Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2022, 18:09   #101
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można zbudować PSS na MCA 2 SD PLUS, dodatkowy wzmacniacz.
Ale to jest o wiele więcej roboty i bardzo upierdliwa rzeźba z wiązkami. Dołożenie PSS "na" SONY AUDIOPHILE wydaje się jednak dużo prostsze.
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
da się upolować audiophile i subwoofer
To nawet nie jest polowanie - dostępność części (także głośnika centralnego dla PSS) całkiem spora. Najtrudniejsze do zdobycia są wiązki i pokrywka schowka, zakrywająca subwoofer. Chociaż aktualnie jest chyba jeszcze taka pokrywka dostępna na portalu gdzie "wszystko mają". O ile pokrywkę można sobie także przygotować samodzielnie wiercąc odpowiedniej wielkości otwory i wkładając maskownice głośników (jak to napisał mój przedmówca), o tyle z wiązkami obecnie jest posucha.
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skąd wytrzasnąć dodatkową wtyczkę do radia???
Oprócz tej wtyczki (część wiązki kokpitu) będzie potrzebna jeszcze wtyczka do subwoofera (część wiązki podłogi). Wszystko jest do zdobycia, ale jest to wyzwanie.
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sony audiophile z dab (dab+?) to chyba biały kruk
Rzadkie radia, ale z numeracją wskazującą na Mondeo zdarzają się. Prawdziwy biały kruk, to radio z numeracją wskazującą na S-MAX/GALAXY. To radio jest jak Yeti. Osobiście nie widziałem takiego nawet w internetach. Dlatego w mojej wcześniejszej rozpisce nie podałem jego numeru. A powinien to być nr taki: AM2T-18C939-MB (HCD340MB).
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy dobrze kojarzę, że cyfrowo są tylko nadawane (w W-wie) radia państwowe?
Nie tylko. U mnie w Breslau odbieram w samochodzie aktualnie 26 stacji cyfrowych. Np. przez DAB słucham mojej ulubionej stacji MUZO.FM
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Subwoofer idzie pod fotel pasażera? Co z zestawem naprawczym - pod fotel kierowcy? Dekel schowka pozostaje ten sam?
Subwoofer jest za fotelem kierowcy, czyli tracisz lewy schowek. Zestaw naprawczy to schowek prawy. O deklu pisałem wyżej.


Ostatnio edytowane przez Parch ; 12-07-2022 o 18:13
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2022, 10:25   #102
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nawet nie jest polowanie - dostępność części (także głośnika centralnego dla PSS) całkiem spora. [
może coś źle szukam, ale na alle widzę jeden subwoofer solo i jeden z głośnikami (ich nie potrzebuję)
o wymianie centralnego zapomniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - możesz podesłać linki? Dzięki
Cytat:
Najtrudniejsze do zdobycia są wiązki i pokrywka schowka, zakrywająca subwoofer. Chociaż aktualnie jest chyba jeszcze taka pokrywka dostępna na portalu gdzie "wszystko mają".
podłączenie subwoofera - w najgorszym przypadku można próbować się podlutować do wystających przewodów wtyczki, w przypadku radia tak nie da się niestety, więc potrzebna wtyczka radia
Cytat:
O ile pokrywkę można sobie także przygotować samodzielnie wiercąc odpowiedniej wielkości otwory i wkładając maskownice głośników
poproszę o fotki jak to wygląda w oryginale
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2022, 11:44   #103
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście nie widziałem takiego nawet w internetach
znalazłem, cena dobra, tylko waluta zła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poproszę o fotki jak to wygląda w oryginale
taki?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot.jpg (16.2 KB, 29 wyświetleń)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 13-07-2022 o 11:48
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2022, 11:53   #104
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Widzę, że idziesz w PSSGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewien, że chcesz żebym Ci wklejał linki na otwartym forum? Jestem dziwnie spokojny, że nie tylko Ty zamarzyłeś ostatnio o PSS w S-MAX mk1, opartym na SONY AUDIOPHILE.


Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taki?
Taki. Jeśli jest to zdjęcie z aktualnej aukcji, to sugeruję brać. Cena wydaje się być nieatrakcyjna, ale jak podliczyłbyś koszy zakupu otwornic (2 rozmiary), maskownic (2 sztuki) i ewentualnych nieudanych prób, to...

Ostatnio edytowane przez Parch ; 13-07-2022 o 11:57
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2022, 20:59   #105
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Tak wygląda założona osłona subwoofera w s-maxie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg osłona.jpg (99.0 KB, 62 wyświetleń)
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 10:17   #106
adamno
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-10-2022
Skąd: Gdynia
Model: S-Max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Panowie, potrzebuję pomocy.
Dziwnym trafem posiadam S-maxa z PSS z subem, sony audiofil. I oczywiście wszystko działa.
Jednakże zamieniłem radio na androida i teraz została mi szara wtyczka niepodłączaona. Pisaliście, że to przednie gwizdki i to fakt - nie działają. W jaki sposób je uruchomić? Zmostkować z L i P? Bo raczej android nie ma wyjscia na wysokie tony.
I co z centralnym? Wiem na jakie piny podać sygnał (1 i 7 w białej wtyczce) ale skąd sygnał?
Bo bass to najmniejszy problem - mam wyjscie sub z radia, zasilanie zalatwie i będzie. Chyba że jeszcze wzmacniacz potrzebuję...

A cały czas byłem przekonany ze bas działa - tak grają fabryczne głośniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez adamno ; 17-01-2023 o 10:50
adamno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 12:10   #107
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Cytat:
Napisał adamno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jaki sposób je uruchomić?
Jak "Chińczyk" nie ma oddzielnego wyprowadzenia na wysokie tony (w sumie dlaczego to badziewie miałoby mieć?), to trzeba zrobić tak jak w oryginale bez PSS, czyli połączyć z głośnikami niskotonowymi.

Cytat:
Napisał adamno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisaliście, że to przednie gwizdki
Szara wtyczka to oprócz tweeterów także subwoofer.
Cytat:
Napisał adamno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem na jakie piny podać sygnał (1 i 7 w białej wtyczce) ale skąd sygnał?
Jak "Chińczyk" nie ma wyprowadzenia na dodatkowy głośnik, to lepiej nie podłączać.
Cytat:
Napisał adamno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamieniłem radio na androida
Żeby za kilka miesięcy wrócić do tego co było.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 16:36   #108
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Centralny można podpiąć pod lewy i prawy przedni głośnik + z jednego, - z drugiego. Efekt będzie taki, że przód będzie grał równo ale ciszej od tyłu.
Zresztą za 3 miesiące powrót do sony audiofile to bynajmniej jakoś gra. Popatrz na przewody do głośników z chińczyka pewnie 0,5-0,7mm, instalacja oryginalna 1,5mm, będą niezłe grzałki zaraz po wyjściu z radia przy większej głośności.
Subwoofer żeby zagrał trzeba dodatkowy wzmacniacz którego chińczyk nie ma, zresztą do centralnego też go nie ma, tamto podłączenie zaproponowałem jako obejście tego wzmacniacza.
Można dołożyć coś takiego:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zagra to bynajmniej trochę lepiej.

Skąd wziąć zasilanie? z szarej wtyczki można. Przynajmniej będzie po kluczyku.
Natomiast przewody wyjściowe to nadal 0,5 - 0,7mm więc słabo.

Ostatnio edytowane przez franciszekmg ; 17-01-2023 o 16:49
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 16:39   #109
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sony audiofile to bynajmniej jakoś gra
Kolega musi mieć kopalnie miodu w uszach jeśli twierdzi że Sony audiophile NIE gra.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2023, 17:06   #110
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Premium Sound System - dołożenie, schemat, zdjęcia

Może i mam.
Natomiast ostatnio badałem słuch to był absolutny.
Napisałem to w porównaniu o poważnych zestawach audio.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.