Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2015, 16:04   #561
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Chyba trzeba pomysleć nad sprzedażą bo nie ma ledów.

pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2015, 19:41   #562
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Pozostaje Ci tylko żałowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nasze opinie o LEDach na pewno przydadzą się osobom planującym zakup.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2015, 05:12   #563
ssakznadodry
ford::amateur
 
Avatar ssakznadodry
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: mondeo MK3,MK4,MK5
Silnik: 2.0TDCI, 180+ PS
Rocznik: 2008,2011,2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał Miralon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Możesz podać gdzie kupowałeś box-a?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ogólnie to układy speed-buster. Moje uwagi - banalnie prosty montaż. Zero lutowania i kombinacji. Wiązki przewodów przygotowane do podłączenia wyglądają na oryginalne ( nie różnią się nawet materiałem izolacji).
Po 15 minutach nawet trudno zauważyć, że coś jest dodatkowo domontowane.
Sorki - choć jak sam czytam co napisałem - to jakby żywcem reklama - nie mam jednak nic wspólnego z systemem prowizyjnym sales-ów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ssakznadodry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2015, 07:06   #564
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozostaje Ci tylko żałowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nasze opinie o LEDach na pewno przydadzą się osobom planującym zakup.
No żal tylko ja bralem to co stalo juz na placu skonfigurowane od dealera bo jezdze juz od lutego a tak pewnie teraz bym odbieral auto. Może mk6 będzie miał już w opcji laserowe światła to ledy bedą w standardzie .

Ostatnio edytowane przez pedroso ; 23-08-2015 o 10:39
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2015, 15:05   #565
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Pojeździłem dziś Mondeo 2.0TDCi 150KM MT i Kugą z tym samym silnikiem, tyło w automacie.

Porównując 1.5EB i 2.0TDCi - może i jest diesel wolniejszy do setki, choć odczuwalne to zbyt nie jest, to każda inna dyscyplina jest na jego korzyść - wyższy moment obrotowy = odczuwalne lepsza elastyczność, wyraźnie niższe spalanie, no i co dla mnie było ważne - hałas we wnętrzu na znacznie niższym poziomie. Przy 180km/h można spokojnie rozmawiać bez podnoszenia głosu.

A więc jak ktoś nie wyjeżdża często poza miasto lub jeździ tylko drogami krajowymi, to benzyna będzie dobrym wyborem, ale reszta niech bierze diesla.

Aha, i jak coś, to nie warto dopłacać do 180KM wersji. ;-)

Widziałem dziś kolor Guard na nowym S-Maxie. Jest bardzo ciekawy. Mondeo z pakietem stylizacji wnętrza wyglądałby jak prawdziwy Aston.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 15:56   #566
joterem
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus / Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Panowie, pytanie o automatyczne światła. Wjeżdżając do tunelu na Wisłostradzie, prawym pasem pod latarniami, przez pierwsze kilka latarni włącza i wyłącza światła... na początku było tak, że pół tunelu przejechałem ze zmieniającymi się co pół sekundy światłami... serwis coś poprawił i teraz kończy się na 3-4 zmianach, i zapalają się mijania. Tak samo miałem któregoś dnia w nowych tunelach na Bródnie. Był ostatnio w innym serwisie i tam nic nie stwierdzili. Czy ktoś, coś podobnego zaobserwował u siebie ?? (światła LED)
joterem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 17:57   #567
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
i poleciało - posty nie związane z tematem
OK, gratulacjeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 18:33   #568
ssakznadodry
ford::amateur
 
Avatar ssakznadodry
 
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Wrocław
Model: mondeo MK3,MK4,MK5
Silnik: 2.0TDCI, 180+ PS
Rocznik: 2008,2011,2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał joterem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, pytanie o automatyczne światła. Wjeżdżając do tunelu na Wisłostradzie, prawym pasem pod latarniami, przez pierwsze kilka latarni włącza i wyłącza światła... na początku było tak, że pół tunelu przejechałem ze zmieniającymi się co pół sekundy światłami... serwis coś poprawił i teraz kończy się na 3-4 zmianach, i zapalają się mijania. Tak samo miałem któregoś dnia w nowych tunelach na Bródnie. Był ostatnio w innym serwisie i tam nic nie stwierdzili. Czy ktoś, coś podobnego zaobserwował u siebie ?? (światła LED)
Bywam w Warszawie często - raz lub dwa w każdym tygodniu i przemierzam owe tunele za każdym razem- nie zaobserwowałem takich anomalii.
ssakznadodry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 19:20   #569
olek.tbg
 
Postów: n/a
Lightbulb Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przebrnąłem przez cały wątek, a jednak dalej mam do Was kilka pytań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale od początku...

Przymierzam się do zakupu auta. Początkowo myślałem nad Superb II FL, ale stwierdziłem,że poczekam do nowej wersji. W tym czasie wyszedł nowy Passat B8 - pojeździłem, posiedziałem, i stwierdziłem,że nie ma przepaści między nim a moim obecnym autem, Octavią III.

Nowym Superbem jechałem już 2 razy, i faktycznie zrobił na mnie ogromne wrażenie.

W nowym Mondeo siedziałem po raz pierwszy w wersji HB, wersja wyposażenia Trend i ... byłem zawiedziony. Plastiki, jakość wykonania, miejsce z tyłu, mały bagażnik...odrzuciłem go od razu.

Coraz częściej jednak widuję nowe fordy na ulicach, i trzeba przyznać,że wygląd nowego mondeo robi wrażenia. Stwierdziłem,że dam mu jeszcze jedną szansę.

Tym razem w salonie siedziałem w wersji wyposażenia Titanium, 8' wyświetlacz, ciemne szyby i... i wszystko się skomplikowało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dlaczego ?

Początkowo priorytetem była dla mnie pojemność bagażnika i ilość miejsca z tyłu. Nowe Mondeo jednak spodobało mi się tak bardzo,że obecnie jest moim faworytem.

Po prostu zakochałem się w tym, jaki to auto ma charakter. I tym sposobem bagażnik i miejsce zeszło na 2 plan, a negocjacje cenowe z salonem Forda trwają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I tu pytanie do Was :

- Czy różnica między dieslem 2.0 150KM/180KM jest wyraźna i warto dopłacić ?

- Jak wygląda realne spalanie, bo różne wartości przez ten wątek się przewijały.

Moja jazda jest raczej przepisowa, 70% trasa, 30% miasto.

Parę razy w tyg jeżdżę po Warszawie, ale raczej nie po ścisłym centrum. W każdym razie rozpędzam się dynamicznie. Co do prędkości to wiadomo jak to bywa.

W trasie jazda raczej przepisowa, jednak przy wyprzedzaniu się nie oszczędzam i lubię depnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Generalnie spokojnie.

Autostrady - różnie, przeważnie 150km/h i tempomat, ale lubię docisnąć i lecieć te 180.

W Octavii mam 1.4 TSI 140KM i średnie spalanie wychodzi 6-7L. Jest szansa na podobny wynik w Mondeo?

- Wyciszenie powyżej 150km/h - dalej da się rozmawiać?

- Szyba z filtrem IR - warto?

- Czy fotele z elektryką to te same fotele co w Titanium (sportowe) czy jest jakaś różnica

- Biorąc koło dojazdowe a zestaw naprawczy pojemność bagażnika jest taka sama ?

Obecnie moja konfiguracja wygląda tak :

Mondeo HB 2.0 TDCI 180KM M6
- Pakiet Titanium
- Radio Sony z DAB+
- lakier
- elektryka foteli

Na taką konfigurację dostałem 14 tys(11%) rabatu - dużo/mało?
Ja to wygląda generalnie w fordzie?
Skoda dała mi 2-3 tys rabatu, VW 8 tys, na auto o podobnej kwocie.

W czwartek jadę po raz pierwszy na jazdę mondeo - czy różnica na + w prowadzeniu jest aż tak odczuwalna?

Bump: A, i oczywiście pytanie jak z klimą - termin odbioru auta wstępnie listopad/grudzień

Bump: I jeszcze jedno co do rabatów - zakup prywatny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 20:28   #570
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Przejedź się i zwróć uwagę na klimę ustaw ją w auto i zobaczysz czy ci pasuję czy nie. Co do różnicy 150 a 180 osobiści bym wziął 180 ale to moja subiektywna ocena. 150 na pewno spali mniej i spokojnie w 7 się zmieścisz jak i niżej.W 180 będziesz miał ozdobne wydechy a wygląda to bardzo rasowo. Co do rabatu to na priva myślę ze 14 % przy titanium powinieneś wyciągnąć, na firmę można było wyciągnąć 17-18 oczek tak więc walcz. Byłem przed tym samym dylematem bo wybieralem miedzy B8, M6 na superba nie chciało mi się czekać. Wybrałem 203 w benzynie i jak na razie oprócz drobnostek i częstych wizyt na stacji benzynowej jestem zadowolony. Nie jest to auto idealne bo to nie ta półka cenowa i konkurencja też nie jest idealna. Moja rada jest taka przejedź się a jak się zdecydujesz to udzielimy ci rady co wybrać z wyposażenia a co nie jest warte dopłaty.
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.