Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2020, 09:14   #1
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Jaki DPF w 2,2 200KM?

Hej w związku z usterką, którą opisałem w innym temacie (niestety nikt nie jest w stanie naprowadzić na diagnozę...) chciałbym zapytać czy ktoś z Was szanowni forumowicze wie, czy w w/w dieslu jest dodatkowy wtryskiwacz ropy w filtrze DPF. W innym temacie dotyczącym DPF w 2.0 w MK5 wyczytałem, że większość diesli wypala się przez dotrysk ropy do cylindrów, a ja mam problem taki, że kiedy włącza się dopalanie, śmierdzi bardzo "przypaloną ropą" w kabinie i spod maski lekko się dymi...Tak jakby ropa na zewnątrz silnika się paliła...Wcześniejszy wyciek ropy z pompy paliwa uszczelniłem i teraz nie widać w górnej części silnika żeby gdzieś ciekło...Wygląda to tak jakby przy wypalaniu ropa leciała na zewnątrz (kolektor/ katalizator/ DPF???). Zaobserwowałem to tylko w momencie wypalania (wzrost chwilowego spalania na postoju/skrzyżowaniu)...

fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 09:41   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

zawsze przy wypalaniu smierdzi i kopci się z pod machy wiele osób tak myśli że cos jest zepsute
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 11:28   #3
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawsze przy wypalaniu smierdzi i kopci się z pod machy wiele osób tak myśli że cos jest zepsute
Dzięki Kolego, że pofatygowałeś się odpisać, ale nie wydaje mi się normalne, że dymi i śmierdzi spod maski...Układ wydechowy w sprawnym samochodzie powinien być szczelny, a ewentualny dym i zapach może być widać i czuć z rury wydechowej...Gdyby była nieszczelność wydechu na poziomie DPF to czuć i widać dym byłoby cały czas, do tego raczej byłoby bardzo głośno. Poproszę o informacje osoby, które wiedzą jak wygląda DPF w mondeo mk4 2,2 200KM.
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 12:35   #4
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szanowni forumowicze wie, czy w w/w dieslu jest dodatkowy wtryskiwacz ropy w filtrze DPF.
Tak, jest (częśc nr 1856982). Być może jest gdzieś jakaś nieszczelność w układzie, z drugiej strony podczas wypalania mogą się dziać różne dziwne rzeczy, na zewnątrz wydechu mogą być resztki wycieków z silnika albo substancji z jezdni które po prostu się spalają po podniesieniu temperatury. Niemniej jednak trzeba to sprawdzić, mogłeś też np. osłonę termiczną zgubić i coś się pali bo za wysoka temperatura.

Najlepiej przegonić auto na autostradzie porządnie i problemu z wypalaniem nie będzie, sam się wypali.

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
które wiedzą jak wygląda DPF w mondeo mk4 2,2 200KM
Dokładnie tak samo jak w 2.0 tdci po lifcie, jak dobrze pamiętam nawet numery ma te same
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 15:34   #5
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, jest (częśc nr 1856982).
Super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak widać na zdjęciach całego zespołu ma skąd cieknąć...
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może jest gdzieś jakaś nieszczelność w układzie, z drugiej strony podczas wypalania mogą się dziać różne dziwne rzeczy, na zewnątrz wydechu mogą być resztki wycieków z silnika albo substancji z jezdni które po prostu się spalają po podniesieniu temperatury.
- raczej obstawiam wyciekającą ropę na gorący DPF/kolektor-może nie wypala się właściwie skoro część ropy ucieka...Stąd większe spalanie w moim aucie. Dzisiaj znów zaczął wypalanie po około 100km po mieście. Zatrzymałem się pod domem już, podniosłem maskę i dymiło się z tyłu silnika po prawej stronie (patrząc od fotela kierowcy). Nie widać dokładnie skąd, ale kiedy spadło spalanie na biegu Parking (to automat) na 0,5 l/h, zmienił się dźwięk i przestało dymić od razu...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 15:58   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-może nie wypala się właściwie skoro część ropy ucieka...Stąd większe spalanie w moim aucie. Dzisiaj znów zaczął wypalanie po około 100km po mieście.
Ja bym zwrócił uwagę dlaczego Ci się wypala "awaryjnie" co 100km (no chyba, że śmigasz tylko po mieście ale dalej 100km to dużo za mało). Normalnie żadne dopalacze nie są potrzebne jeżeli co jakiś czas jeździsz na autostradzie te 130-140km/h albo więcej, on jest tylko do "awaryjnego" wypalania które właśnie zaliczasz po raz kolejny. A szczelność warto sprawdzić swoją drogą.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 16:34   #7
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym zwrócił uwagę dlaczego Ci się wypala "awaryjnie" co 100km (no chyba, że śmigasz tylko po mieście ale dalej 100km to dużo za mało). Normalnie żadne dopalacze nie są potrzebne jeżeli co jakiś czas jeździsz na autostradzie te 130-140km/h albo więcej, on jest tylko do "awaryjnego" wypalania które właśnie zaliczasz po raz kolejny. A szczelność warto sprawdzić swoją drogą.
Na razie jeżdżę po mieście, ale głównie będą to trasy-nie jeżdżę dużo. Auto mam 1,5 miesiąca i dopiero "odkrywam" w nim wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Generalnie poza w mojej ocenie, zbyt dużym spalaniem, nie mam się czego czepić, pozmieniałem rozrząd, filtry, olej+płukanka, zalany dodatek Archoil i silnik jak na klekota chodzi naprawdę cichutko...Zbiera się fajnie aczkolwiek wydaje mi się że na 200KM to trochę jeszcze żwawszy powinien być. Tyle, że nie jeździłem mocnymi autami i nie mam porównania, że nie wspomnę o takim samym mondku...
Tak "głośno myślę", że jeśli paliwo zamiast do wtryskiwacza w DPF trafia na zewnątrz to jest też szansa, że on się tak naprawdę nie wypala jak trzeba/jest przypchany-co może też go osłabiać i powodować większe spalanie. Niestety, ale w trasie nie jestem w stanie zweryfikować kiedy DPF się wypala, więc nie wiem co ile w trasach się wypala...
Póki co nie zaobserwowałem zużycia bądź podwyższania stanu oleju, powiedziałbym, że stoi w miejscu po wymianie, a przejechałem około 1000km...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 17:51   #8
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

jak w 2008 roku kupiłem mk4 2,2 tdci to dpf był nowoscią i gdy pierwszy raz wypalał mi sie dpf to wezwałem asistance bo tak się dymiło i śmierdziało ze myslałem ze auto się pali
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 18:10   #9
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bądź podwyższania stanu oleju, powiedziałbym, że stoi w miejscu po wymianie
Przy dopalaczu dpf nie ma możliwości podwyższenia poziomu oleju przez dopalanie dpfa, jedynie od uszkodzonego układu wtryskowego.

Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbiera się fajnie aczkolwiek wydaje mi się że na 200KM to trochę jeszcze żwawszy powinien być
Te silniki fabrycznie mają koło 190KM no i masz automat hydrokinetyk który trochę mocy zabiera. Przegoń całość to powinno się wszystko dopalić. Zawsze można pojechać na chipa do Heko na 230KM+ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał fido920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
on się tak naprawdę nie wypala jak trzeba/jest przypchany-co może też go osłabiać i powodować większe spalanie
Tak ale ogólnie dpf najlepiej wypalić jazdą na autostradzie, to dopalanie na postoju to jest opcja awaryjna jak nie ma innej możliwości.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 19:36   #10
fido920
ford::average
 
Imię: Poluś
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: Wawa-Skarlandia
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 146
Domyślnie Odp: Jaki DPF w 2,2 200KM?

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy dopalaczu dpf nie ma możliwości podwyższenia poziomu oleju przez dopalanie dpfa, jedynie od uszkodzonego układu wtryskowego.
to jestem spokojniejszy o kondycje silnika i wtrysków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te silniki fabrycznie mają koło 190KM no i masz automat hydrokinetyk który trochę mocy zabiera.
- w takim razie producent nie ma prawa w specyfikacji podawać takich danych...
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zawsze można pojechać na chipa do Heko na 230KM+
- myślałem o tym, ale najpierw muszę wszystko ogarnąć łącznie z wymianą oleju w skrzyni...(swoją drogą może polecisz zakład gdzie solidnie i nie zedrą skóry...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak ale ogólnie dpf najlepiej wypalić jazdą na autostradzie
- jak mi zadymiło pierwszy raz w korku w Kielcach nie zgasiłem go tylko dalej jechałem. Zrobiłem trasę do Warszawy, więc na ekspresówce było ponad 140 momentami. Generalnie przemieszczam się w rodzinne strony (świętokrzyskie) z rodzinką, a po Ursynowie od wielkiego dzwona za większymi zakupami. Teraz z racji nacieszenia się nowym zakupem "wymuszam" na sobie jazdę za byle pierdołą po mieście...Ale to stan przejściowy...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do pracy ja i żona nie korzystamy z auta. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, w innym temacie jakoś "echo" kiedy spytałem...
fido920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.