Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2020, 19:03   #71
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Przy takim połączeniu jak masz obecnie błąd dot. awarii lewego i prawego silniczka reflektorów jest normalny i raczej nie pojawił się po dodaniu czujników a był tam wcześniej - u siebie mam te błędy łącznie z błędem związanym czujnikami poziomowania bo jeszcze ich nie dołożyłem (ciągle poluję na przedni w jakiejś sensownej cenie ale widać mają niską przeżywalność w przebiegu zdarzeń drogowych i obecnie wcale ich nie ma na Allegro...).

Ale do rzeczy: przy normalnie działającym autopoziomowaniu silniczkami steruje nie przełącznik świateł lecz bezpośrednio HCM. U Ciebie nie ma on z nimi połączenia więc wyrzuca błędy. Na szczęście jest to proste do ogranięcia: wyciągnij z wtyczki włącznika świateł przewód fioletowo-zielony z pinu 6 i połącz go z pinem C1-17 modułu HCM. Po tym HCM zacznie sterować poziomowaniem, co poznasz m.in. po tym, że reflektory będą się kalibrować po odpaleniu.

__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 19:43   #72
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na szczęście jest to proste do ogranięcia: wyciągnij z wtyczki włącznika świateł przewód fioletowo-zielony z pinu 6 i połącz go z pinem C1-17 modułu HCM.
Tylko wg schematów:
pin 6 wyłącznika połączony jest z pinem 3 lampy,
a pin 17 HCM połączony z pinem 14 lampy.
W mojej lampie 25W pin 3 i 14 nie są zwarte, czy to ten sam sygnał?

Ostatnio edytowane przez mariusza ; 16-03-2020 o 19:55
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 20:14   #73
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy takim połączeniu jak masz obecnie błąd dot. awarii lewego i prawego silniczka reflektorów jest normalny i raczej nie pojawił się po dodaniu czujników a był tam wcześniej - u siebie mam te błędy łącznie z błędem związanym czujnikami poziomowania bo jeszcze ich nie dołożyłem (ciągle poluję na przedni w jakiejś sensownej cenie ale widać mają niską przeżywalność w przebiegu zdarzeń drogowych i obecnie wcale ich nie ma na Allegro...).

Ale do rzeczy: przy normalnie działającym autopoziomowaniu silniczkami steruje nie przełącznik świateł lecz bezpośrednio HCM. U Ciebie nie ma on z nimi połączenia więc wyrzuca błędy. Na szczęście jest to proste do ogranięcia: wyciągnij z wtyczki włącznika świateł przewód fioletowo-zielony z pinu 6 i połącz go z pinem C1-17 modułu HCM. Po tym HCM zacznie sterować poziomowaniem, co poznasz m.in. po tym, że reflektory będą się kalibrować po odpaleniu.
Tylko ja mam HCM z lampą spięty jak w schemacie i sterowanie mam z C1-17 do pinu 14. W zasadzie to mam i sterowanie z HCM i z pinu 6 w przełączniku do pinu 3 w lampie. (Jak rozumiem błąd z pinem 6 bo to + do doświetlania zakrętów.) Czyli rozumiem, że rozpięcie połączenia pomiędzy lampami a przełącznikiem czyli pin 6 w przełączniku i 3 w lampie?

Czujników na przód brakuje bo mocowanie jest nitowane i przy demontażu je niszczą. Ja posiadam jeden ale niestety bez mocowania górnego (tej większej blaszki) jak coś to priv.

Ostatnio edytowane przez GizmoMDG ; 16-03-2020 o 20:20
GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 20:55   #74
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -słuszna uwaga - korzystałem ze swoich zapisków i zapomniałem o kwestii wynikających ze schematów różnic w połączeniach elektrycznych silniczka poziomowania reflektorów ksenonowych i halogenowych.
Jak się wcześniej na tym głębiej zastanawiałem to uznałem, że na schematach jest błąd ponieważ wynika z nich także, że zasilanie silniczka przy ksenonach jest przez pin 13 zaś przy halogenach przez pin 1. Mimo tego po podpięciu ksenonów 25W przez instalację dla zwykłych reflektorów halogenowych, bez przekładnia przewodów zasilania i sterowania, silniczek działa i da się ustawić manualnie. Co więcej, wychodząc z tego założenia u siebie próbowałem już przepiąć przewód sterujący z włącznika świateł do wspomnianego pinu C1-17 HCM i wówczas po włączeniu zapłonu i świateł wykonywały one ruch góra-dół.
Faktem jest, że nie sprawdzałem wtedy czy dalej był błąd dot. awarii silniczków poziomowania, bo mi i tak wyrzucało informację o awarii świateł więc wróciłem do połączenia z manualną regulacją. Ale w tych okolicznościach, stwierdzenie, że schemat dla wersji HID jest prawidłowy, musiałoby oznaczać, że zasilanie silniczka w reflektorach ksenonowych może się odbywać przez pin 1 lub 13 (we wtyczce przewody nie są zwarte ale może mostek jest wewnątrz reflektora) oraz, że silniczek ma wyjścia do sterowania manualnego przez pin 3 i autopoziomowania przez pin 14 (albo te połączenia są zwarte wewnątrz reflektora).
Generalnie wszystko jest do sprawdzenia, bo piny we wtyczce reflektora można szybko poprzekładać (mają ten sam rozmiar). Tak czy inaczej na pewno nie ma sensu ciągnąć przewodu z HCM do silniczka reflektorów bo można wykorzystać przewód do włącznika świateł.

EDIT: @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] teraz dopiero przeczytałem Twój post #73- tak na Twoim miejscu rozłączyłbym przewód z pin 6 we włączniku świateł (nie piszę o wtyczce reflektora bo to rzeczywiście plus do doświetlania zakrętów). Jeżeli dalej będzie wywalało błąd to ten przewód co masz pomiędzy C1-17 przy HCM a pinem 14 we wtyczce reflektora przepiąłbym do pinu 3. I będzie wiadomo co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 16-03-2020 o 21:14
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 21:10   #75
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Dzięki wielkie! Odrodziłeś nadzieję.
GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 21:52   #76
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Napisz, tylko które rozwiązanie jest prawidłowe.

Cytat:
Napisał GizmoMDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujników na przód brakuje bo mocowanie jest nitowane i przy demontażu je niszczą. Ja posiadam jeden ale niestety bez mocowania górnego (tej większej blaszki) jak coś to priv.
To wiele wyjaśnia, bo albo je niszczą albo w ogóle blachę zostawią przy nadwoziu a odkręcą jedynie śrubę przy ramieniu czujnika, nie bawiąc się w rozwiercanie nitów.. Niestety bez tej blachy czujnik jest dla mnie bezużyteczny bo i tak go właściwie nie założę ale dzięki za ofertę.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 14:57   #77
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz, tylko które rozwiązanie jest prawidłowe
Odpięcie pinu 6 z włącznika świateł przy kierownicy skutkuje tym, że przy wyłączonych światłach nie wyrzuca błędu natomiast po włączeniu świateł soczewki ani drgneły i od razu wysypało błąd. Niestety nie powiem jaki bo nie miałem kompa przy sobie. Jak pomyślę sobie o przekładce pinów w kostkach przy lampach to mi się słabo robi. Ma ktoś jakąś metodę by to zrobić możliwie jak najłatwiej? Niestety nie mam narzędzi odpowiednich do pinów.

EDIT:
Błędy są te same co przed wyjęciem pina. Awaria silniczków w obu lampach. Może na weekend poprzekładam kable we wtyczce jak do jutra wyjmaki przyjdą i dam znać co i jak.

Ostatnio edytowane przez GizmoMDG ; 19-03-2020 o 13:51
GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 23:31   #78
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał GizmoMDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktoś jakąś metodę by to zrobić możliwie jak najłatwiej? Niestety nie mam narzędzi odpowiednich do pinów.
Instrukcję demontażu pinów z tej wtyczki znajdziesz tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]- strona 6-7. W skrócie najpierw trzeba przesunąć niebieski klocek, będący blokadą pinów, w kierunku przeciwnym do znajdującej się na nim strzałki. Wg instrukcji trzeba przy tym przytrzymać pin (po to aby wysunął się z niego ząbek blokady a nie przesunął z blokadą cały pin). Po zwolnieniu blokady trzeba wsunąć od frontu wtyczki narzędzie do demontażu pinów. Ściska ono blokujące pin blaszki, które są na górnej i dolnej jego powierzchni. Jak będą ściśnięte można wyciągnąć pin. Na ostatniej stronie broszury są zdjęcia narzędzi specjalnych do demontażu pinów - można je zastąpić drucikami ale wyjmaki do pinów można kupić na allegro już za kilkanaście złotych (albo na aliexpres za kilka) i moim zdaniem to jest dobra inwestycja.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 16:41   #79
GizmoMDG
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Opole
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Po przełożeniu pinów tak aby regulacja z HCM była na pinie c3 w lampie efekt jest taki, że lampa kilkukrotnie coś próbuje zrobić są lekkie drgania po czym wywala błąd awarii silniczków lamp. Czuje się bezsilny. Nie wiem co można jeszcze zrobić. I tak w schemacie jest błąd. W lampie nie ma pinów 13 i 14 więc całe sterowanie jest z pinów 1 i 3 w lampie.

EDIT:
Z ciekawości zobaczyłem jakie piny są w zwykłych xenonach 35w. I o dziwo jest tam pin 14, którego brakuje w lampach 25w A pin 14 odpowiada za automatyczne poziomowanie. Więc skoro na pinie nr 3 w lampie poziomowanie nie działa oznacza to, że lampy fabrycznie mogą nie mieć poziomowania. Wiązki do xenonów mają znowu 13 i 14 pin. Ja już głupi jestem

Ostatnio edytowane przez GizmoMDG ; 26-03-2020 o 18:56
GizmoMDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 21:51   #80
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W

Cytat:
Napisał GizmoMDG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lampy fabrycznie mogą nie mieć poziomowania
Zaraz po dołożeniu modułu HCM rozważałem taką opcję, mając poniekąd nadzieję, że nie będę musiał dokładać czujników poziomowania - przeglądałem wtedy w necie zdjęcia z testów i ofert sprzedaży FE i amerykańskich wersji ST z 25W ksenonami, żeby zobaczyć jaki mają przełącznik świateł - czy pokrętłem do manualnego ustawienia świateł czy bez. W każdym przypadku, w którym była fota wnętrza z widocznym przełącznikiem, przełącznik był w wersji bez manualnej regulacji.

Reflektory da się poziomować manualnie, więc silniczki są generalnie ok. Pozostaje zatem kwestia braku ich współpracy z HCM. Przychodzą mi do głowy dwie potencjalne przyczyny. Po pierwsze, nieodpowiednie ustawienie świateł. Nie wiem jak było u Ciebie ale moje reflektory po zakupie świeciły do dołu w poz 0 regulacji wysokości. Ustawiane były na stacji diagnostycznej i wtedy zostały sporo podniesione do góry śrubą regulacyjną.Być może przy takim ustawieniu silniczek nie może wykonać pełnej kalibracji i to generuje błąd. Po drugie, być może nieodpowiednia kalibracja HCM. W UCDS jest procedura jego kalibracji, ale niestety nie wiem czy dotyczy ona czujników poziomowania, czy może właśnie samych reflektorów.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.