Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2010, 22:58   #1
dafciodadi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2010
Model: MK3 Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Witam;
Mam mondeo 2.0 TDCi (115KM na dlugich wtryskach) z przebiegiem 230tys km i nastepujacy problem. Podczas goracych dni auto nie ma mocy zupelnie ponizej poziomu zalacznia turbo. Najtrudniej ruszyc bo jak sie doda za malo gazu to taki zamulony, ze jedyny ratunek to wysprzeglic, dodac gazu i ruszyc jeszcze raz. Podobnie z podjazdem pod gore kolo domu. Jak na dworze jest ponizej 30 stopni to na jedynce elegancko jedzie. W takie upaly jak dzis to trzeba albo szybciej jechac (na wyzszych obrotach) albo na czesciowo wysprzeglonym.

Ze sprawdzonych do tej pory rzeczy:
1. rury od intercoolera sa cale
2. komputer nie pokazuje bledow
3. EGR i kolektor dolotowy wyczyszczone
3. Filtr paliwa 30tys km temu wymieniany
5, wtryski nowe (od 30tys km)
6. filtr powietrza nowy

Macie jeszcze jakies sugestje co moglo pasc. Moze cos z turbina nie tak? w sumie to w chlodne dni najwiekszego kopa ma jak sie nie doda do konca gazu. po dodaniu gazu do oporu jest jakby slabiej.


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 28-08-2010 o 08:25
dafciodadi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 07:54   #2
maryanpl
ford::average
 
Avatar maryanpl
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Przemyśl/Sanok
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 59
Domyślnie Odp: Brak mocy w gorace dni TDCi 2.0

Kolego napisz jeszcze czy ten problem pojawia się jak masz włączona klimę czy też występuje cały czas?
__________________
Miało być dobrze, a wyszło jak zawsze
Było Mondeo MkI, teraz jest Mondeo MKIII, a problemy jak były tak są dalej
maryanpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 21:54   #3
dafciodadi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2010
Model: MK3 Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy w gorace dni TDCi 2.0

jest gorzej jak jest wlaczona klima. Z tym ze jak na dworze jest max 25C i jezdze z klima to tego objawu nie ma. Klimatyzacje nabilem 2 tyg temu.
dafciodadi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 17:23   #4
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Brak mocy w gorace dni TDCi 2.0

Klima zabiera sporo mocy. przy takich temp ma sporo do roboty więc może to normalne.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 21:25   #5
dafciodadi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2010
Model: MK3 Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Brak mocy w gorace dni TDCi 2.0

sprawdzilem dzis, objawy sa tylko przy klimie wlaczonej. Moze i klima zabiera duzo mocy, ale ten samochod muli az tak ze jest to niebezpieczne przy ruszaniu lub nawracaniu gdzie wazne jest szybkie wykonanie manewru
dafciodadi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 01:04   #6
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Brak mocy w gorace dni TDCi 2.0

U mnie też maks muli na klimie przy ruszaniu, że muszę robić tak jak ty że jak zamuli to szybko sprzęgło potem gazu i drugie ruszanie tylko, że ja mam td i jedyne 180 Nm i w td wszyscy się skarżą, że klima zamula a o TDCI/TDDI nie słychać na forum. Niech się posiadacze wypowiedzą.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 20:38   #7
witasx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Panowie mam identyczną akcje i oczywiście zrobiłem to co było na jakimś forum czyli wyczyściłem chłodnice klimy oraz oddałem do autoryzowanego serwisu do znajomego , żeby nabił tak jak powinno być (nie za dużo nie za mało) i co .... wielkie NIC, no oprócz tego , że dobrze chłodzi. Oczywiście powymieniane filtry , świece , sprawdzony moduł u Grabowskiego w Piasecznie i jest ok. Nikt nie wie o co chodzi ale kolesie z serwisu powiedzieli , że to na pewno nie jest tak , że ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wczoraj jechałem nim bez klimy i przy +- 40km/h włączyłem klime to jak się wentylator załączył to jak by mnie ktoś za hak złapał (ktoś duży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Klima chodzi podobno na drugim biegu ....

Czy ktoś rozwiązał ten problem, jeśłi tak to bardzo proszę o napisanie konkretów a nie tam, że ja mam to samo i tyle....
witasx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 20:48   #8
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Proponuję zrobić odczyt offsetów na wtryskiwaczach i ilości wymaganej ilości paliwa(MFDES) po rozgrzaniu auta i po włączeniu klimy.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 21:03   #9
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Może sprężarka klimy już zużyta i zabiera więcej mocy nić powinna. Teraz mam TDDI 115 koni (wcześniej jak się wypowiadałem miałem 1.8 td 90koni) i klima po włączeniu zmienia tylko kosmetycznie osiągi. Raczej nie czuć osłabnięcia.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 21:09   #10
witasx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Cytat:
Napisał myniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję zrobić odczyt offsetów na wtryskiwaczach i ilości wymaganej ilości paliwa(MFDES) po rozgrzaniu auta i po włączeniu klimy.
Jeśli chodzi o wtryski to były sprawdzane i w ASO i u jakiegoś gostka prywatnie i wszystko jest ok tzn nie wiem co to offset MFDES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale był napewno robiony test przelewowy czy jakkolwiek się to nazywa.

Bump:
Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może sprężarka klimy już zużyta i zabiera więcej mocy nić powinna. Teraz mam TDDI 115 koni (wcześniej jak się wypowiadałem miałem 1.8 td 90koni) i klima po włączeniu zmienia tylko kosmetycznie osiągi. Raczej nie czuć osłabnięcia.
W sumie to dość logiczne hmmm tylko zastanawiam się czy ten znajomy z Aso nie wpadł by na to ale z chęciom go o to zapytam.

Bump: Właśnie rozmawiałem z tym kolegą i mówi, że sprawdzali ciśnienia na manometrach i są ok, a gdyby była walnięta to by klima wariowała a ona (przynajmniej tyle dobrego) chodzi bardzo ładnie

Zastanawiałem się jeszcze nad tym czujnikiem T-MAP ale chyba nie ma takiego w TDCI a przynajmniej tak usłyszałem

Ostatnio edytowane przez witasx ; 07-08-2013 o 21:23
witasx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.