Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2015, 05:58   #51
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ekran działa jak działa bo jest niestety oporowy a nie pojemnościowy.
Jedyny jego plus jest taki, że będzie dobrze działał przy obsłudze w rękawiczkach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 07:21   #52
MT123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Mondeo 5 Titanium
Silnik: 2.0 TDI 150 KM
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ekran z tymi "kulkami" do wyborów koloru pokazał się ale nie można było nic zmienić. Czy to działa tylko na "zapłonie"?

Odp.: wg mnie ta funkcja działa tylko przy włączonych światłach gdy na zewnątrz jest ciemno.

Co do książki telefonicznej i obsługi telefonu. W zasadzie to najlepszym rozwiązaniem wydaje się wpisanie do szybkiego wybierania 10 najważniejszych numerów i wybieranie tego z kierownicy... także w czasie jazdy z kierownicy można wybierać połączenia z ostatnich wychodzących / przychodzących i nie odebranych .. z ekranu także łatwo oddzwonić do kogoś kto przysłała sms. Szukanie w czasie jazdy kontaktu w książce adersowej to ekwilibrystyka ryzykowna nawet gdy płynnie przesuwało się 1000 kontaktów.
Wg mnie książka jest cenna bo gdy ktoś do nas dzwoni to wiemy kto. Potem gdy chcemy np. po jakimś czasie kontynuować rozmowę to z kierownicy możemy oddzwonić wybierając numer z ostatnich połaczeń. Wg mnie ekran jest kompromisem i w takim układze jak jest nie kusi do nadmiernej zabawy podczas jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MT123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 08:41   #53
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

No nie kusi jednak powinna (mowa o książce) domyślnie wpisywać szukana osobę albo zaczynajac pisać Piotr po wciśnięciu litery P z klawiatury wszyscy na P i tak dalej lub tez jeżeli numery zaczynające sie na 500...... Wyświetlać wszystkich z tym początkiem numeru. Co do kulek natomiast ja moge sie nimi bawić w każdym momencie trzeba jednak światła włączyć i wyłączyć ponownie. Odnośnie kulek to przypomniał mi sie dowcip: polscy reprezentanci piłki nożnej są jak kulki (wiecie jakie) , biorą udział a nie wchodzą

Ostatnio edytowane przez pedroso ; 28-05-2015 o 08:54
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 09:46   #54
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

a jak Wam się Panowie spisuje navi? Gubi się czy raczej ok? Jak się spisuje w małych mieścinach/wioskach?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 09:55   #55
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Na 10 punktów daje jej 6 Max . Miałem model garmina nuvi 2797 miał u mnie 9

Ostatnio edytowane przez pedroso ; 28-05-2015 o 10:46
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 11:19   #56
ssakznadodry
ford::amateur
 
Avatar ssakznadodry
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: mondeo MK3,MK4,MK5
Silnik: 2.0TDCI, 180+ PS
Rocznik: 2008,2011,2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak Wam się Panowie spisuje navi? Gubi się czy raczej ok? Jak się spisuje w małych mieścinach/wioskach?
Generalnie jest ok, ale wczoraj zrobiłem bez sensu kółko po okolicach Wałbrzycha ( jakieś 16 km ) i znalazłem się w tym samym miejscu. Prawdopodobnie zjechałem sam z wytyczonej trasy i navi mnie dociągnęła do ostatniej dobrej pozycji na swojejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ssakznadodry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 12:40   #57
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 10 punktów daje jej 6 Max . Miałem model garmina nuvi 2797 miał u mnie 9
czyli nie oceniasz tego zbyt wysoko. Czy Twoim zdaniem lepiej kupić zwykłą nawi "na szybe" za pare stówek w Media?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2015, 15:54   #58
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Według mnie wszystkie modele powinny mieć większe ekrany a nie to co dają w podstawowej wersji tego nawet ekranem nie powinni nazywać. To równie dobrze mogą za chwile chcieć dopłaty za prawe lusterko albo nadkola. Dopłata jest po prostu za duża za nawigacje jak do tego co prezentuje. Wiadomo ze w twoim mieście znanym Tobie nie bedziesz używał nawet najbardziej zaawansowanej navi bo nie orientuje sie ona w natężeniu ruchu w danych godzinach czy terenowych niespodziankach tak dobrze jak Ty. Dla mnie oprócz urządzenia ważne jest oprogramowanie i tutaj plamę dają dlatego 6 . Cały panel w miarę przyjazny użytkownikowi i informacje podawane rownież. Tak jak ze skórzana tapicerka tak z panelem będzie sie bardziej cieszył ten co od ciebie kupi samochód niż ty.

Bump: Generalnie wstukuje sobie adresik docelowy i nawigacja daje radę mimo tego ze polowe adresow nie moze znaleźć i wskazuje środek ulicy docelowej. Wracając włączam sync i mowię navigation - destination- home albo work i odpowiada "seting destination" i nie ma problemu
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2015, 10:15   #59
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

a powiedz mi jak reaguje SYNC na komendy głosowe kiedy mu zadasz jakieś polskie miasto np. Zebrzydowice? Albo telefon: call Andrzej? Jak daje sobie z tym rade?
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2015, 14:53   #60
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Musisz literowac po angielsku i jezeli nie chcesz calosci to od momentu do ktorego ci sie udalo wyswietli ci dostepne mozliwosci tak samo jak chcesz Bielsko-Biała a powiesz to po polsku to jest duza szansa ze wsrod miast dostepnych z mapy bedzie na pewno . Mowiac "call sławek" wyswietla kilka mozliwosci w tym sławka wiec jest ok.

Bump: Mysle ze nawet jak bys w polskiej wersji sync powiedzial jedź do świętochłowic na ulicę II pułku ułanów to tez byłby problem

Ostatnio edytowane przez pedroso ; 29-05-2015 o 17:14
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.