Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2020, 08:56   #1
wietrzyksk8
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-12-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Brak sterowania żaluzjami chłodnicy, wentylatory pracują bez przerwy.

Witam,
w moim Fordzie S-maxie z 2016 roku 2.0 Diesel 180KM kilka sekund po uruchomieniu silnika włączają sie wentylatory i pracują z pełną mocą az do wyłączenia silnika. Zauważyłem ze żaluzje w przednim grillu sa caly czas zamknięte.
Mial ktos podobny problem na forum, ale napisane było tylko, że problem został rozwiązany przez naprawę.
Nie wiem niestety jak to naprawić, czy komputerem, czy jakas wtyczka jest wypięta, czy przewód uszkodzony.
Prosze o pomoc i pozdrawiam.

wietrzyksk8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 14:05   #2
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: Brak sterowania żaluzjami chłodnicy, wentylatory pracują bez przerwy.

Błędy są?
Żaluzje są połączone przez dwie wtyczki z wiazką główną.
Pierwsza wtyczka zasadnicza jest przed przednim lewym nadkolem. Łączy poza zaluzjami również przednie halogeny i czujniki parkowania.
Trzeba odkręcić śruby nadkola i trzy dolne i można zerknąć.
Druga wtyczka jest już do samych żaluzji. Od spodu po środku pod zaluzjami.
Ale najpierw bym odczytał błędy....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 14:12   #3
wietrzyksk8
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-12-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Brak sterowania żaluzjami chłodnicy, wentylatory pracują bez przerwy.

Podłączałem jakis sprzęt diagnostyczny, ale niestety nie miał dostępu do większości podzespołów i powodował jeszcze wiecej błędów niż naprawiał.
Chce kupic ForScana i kabel do niego, tylko nie za bardzo wiem gdzie szukać i jaki kupić.(moze wiesz co i jak w tym temacie?)

W wolnym czasie wjadę na najazdy i poszukam wtyczek, może któryś z kabli stracił połączenie.

W razie dalszych problemów będę pisał.

Wysłane z mojego ASUS_I001DE przy użyciu Tapatalka
wietrzyksk8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 20:22   #4
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: Brak sterowania żaluzjami chłodnicy, wentylatory pracują bez przerwy.

Poszukaj tematów o elm, do forscana z tanich najlepiej szukać na stn1170. Może być viaken lub ccy.
Generalnie w nowoczesnych fordach każde szukanie przyczyny awarii powinno się zacząć od odczytania błędów dedykowanym programem. To bardzo ułatwia i naprowadza....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak

Ostatnio edytowane przez tombalt ; 17-11-2020 o 20:24
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 14:52   #5
wietrzyksk8
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-12-2018
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Brak sterowania żaluzjami chłodnicy, wentylatory pracują bez przerwy.

Witam, uporałem się z problemem żaluzji. Problemem był kabelek przy wtyczce od żaluzji, który przegnił zaraz przy wtyczce i pękł.
Zauważyłem że przednia osłona dostała kiedyś strzała, bo była trochę połamana, a wtyczka jest bardzo blisko, wiec to pewnie pomogło w uszkodzeniu kabla.
Rozebrałem wtyczkę, rozizolowalem kable, polutowalem, termokurcz i teraz wszystko działa jak należy.

PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego ASUS_I001DE przy użyciu Tapatalka
wietrzyksk8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.