Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2020, 19:46   #2471
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chyba zgodzisz się że proste radio, z szybkim dostępem do podstawowych funkcji jest bezpieczniejsze
Nie bójmy się technologii ( niedługo człowiek na Marsa leci ) uczmy i korzystajmy z niej, w taki sposób by nam nie zaszkodziła .(Na piwie też pisze że alkohol szkodzi zdrowiu a większość ludzi piję jedni z umiarem drudzy nie) .
Tak zgadzam się że radio musi być intuicyjne ale stacją multimedialną nikt o zdrowym rozsądku nie bawi się podczas jazdy .


Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 12-11-2020 o 19:49
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 19:53   #2472
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bójmy się technologii ( niedługo człowiek na Marsa leci )
poszukaj informacji na jakim sprzęcie jest budowany program lotów kosmicznych

Dowiesz się że do niedawna były to procesory klasy 286 DX i 1MB RAM

Chodziło o niezawodność, także podałeś bardzo nietrafiony przykład.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 20:31   #2473
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

To NIE był przykład
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 21:44   #2474
davinci1967
ford::beginner
 
Imię: Franco
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Italia
Model: Mondeo Mk4
Silnik: TDCI 2.0 140 CV
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Kupiłem we wtorek Isudar PX6 DSP i canbus z ich oficjalnej strony internetowej, wysłałem z Niemiec i jestem w drodze.
Chcę wymienić Bosion T8 Allwinner 2/32, który mam od ponad roku, mimo że jestem całkiem zadowolony z jego ogólnego funkcjonowania, ale mam nadzieję, że ten Isudar jest lepszy.
W Bosion zmieniłem TDA7388 na TDA7850 i dźwięk nie jest zły, sterowanie na kierownicy używam wszystkich rezystancyjnych i działają dobrze, całkiem dobrze działa z konwersją +, nigdy nie miałem problemów z blokami ale niestety jest bardzo powolny podczas instalacji lub aktualizacji aplikacji , instalacja aplikacji zajmuje od 5 do 10 minut! Odbiór FM nie jest zbyt dobry nawet ze wzmacniaczem, a funkcja AF nie działa.
Z pewnością nigdy nie znajdziesz żadnych aktualizacji systemu (deklarowany Android 8.1 - 9) i MCU STM8.
Kiedy uruchomię Isudar, poinformuję cię, jak to działa.

__________________________________________________ ________

Ho acquistato martedì Isudar PX6 DSP e canbus dal loro sito ufficiale, spedito dalla Germania ed è in viaggio.
Voglio sostituire il Bosion T8 Allwinner 2/32 che ho da più di un anno anche se sono abbastanza soddisfatto del suo funzionamento generale ma spero che questo Isudar sia migliore.
Nel Bosion ho cambiato il TDA7388 con il TDA7850 ed il suono no è male, i comandi al volante li uso tutti resistivi e funzionano bene, lavora abbastanza con convers+, non ho avuto mai problemi di blocchi ma purtroppo è molto lento quando installa o aggiorna applicazioni, passano dai 5 ai 10 minuti per installare un'applicazione! La ricezione FM non è molto buona anche con un amplificatore e la funzione AF non funziona.
Sicuramente non si troverà mai nessun aggiornamento al sistema (Android 8.1 - 9 dichiarato) e MCU STM8.
Quando metterò in funzione Isudar vi aggiornerò sul funzionamento.
davinci1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2020, 23:46   #2475
watz
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drodzy koledzy @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @ i @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wiem, że aby wymiana zwykłego radia na stacje z androidem miała sens trzeba wydać najmniej ok. 1000zł. Wiem, rozumiem i z tym nie dyskutuję. Moje pytanie, czy są i co więcej oferują stacje androidowe za kwotę większą niż ten 1000zł? Pytam oczywiście o produkty z PRC, bo jak wiadomo w Polsce i znajdzie się i za 3000zł markowe radio, ale nawet w połowie nie oferujące tyle co często wymieniany tutaj ISDUAR na PX6.
Podepnę się pod pytanie kolegi, bo mam podobny problem.
Pacjent to Focus Mk2 FL. W tej chwili jest radio Sony. Myślę o wymianie na TANIEGO Androida.
Dlaczego? Brakuje mi zestawu Bluetooth do rozmów telefonicznych, odbierania dźwięku streamowanego z telefonu i złącza na kartę SD i/lub USB. Dodatkowo miłym dodatkiem była by możliwość podłączenia kamery cofania. Nie jestem mega-melomanem, jeśli dźwięk nie będzie "pierdzieć" to może być. Nie chciałbym stracić sterownia z "joysticka".

Na Ali.. pełno jest stacji za 350 (1GB+16GB) do 550 (2GB+32GB)zł. Ja wiem, że cudów nie nie należy spodziewać, ale czy takie radio może dać rade, przy braku super wymagań?
Wiem, że można kupić cudne radio za 1k czy więcej, ale z różnych powodów taka kwota nie wchodzi w grę. Myślę, że ok. 500 to max.
__________________
było: FFI FL 1.8TDDI 90KM
jest S-MAX FL 2.0TDCI 140KM 163KM 190KM & FFII FL 2.0TDCI 136KM
watz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 00:27   #2476
januszek67
ford::beginner
 
Avatar januszek67
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Tychy
Model: Focus Ghia
Silnik: 2.0tdci 136km
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Wczoraj założyłem radio Isudar PX6 DSP i tak, załącza się bardzo szybko 1s może 2, wizualizacja nawiewu działa,manetka przy kierownicy działa, na czerwonych zegarach wyświetla się częstotliwość stacji radiowych i AUX, czyli canbus działa. Jak dla mnie to gra fajnie, bluetooth działa, zestaw głośno mówiący też, wybieranie głosowe też, stacje radiowe najlepiej odbiera RMF i Radio Maryja, reszta zakłócenia albo wcale. wrażenie na mnie zrobiła nawigacja, sprawdzona iGO, Janosik,Google Maps, bez porównania z telefonem. Nie znam języka angielskiego i mam problemy z ustawieniami z ledwością znalazłem j. polski i podświetlenie klawiszy.
W związku z tym mam kilka pytań, czy da się zrobić automatyczne ściemnianie ekranu i włączanie radio, ściemnianie klawiszy tak jak ściemnianie zegarów, jak podpiąć antenę żeby radio lepiej odbierało stacje radiowe.
januszek67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 05:47   #2477
danwlo
ford::beginner
 
Avatar danwlo
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-09-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał januszek67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj założyłem radio Isudar PX6 DSP i tak, załącza się bardzo szybko 1s może 2, wizualizacja nawiewu działa,manetka przy kierownicy działa, na czerwonych zegarach wyświetla się częstotliwość stacji radiowych i AUX, czyli canbus działa. Jak dla mnie to gra fajnie, bluetooth działa, zestaw głośno mówiący też, wybieranie głosowe też, stacje radiowe najlepiej odbiera RMF i Radio Maryja, reszta zakłócenia albo wcale. wrażenie na mnie zrobiła nawigacja, sprawdzona iGO, Janosik,Google Maps, bez porównania z telefonem. Nie znam języka angielskiego i mam problemy z ustawieniami z ledwością znalazłem j. polski i podświetlenie klawiszy.

W związku z tym mam kilka pytań, czy da się zrobić automatyczne ściemnianie ekranu i włączanie radio, ściemnianie klawiszy tak jak ściemnianie zegarów, jak podpiąć antenę żeby radio lepiej odbierało stacje radiowe.
Jakie masz auto ?
Jakie złącze anteny przy radiu ?
Miałeś fakra i kupiłeś przejściówkę na normalne wejście antenowe ?
Żeby radio grało dobrze musisz podłączyć pod przejściówkę anteny fakra x2 niebieski przewód pod +12V
Jeżeli nie masz fakra to musisz dokupić wzmacniacz antenowy z zasilaniem i również podłączyć go pod +12V

Ja ściemnienie ekranu zrobiłem sobie luncherem o nazwie agama car luncher tam idzie ustawić żeby radio ściemniało się ale nie po włączeniu świateł tylko o danej godzinie czy jakoś tak.
Fajnie ten luncher wygląda, dużo lepiej moim zdaniem jak oryginał. Ma dużo możliwości personalizacji.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
danwlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 09:37   #2478
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za odpowiedzi.


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] takie ekrany ala tesla widziałem, ale to już chyba przerost formy nad traścią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem raczej o czymś niewiele większym od isduara co by mogło nawet wystawać z płaszczyzny deski rozdzielczej - ale na razie nic takiego do forda nie wpadło mi w oko.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby nie prowadzić akademickich dyskusji:
ma grać dobrze, ma być intuicyjnie, ma być dostępne zawsze wtedy gdy kierowca tego potrzebuje, ma być czytelnie w każdych warunkach
Zgadzam się z Tobą jak najbardziej. Niemniej chciałbym, aby dodatkowo co jakiś czas mogło służyć mi za ekran nawigacji (po podłączeniu jakiegoś taniego neta, a może nawet całkiem darmowego aero2? lub poprzez bluetooth ze smartfonu) i kamery cofania.

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radio z BT, usb, monochromatycznym wyświetlaczem spełnia te podstawy.
powyższych "dodatków" niestety nie zapewni mi radio z monochromatycznym wyświetlaczem.


Cytat:
Napisał davinci1967 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedy uruchomię Isudar, poinformuję cię, jak to działa.
czekamy na recenzje i informacje na temat nowego canbus isduar - czy przyciski na kierownicy działają, co się wyświetla na convers+, co działa, co nie działa, itd.

Cytat:
Napisał watz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pacjent to Focus Mk2 FL. W tej chwili jest radio Sony. Myślę o wymianie na TANIEGO Androida.
...
Wiem, że można kupić cudne radio za 1k czy więcej, ale z różnych powodów taka kwota nie wchodzi w grę. Myślę, że ok. 500 to max.
Przewertuj wątek, to się dowiesz, iż tani android, to pomyłka i strata pieniędzy. Niestety coś za coś i tego nie przeskoczysz - fakt, działać będzie, ale baaardzo baaardzo wolno. Lepiej poczekaj i dołóż.


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] manetki na kierownicy Wam w pełni działają, tj. nie zaburzają obsługi zegarów (wyśwetlacz pomarańczowy/converse+) jak i możecie w pełni operować z poziomu manetki radiem - głośność, przełączanie stacji, źródła dźwięku, odbierania/kończenie połączenia przychodzącego itd.?

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 13-11-2020 o 09:43
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 20:39   #2479
danwlo
ford::beginner
 
Avatar danwlo
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-09-2020
Skąd: Zielona Góra
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 46
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak wszystko działa tak jak powinno.
Manetką od kierunków obieram i kończę rozmowę oraz wyciszam radio tzw mute
Na kierownicy ściszam, zgłaśniam radio.
Na boki zmieniam stację, utwór itd w zależności z jakiego źródła aktualnie odtwarzana jest muzyka.
Klawiszem środkowym wybierasz źródło czyli radio, cd, AUX
Spotify, YouTube itp musisz włączyć z radia palcem.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
danwlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2020, 22:08   #2480
januszek67
ford::beginner
 
Avatar januszek67
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Tychy
Model: Focus Ghia
Silnik: 2.0tdci 136km
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał danwlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak wszystko działa tak jak powinno.
Manetką od kierunków obieram i kończę rozmowę oraz wyciszam radio tzw mute
Na kierownicy ściszam, zgłaśniam radio.
Na boki zmieniam stację, utwór itd w zależności z jakiego źródła aktualnie odtwarzana jest muzyka.
Klawiszem środkowym wybierasz źródło czyli radio, cd, AUX
Spotify, YouTube itp musisz włączyć z radia palcem.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Ja mam tak samo.
januszek67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.