym zimniej.... im większa wilgoć na zewnątrz tym bardziej szyby parują .... jadąc autostradą po przyśpieszeniu czuć ochłodzenie a kiedy zwalniam to w aucie zaczyna robi się ewidentnie cieplej ... opisywana sytuacja ma miejsce w trybie ogrzewania AUTO zarówno z włączoną i jak i wyłączona klimatyzacja

byłem już 4 razy w 2 różnych ASO w celu naprawy gwarancyjnej- niestety działania ASO ciągle ograniczają się do wgrania nowego softu ... wymian czujnika co oczywiście nic kompletnie nie daje a w ASO czuje się już jak intruz bo za każdym razem starają się mnie odesłać z kwitkiem... i nie traktują poważnie klienta


czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem ? i wie jak zaradzić / co zrobić ?? już dawno straciłem wiarę ze ASO coś pomoże ...


aktualnie pojawiają się kolejne usterki w aucie - głównie związane z elektroniką ale to temat na osobny wątek ...
hej. czy udało się znaleźć usterke ? mamy ten sam uwazam spory kłopot...
ST2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2023, 13:15   #20
Igo_89
ford::beginner
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 23-11-2022
Skąd: Ostrowiec Św
Model: S-max
Silnik: Hybryda
Rocznik: 2023
Postów: 15
Domyślnie Odp: niedogrzanie kabiny - zimne powietrze z nawiewów na podszybiu

Ale to wychodzi, że owy problem mają użytkownicy S-Maxów i innych Fordów ale z silnikiem Diesla . Ciekawe jak Hybryda bo odbieram za 3 tyg od dealera.
Igo_89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.