Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2020, 21:28   #11
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

mój MK4 2,2 jak sprzedawałem miał nalatane 288tys km nic nie ruszane w układzie wtryskowym spalanie na poziomie 7,5 -8,0 miasto ale trasa na chorwacje 5,4 na kompie przy normalnej pracy na wolnych z AC 0.8 przy wypalaniu 1,1 na wolnych już potem wiedziałem kiedy wypala po pracy silnika i zawsze potrafił mnie zaskoczyć podjezdzam pod garaż a tu 1,1 na wolnych czyl i zawrót na autostrade bo mam kilometr 2500 3000 tys obrotów i palimy np. MK5 mi wypala się bez dymu w porownaniu do MK4

__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 06:46   #12
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na poziomie 7,5 -8,0 miasto ale trasa na chorwacje 5,4 na kompie przy normalnej pracy na wolnych z AC 0.8 przy wypalaniu 1,1
To manual czy automat? Jeśli automat to na wolnych na P jakie spalanie, a jakie na D? Oczywiście na postoju...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 12:21   #13
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swoją drogą może polecisz zakład gdzie solidnie i nie zedrą skóry...)
Ja sam wymieniałem (miałem tą samą skrzynię w poprzednim aucie), nie ma żadnej w tym filozofii, został mi nawet nowy korek pomiarowo spustowy z ASO mogę odstąpić za pół ceny. Jaki masz przebieg i czy kiedyś ktoś już wymieniał olej w skrzyni?

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 12-03-2020 o 12:28
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 12:30   #14
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja sam wymieniałem (miałem tą samą skrzynię w poprzednim aucie), nie ma żadnej w tym filozofii, został mi nawet nowy korek pomiarowo spustowy z ASO mogę odstąpić za pół ceny. Jaki masz przebieg i czy kiedyś ktoś już wymieniał olej w skrzyni?
Skrzynia w 2014 była wymieniona na nową przez ASO i od tamtego momentu oleju nikt nie wymieniał. Przejechała na nim 80 000 km.
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2020, 12:45   #15
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skrzynia w 2014 była wymieniona na nową przez ASO i od tamtego momentu oleju nikt nie wymieniał. Przejechała na nim 80 000 km.
No to akurat super moment na wymianę oleju, myślę, że każdy warsztat Ci to zrobi nie ma w tym filozofii. Odkręcić korek, spuścić olej, nalać nowego, sprawdzić poziom. Producent skrzyni zaleca wymianę co 60tys.km jak dobrze pamiętam (ja robiłem w moim po 210tys.km i też dawało radę, ford w ogóle nie zaleca wymiany...).

Bump: Największą wadą tych skrzyni jest niewymienny filtr oleju ale ogólnie to udane automaty, bez wymiany oleju zrobią te 200-300tys.km a z wymianą pewnie dwa razy tyle
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 18:04   #16
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
on jest tylko do "awaryjnego" wypalania które właśnie zaliczasz po raz kolejny
Czyli, że ten wtryskiwacz w DPF wtryskuje paliwo tylko "awaryjnie"...? Podczas jazdy autostradą w trakcie wypalania DPFa nie ma dotrysku z tego wtryskiwacza...? Kupiłem auto od młodego klienta, wcześniej też miał go jakiś małolat...Całkiem możliwe, że był jeżdżony po mieście, niedogrzany. Ale moja teoria jest taka, że może być zapchany DPF, w momencie kiedy komputer nakazuje wypalanie (czyli wtryskiwacz ma podawać paliwo do DPFa) ropa zamiast trafiać do filtra leje się na zewnątrz-wtedy kopci i śmierdzi. Oczywiście skutkiem tego jest ciągle zapchany DPF-większe zużycie paliwa i częstsze próby wypalenia-więcej ropy wylewa się na zewnątrz. Stąd zbyt duże spalanie. Poza tym nie zauważyłem innych niedomagań owego silnika-tu też sobie myślę, może jeszcze osiągi wzrosną jeśli uporam się z zapchanym DPFem...Plan jest taki:
Mechanik demontuje/zagląda do układu wtrysku paliwa; naprawiamy nieszczelność ewentualnie wymiana całego zespołu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Może to tylko gumowy wężyk...?
Trochę jazdy po ekspresówce pod obciążeniem.
Jeśli to nie pomoże, to płukanie DPFa w jakimś poleconym zakładzie. Chętnie poznam namiary na sumiennych ludzi...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2020, 15:11   #17
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli, że ten wtryskiwacz w DPF wtryskuje paliwo tylko "awaryjnie"...? Podczas jazdy autostradą w trakcie wypalania DPFa nie ma dotrysku z tego wtryskiwacza...?
Nie znam dokładnie jak jest ten silnik zaprogramowany ale ogólnie jeżeli wszystko jest w porządku to dpf przy szybszej jeździe przez odpowiedni okres sam się wypala, dotrysk jest właśnie w przypadku braku możliwości osiągnięcia odpowiednio wysokiej temperatury z wielu powodów albo jak zapycha się znacznie szybciej niż powinien.

Najlepiej byłoby sprawdzić obecne parametry komputerem podczas jazdy i monitorować co się dzieje jeżeli masz podejrzenia co do jego nieprawidłowej pracy.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.