Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2019, 17:36   #1
NoLonger
ford::amateur
 
Imię: eM
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: Warschau
Model: S-max 2.0 EB Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Malowanie listwy drzwiowej - porada potrzebna

Hej Społeczności,

Poszukuję podpowiedzi odnośnie lakierowania listwy drzwiowej w moim smaxie. Kupiłem listwę zagruntowaną, wiem jaki lakier.... pytanie czy ktoś z was kupował już lakier panther black kod JAYC? Polecacie jakieś miejsca do zakupu? Dodatkowe pytanie to ile warstw i czy malowanie można zakończyć w jeden dzień?
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

NoLonger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 17:54   #2
John04
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fiesta, Kuga
Silnik: 1.4 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2013
Postów: 84
Domyślnie Odp: Malowanie listwy drzwiowej - porada potrzebna

W jeden dzień kolego tego nie ogarniesz. Musisz zdjąć delikatnie listwe, usunąć stary lakier, nanieść podkład to już jest 1 dzień bo są podkłady co potrzebują 12 h a nawet i 24 h do wyschnięcia. Gdy podkład wyschnie w drugi dzień nanieść już lakier. 2 warstwy powinny wystarczyć i gdy się utwardzi w 3 dzień nanieść lakier bezbarwny zabezpieczający i gdy wyschnie w ten sam dzień można zamontować listwe.
John04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 14:05   #3
NoLonger
ford::amateur
 
Imię: eM
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: Warschau
Model: S-max 2.0 EB Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Malowanie listwy drzwiowej - porada potrzebna

Dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze jedno pytanie: listwę mam nową (starą wiatr mi zerwał...) - czy mocowanie jest na klej? Są dwa śmieszne kołeczki, wyglądające jak końcówka słomki... jak to montować? Czy muszę zdjąć boczki drzwi?
NoLonger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 14:23   #4
Mortal_Kombat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Model: Mundek MK3
Silnik: 1.8 125KM Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Malowanie listwy drzwiowej - porada potrzebna

Co do przygotowania powierzchni do lakierowania i samego lakierowania polecam obejrzeć dwa filmiki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak masz już nałożony podkład to w jeden dzień robisz tak jak w filmiku.

Jeżeli malujesz sprayem, to najlepiej dorobić w mieszalni lakierów, u mnie po kodzie jest lakier dużo ciemniejszy bo już wyblakł., Zresztą i tak biorą u mnie tyle samo za dorobienie lakieru po kodzie czy też dobraniu koloru do klapki wlewu paliwa czy zaślepki zderzaka. Koszt u mnie 50-55zł za spray 400ml, w który maksymalnie nabijają 100ml bazy.
Mortal_Kombat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2019, 22:29   #5
NoLonger
ford::amateur
 
Imię: eM
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: Warschau
Model: S-max 2.0 EB Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Malowanie listwy drzwiowej - porada potrzebna

Cytat:
Napisał NoLonger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze jedno pytanie: listwę mam nową (starą wiatr mi zerwał...) - czy mocowanie jest na klej? Są dwa śmieszne kołeczki, wyglądające jak końcówka słomki... jak to montować? Czy muszę zdjąć boczki drzwi?
Da radę jakieś podpowiedzi odnośnie montażu takiej listwy na drzwiach? Ktoś z was już to przechodził?
NoLonger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
lakierowanie , listwy , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.