Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2014, 09:27   #1
Jenczu
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-12-2011
Skąd: Głogów
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Na samym początku chciałem przywitać wszystkich forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dużo czytałem na forum odnośnie Fousionka i takie sobie kupiłem- dokładnie w niedziele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem bardzo zadowolony, ale mam jeden problem(zostałem o nim poinformowany przez poprzedniego właściciela) :

Jeżeli chcę spryskać przednią szybę -naciskam przycisk na manetce po prawej stronie, wciskam go jakby w stronę kierownicy, niestety nic się nie dzieje, nie słychać nawet pompki spryskiwacza.

Ale jeżeli chce spryskać tylną szybę -manetkę przyciągam do siebie i... działa pięknie myję szybkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i oczywiście słychać pompkę spryskiwacza.

Mam kilka pytań odnośnie tego problemu :
-Czy pompka jest tutaj jakaś dwu funkcyjna tzn. osobny "silniczek" na przód pryskania i na tył ??

-Czytałem na forum ,że istnieje problem właśnie z manetką i trzeba ją wymienić, i tak mam zrobić ?

-Czy istnieje możliwość podmiany wężyków ,żeby przyciągając manetkę do siebie pryskało na przednią szybę i wtedy nie będzie pryskało na tył. Czy wężyki mają różną średnicę i nie da się ich podmienić ?

I tak po za tematem. Gdzie jest skrzyneczka bezpieczników ?

Dziękuje za odpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam Jenczu

Jenczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 10:30   #2
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Mogę odpowiedzieć tylko na jedno pytanie. Bezpieczniki masz za schowkiem po stronie pasażera. Po otwarciu schowka wciskasz boczki schowka do środka i opuszczasz w dół. W głębi będziesz miał tablicę z bezpiecznikami a na tylnej ściance schowka są graficzne objaśnienia który jest od czego.
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 14:33   #3
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Kolego, pompka spryskiwacza jest jedna, jeden silniczek obsługuje przód oraz tył. Pompka znajduje się za lewym przednim nadkolem przy zbiorniku na płyn do spryskiwaczy - jest wciśnięta przy pomocy gumowej uszczelki u dołu zbiornika płynu do szyb. Pompka jest jedna i obsługuje przód/tył auta. Można podpiąć odwrotnie wężyki, aby przyciśnięcie przycisku na manetce powodowało spryskanie przedniej szyby i uruchomienie przednich wycieraczek, zaś przyciągnięcie manetki w kierunku kierowcy powodowało zadziałanie spryskiwacza tylnej szyby. Takie było oryginalne rozwiązanie fabryczne.

Spróbuj od tego. Sprawdź też przy okazji bezpieczniki. Pod schowkiem jest cały schemat bezpieczników. Jeśli to nie zadziała, spróbuj wymienić pompkę. Zamiennik pompki kosztuje chyba ok. 25-35zł + nowa uszczelka w granicach 10,00zł.
W ostatecznym przypadku trzeba będzie wymienić manetkę wycieraczek/spryskiwaczy, ale koszt manetki bez regulacji prędkości wycierania (manetka przedliftowa) to ok. 250 zł (zamiennik firmy Febi-Bilstein). Manetkę łatwo samemu wymienić.

Gdzieś tu na forum jest manual wymiany manetki.

Plus ten temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mój wpis: #10

PS.2. Przed zadaniem innych pytań użyj opcji "Szukaj". Pozwala to na niezaśmiecanie forum i dublowanie tematów.

Ostatnio edytowane przez michalpodroznik ; 15-04-2014 o 14:40 Powód: doprecyzowanie opisu
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 18:09   #4
Jenczu
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-12-2011
Skąd: Głogów
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Dziękuje za odpowiedzi. michałpodróżnik- czytałem ten temat. Tylko ja mam inne objawy, u mnie jak przyciągnę do siebie to ładnie pryska na tylną szybę. Pobawię się jeszcze z przewodami jak tylko przestanie padać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może któryś jest gdzieś zagięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jenczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 18:12   #5
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Zagięty przewód doprowadzający płyn nie byłby powodem milczenia pompki przy próbie spryskania przedniej szyby - tak, wg mnie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przewody są tej samej średnicy i wszystkie są dostępne do diagnozy w grodzi silnika, tuż ponad prawym nadkolem, z prawej strony kielicha amortyzatora (patrząc z perspektywy osoby stojącej przed otwartą maską samochodu). Część z nich, na tym widocznym odcinku, łączona jest plastikowymi "złączkami" - zapewne efekt modułowego montażu samochodu w fabryce.

IMHO, raczej jest to kwestia "zużytego" przycisku w manetce - koszt na szrocie: kilkadziesiąt (ok. 50) zł.
__________________
Signature coming soon...

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 15-04-2014 o 18:21
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 22:03   #6
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Najpierw zewrzyj 2 i 3 PIN (biało-czarny i czarny przewód) wtyczki dochodzącej do manetki. Jak pompka ruszy to wiadomo, że manetka.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 11:55   #7
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Miałem tak samo zaraz po kupnie FUZJI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na początku czasami spryskiwacz przedniej działał ale po kilku dniach osiągnął stan agonalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana manetki na używaną pomogło ...
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 12:52   #8
Pablo16
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-01-2014
Model: Fusion +
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Witaj
Miałem to samo w fusionie i wymieniłem silniczek do spryskiwaczy który znajduje się po prawej stronie w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy.
Pablo16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 15:46   #9
Jenczu
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-12-2011
Skąd: Głogów
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedzi, na weekend świąteczny troszkę się pobawię przy Fuzji. Dam znać co to było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i w czym leży problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jenczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 20:02   #10
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: Awaria pompki spryskiwacza, czy manetki przy kierownicy.

Cytat:
Napisał Pablo16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj
Miałem to samo w fusionie i wymieniłem silniczek do spryskiwaczy który znajduje się po prawej stronie w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy.
Silniczek ma dobry bo tył działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , manetka , pompka , spryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.