Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2020, 10:49   #61
Marianek_396
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci 136km dpf.-klekotanie z niskich obrotów i od tego momentu zaczyna szarp

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podesłać filmik? Też mam problemy z szarpaniem po rozgrzaniu Chociaż u mnie to raczej początek jakichś problemów ale może będzie podobnie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. obejrzyjcie to jest to samo co u mnie.

Marianek_396 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 18:30   #62
Marianek_396
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci 136km dpf.-klekotanie z niskich obrotów i od tego momentu zaczyna szarp

Cytat:
Napisał szneider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jak był rozgrzany również delikatnie szarpał jadąc ze stałą prędkością powiedzmy 70-80km/h. To już były chyba pierwsze objawy uszkodzenia pompy. Po wymianie pompy nie ma już żadnego szarpania, niezależne z jaką prędkością jadę.
Ale wymieniałeś pompę razem z zaworem wysokiego ciśnienia? Czy tylko pompę?
Marianek_396 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 18:44   #63
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci 136km dpf.-klekotanie z niskich obrotów i od tego momentu zaczyna szarp

Cytat:
Napisał Piasek80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
już się to powoli zmienia...
już nie ma "5 dych za wymianę klocków z przodu"
2h się szarpał z zapieczonymi prowadnicami, mamy 160zł netto za to + 60 za 4 nowe kołki pływające = 220 netto
plus za klocki kolejne 200
Chcieliśmy zachodu - no to mamy zachód, zaraz będziemy auta (jak na zachodzie) po 300-500zł sprzedawać byleby się tego pozbyć
niby tak, ale masz 2 tygodnie auto

codziennie dłubania, podmieniania sprawnych części, przejażdzki z komputerem a po 2 tygodniach jesteś w punkcie wyjścia. powinienes wystawić rachunek na 1500 zł tylko za co ?

ano właśnie przez ten czas zrobiłbyś ze 30 rozrządów i interes się kręci a tu...
i na końcu co się okazuje ? spieprzone wtryski sprawdzone na profesjonalnej maszynie za 600 zł...z wynikiem IDEALNE

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 22-02-2020 o 18:47
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 20:57   #64
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci 136km dpf.-klekotanie z niskich obrotów i od tego momentu zaczyna szarp

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Marianek_396 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak więc zaczołem od czujnika ciśnienia podmieniłem i nic. Puźniej podmieniłem zawór wysokiego ciśnienia na pompie i eureka zero klekotania i szarpania.
Czyli trzeba wymienić ten zawór taki ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Sama wymiana to tylko odkręcić i zakręcić nowy? Jakies odpowietrzenie do tego dochodzi ?


Jestem zainteresowany tym tematem bo też mam lekkie szarpanie/pulsowanie w przedziale 1800-2000 obr najbardziej odczuwalne na 3 i 4 biegu tylko ze w silniku 1.8 tdci ale on ma wlasnie ten sam zawór wysokiego ciśnienia co 2.0
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 21:25   #65
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci 136km dpf.-klekotanie z niskich obrotów i od tego momentu zaczyna szarp

Cytat:
Napisał Marianek_396 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale wymieniałeś pompę razem z zaworem wysokiego ciśnienia? Czy tylko pompę?
Wymieniłem kompletną pompę z zaworami.
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 14:37   #66
Marianek_396
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci 136km dpf.-klekotanie z niskich obrotów i od tego momentu zaczyna szarp

Cytat:
Napisał szneider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem kompletną pompę z zaworami.
Używkę kupiłeś? Jaka cena?
Marianek_396 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2020, 19:34   #67
Marianek_396
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-02-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci 136km dpf.-klekotanie z niskich obrotów i od tego momentu zaczyna szarp

Cytat:
Napisał Meniumeh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli trzeba wymienić ten zawór taki ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Sama wymiana to tylko odkręcić i zakręcić nowy? Jakies odpowietrzenie do tego dochodzi ?


Jestem zainteresowany tym tematem bo też mam lekkie szarpanie/pulsowanie w przedziale 1800-2000 obr najbardziej odczuwalne na 3 i 4 biegu tylko ze w silniku 1.8 tdci ale on ma wlasnie ten sam zawór wysokiego ciśnienia co 2.0
Tak ten zawór. Udało Ci sie go wymienić? Napisz czy jest różnica?
Marianek_396 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 08:38   #68
airmate
ford::average
 
Avatar airmate
 
Imię: JACK
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: TG
Model: Mondeo MK4 Kombi \ FocusMK2
Silnik: TDCI 2.0/115KM\ TDCI 2.0 136 KM
Rocznik: 2010
Postów: 86
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci 136km dpf.-klekotanie z niskich obrotów i od tego momentu zaczyna szarp

Panowie jak sprawdzić czujnik ciśnienia paliwa na listwie i w pompie, bo wymiana na czuja nie ma sensu, w ten sposób można wymienić pół auta
airmate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 10:54   #69
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci 136km dpf.-klekotanie z niskich obrotów i od tego momentu zaczyna szarp

Masz rację. Problem w tym że nawet profesjonalne sprawdzenie też może Ci nie dać właściwej odpowiedzi. Fulara chyba pisał w innym wątku, że wtryski sprawdził za 600zl, miały być igla,, a i tak po wymianie dopiero samochód ożył. Może z czujnikiem będzie inaczej, a może nie.
Druga sprawa, to żeby uniknąć kosztów, trzeba podmieniać a nie wymieniać, jak się ma możliwości oczywiście.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.