Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2021, 09:55   #481
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał mondeo_owner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy to normalne że podczas jazdy termostat się w ogóle nie otwiera? Po przejechaniu ponad 20km, temperatura cieczy chłodzącej osiągnęła u mnie max 74 stopnie. Więcej nie rosła. Nie wiem czy to jest normalne zachowanie.

to znaczy, że otwiera się za wcześnie, jeżeli to nie wina czujnika temperatury to termostat do wymiany i mam to samo, zrobię to razem z czyszczeniem EGR bo będzie jedno spuszczanie płynu.


Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 05-06-2021 o 09:57
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 19:21   #482
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

A wiecie jak powinien pracować termostat w mondeo? Temperatur otwarcia to 83 stopnie. Czyli rozumiem że do tej temperatury musi być, następnie przy 83 stopniach powinno nastąpić otwarcie, temperatura powinna spaść. I teraz pytanie. Do ilu? Do jakiej temperatury zbija zanim znowu się zamknie?
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 08:07   #483
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Thumbs up Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cześć MDXMD,
Obserwuję na forum Twoje dociekanie co do przyczyny częstego wypalania filtra DPF w silniku DW10C i szczerze Ci kibicuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jesteś jedyny z tym problemem, w moim Mondeo częstotliwość wypalania filtra to:
miasto - 180-200 km.
trasa - ok 300km
Ok 2 tygodnie temu zdemontowałem i wyczyściłem zawór EGR oraz przeczyściłem przepływomierz. Forscanem zrobiłem adaptację EGR i reset MAF.
Wniosek: Częstotliwość wypalań filtra nie zmieniła się, ale spadło średnie spalanie ok 0.7 l/100 km w cyklu mieszanym.
Jak słusznie wspomniano we wcześniejszych postach żródło tkwi w sterowniku PCM,
po aferze Dieselgate producenci nadgorliwie zadbali aby silniki spełniały narzucone im normy. Popieram więc sugiestie z wcześniejszych postów, iż zostaje wizyta u kumatego tunera który zrobi porządek w mapie PCM.

Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 06-06-2021 o 13:48
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 13:50   #484
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał mdxmd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ect
Dziś sprawdziłem krążąc po Warszawie, maks doszła do 84 stopni, przeważnie 81 (zrobione z 60.km po mieście z dość ciężka noga).
Co lepsze minęło ponad 270 km od ostatniego wypalenia(wszystko jazda po Warszawie), scoot stał na 30%, potem lekko podniósł się do 32%, load raz w górę raz w dół doszedł do 65% i wtedy nagle maszyna losującą się odlokowala i scoot dosłownie w 5 sekund z 32 poszedł na 58%.
Sprawdzę jeszcze szczelność przewodów idących do czujnika dpf, jeśli będą ok to olewam temat-moc ma, pali standardowo tyle ile palił, oleju od wymiany do wymiany tyle samo, chodzi miękko, nic nie stuka, nie puka no igła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresetuj sobie wskazania średniej prędkości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 78-80 a dobija czasem i do 90Ja mam '11 i mi się w mieście wypala co 200-300, na trasie co bak.
W jaki sposób weryfikujesz wypalanie na trasie?
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 14:00   #485
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,337
Domyślnie Odp: Częste wypalanie DPF

Diodą
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 18:11   #486
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Słuchajcie a ja z innym pytaniem teraz. Dziś przyszedł do mnie zamówiony zawór EGR od Forda Galaxy II. Auto po wypadku, teoretyczny przebieg jaki podawał właściciel to 125 tysięcy. Zawór na pewno będzie pasował do mondeo bo dobierałem po numerach na obudowie a te są identyczne ale nie o to chodzi. Wszyscy skupiają się na regeneracji samego zaworu EGR. Ja Wam powiem że ten zawór co do mnie przyszedł wygląda całkiem spoko. Jedynie powierzchowny nalot. Więc całkiem możliwe że samochód miał te 125 tysięcy. I teraz o ile zawór wygląda ok to chłodniczka spalin to coś strasznego. Jest tak zabita że w niektóre kabały nie byłem w stanie wbić drutu o grubości 2mm. Nie było żadnego przejścia. Czy to również regenerujecie? Albo czy firmy zajmujące się regeneracją zaworów, regenerują również chłodniczki? Bo z całym szacunkiem ale tak zabita chłodniczka to nawet spalin nie przepuszcza a co dopiero mówić o chłodzeniu. Wydaje mi się że to może mieć niebagatelny wpływ na sam proces wypalania.
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 18:48   #487
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Podczas wypalania egr jest zamknięty
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 19:00   #488
szczenka
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-02-2013
Skąd: waw
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas wypalania egr jest zamknięty
Potwierdzam
szczenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 19:22   #489
mondeo_owner
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 11-11-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Tak, może ja źle to ująłem. Nie chodziło mi o proces wypalania a o częstość. Bo przecież źle schłodzone spaliny albo nie schłodzone w ogóle, nie zmniejszają objętości więc większa ich ilość trafia do filtra. Ja prawie 2h czyściłem tą chłodniczkę. W sumie wyskrobałem z niej i wydmuchałem ponad pół szklanki nagaru. Niektóre kanaliki były totalnie zapchane. Musiałem mocno pracować zagiętym drutem (bez ostrych krawędzi), żeby się przebić. Co ciekawe, te kanaliki podzielone są jakby na dwie sekcje. Do jednej trafiają spaliny prosto z silnika, drugą wychodzą schłodzone. I to właśnie ta gdzie idą prosto z silnika była tak zabita. Ta druga o dziwo wyglądała jak nowa. Czyściutka. Tylko delikatny nalot. Co oznacza że chłodzenie robi jednak swoją robotę. Wziąłem sobie też nasadziłem rurkę termokurczliwą na końcówkę pistoletu do przedmuchiwania i sprężarką ładnie w środku wydmuchałem wszystko. Teraz jutro kupię naftę, zaleję i zostawię na 24h. Chyba że polecacie coś lepszego.

Ostatnio edytowane przez mondeo_owner ; 07-06-2021 o 19:24
mondeo_owner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 19:29   #490
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

ja zmienialem egr 3x, w swoim jak zdjalem bylo tylko okopcone, w uzywce jaka kupilme to samo, w nowym po kilkudziesiecu km tez.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.