Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2020, 10:34   #91
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

on napisał, że próg temperaturowy można zmieniać, to trzeba inaczej zadać pytanie:

jak zmienić, żeby ogrzewanie odpalało przy -30? (to u nas prawie jak wyłączenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

aha i screen najlepiej by się przydał skoro oczy Twoje widziały a nasze niebardzo...

Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 11:21   #92
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aha i screen najlepiej by się przydał skoro oczy Twoje widziały a nasze niebardzo...
Nie włączałem ELMa i ForScana już ze 2 miesiące, ale jak wrócę do domu, będę miał chwilę to postaram się wyklikać co widziałem i umieścić stosownego screena.

Natomiast sądząc po Panów tego forum reakcjach mogę sobie darować i równie dobrze zapomnieć o sprawie...

Ostatnio edytowane przez kobrys ; 14-02-2020 o 11:42
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 11:38   #93
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Czekam z ogromnym podnieceniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chętnie sobie zmienię, żeby mi się ogrzewanie szyb załączało przy np. -5 st.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 14:35   #94
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Odgrzeję trochę kotleta, bo główne pytanie zaginęło na tych 10 stronach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I w zasadzie rozszerzę to pytanie o grzanie tylnej szyby. Czy coś się zmieniło na przestrzeni lat? Jakaś nowa opcja w ElmConfig albo gdzieś indziej? Czy Wy również klikacie po prostu to grzanie po kilka razy? Trochę to irytujące ciągłe kontrolowanie grzania szyb. W Hondzie np. od grzania lusterek miałem od tego włącznik dwustanowy włącz/wyłącz i grzałem tyle ile chciałem. W innych markach samochodów grzanie przednich szyb również idzie jakoś sprawniej.

A zatem:

1. Czy da się wydłużyć czas działania ogrzewania przedniej szyby?
Już przy temperaturach około -5*C muszę włączać grzanie minimum dwa razy, a przy niższych nawet więcej? Osobiście sam bym wolał kontrolować to wyłączanie. Przy automacie często mam tak, że szyba się grzeje, ja w tym czasie ogarniam pozostałe szyby i śnieg, a w między czasie szyba się przestaje grzać, nawet tego nie zauważam. Średnio to użyteczne.

2. Czy da się wydłużyć czas działania ogrzewania tylnej szyby?
W zasadzie chodzi mi głównie o ogrzewanie lusterek, które jest połączone z grzaniem tylnej szyby. Przy deszczowej pogodzie lusterka nie zdąża mi się często osuszyć z kropli deszczu, a ogrzewanie już się wyłączy, mimo iż jest nawet dłuższe niż ogrzewanie przedniej szyby.

3. Czy grzanie przedniej szyby w Fordzie benzyniaku jest szybsze/efektywniejsze niż w Dieselu?
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 14:48   #95
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

1. NIE
2. NIE
3. NIE
BTW. Pytanie nr 3. jest bardzo kuszące...
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 15:14   #96
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. NIE
2. NIE
3. NIE
BTW. Pytanie nr 3. jest bardzo kuszące...
A to jest taka generalna polityka Forda? W nowszych generacjach zachowanie jest takie samo?
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2021, 19:01   #97
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Może lepiej sprawdź dokładnie z zegarkiem po jakim czasie ci się wył. przednia szyba i po jakim tylna szyba . W moim np. tył grzeje bardzooo..... długo mimo że wszystkie nitki są sprawne, czyli do czasu aż jej nie wyłączę po ok5-8 min. Co do osuszania lusterek to również słabiutko odparowuje woda po deszczu.
. Przód grzał przed wymianą szyby krócej i czasami włączałem ponownie, ale winna była poprzepalana częściowo grzałka szyby . Po wymianie przedniej szyby jest dużo lepiej i szybciej osusza szybę, bo grzałka pewnie mocniej grzeje .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 11:30   #98
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Zegarkiem nie mierzyłem. Tył rzeczywiście działa wyraźnie dłużej, ale lusterek nie osuszy. W 3 poprzednich autach innych marek nie było z tym problemu, bo nie było żadnego automatycznego wyłączania, tylko sam to kontrolowałem.

A przód... "winna była poprzepalana częściowo grzałka szyby". Masz na myśli, że jakaś "nitka nie grzała"? U mnie w oryginalnej szybie jakaś pojedyncza nitka mi nie grzała. Ok 2 lata temu wymieniłem szybę po odprysku i znowu jakiś pojedynczy cienki pasek się nie grzeje. Nie pamiętam nawet czy ta sama okolica. To może wpływać na szybsze wyłączanie się ogrzewania, że nie grzeje cała szyba? To jest tak na prawdę cienki pasek więc nie zwracałem na to uwagi, bo sąsiadujące paski są w stanie podgrzać tę niegrzaną strefę, że ostatecznie ściągam wodę/szron wycieraczkami.
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2021, 11:37   #99
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

A w poprzednich autach miałeś ogrzewanie przedniej szyby?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2021, 10:33   #100
_Doman_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2017
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ogrzewanie przedniej szyby

Nie nie, o poprzednich autach to miałem na myśli ogrzewanie tylnej szyby plus lusterek. Nie przypominam sobie żeby był jakiś automat co wyłącza grzanie po czasie. W deszczu lusterka osuszały się do czysta.
_Doman_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.