Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2019, 11:48   #1
domc-max
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Włoszakowice
Model: C-max
Silnik: 1600
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie wahania temperatury 1,6 tdci 115 km

Witam,
jestem tutaj nowy i nie mogę nigdzie znaleźć nic na temat skaczącej temperatury silnika w c max; więc do rzeczy; c max 2013r. silnik 1,6 tdci 115 km; od ok 3 lat walczę ze skaczącą temperaturą silnika; auto nagrzewa się do 90 st. ale po dojeździe np do świateł czy jadąc "na luzie" temperatura leci na ok 75 st. wymieniony termostat (zamiennik); wymieniony płyn, wymieniony rozrząd z pompą wody i nadal to samo; mechanik twierdzi, że to termostat ale trzeba wymienić na oryginalny; wg mnie to nie do końca to ponieważ przy ok 60 stopniach wąż od termostatu do chłodnicy jest zimny; miał ktoś podobny przypadek? idzie zima i przy temp. poniżej 0 nie można dogrzać kabiny

dziękuję za wszelkie odpowiedzi

domc-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 14:45   #2
KazCmax
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-04-2018
Skąd: Białystok
Model: c maxx
Silnik: 1,6Tdci
Rocznik: 2012/2013
Postów: 20
Domyślnie Odp: C max wahania temperatury

Może to głupie co napiszę ale czy czasem nie włącza Ci się klimatyzacja ,bo takiego spadku temperatury [przy zamkniętej chłodnicy] gdzieś to się musi się schłodzić i to szybko.
KazCmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 17:31   #3
domc-max
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Włoszakowice
Model: C-max
Silnik: 1600
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: C max wahania temperatury

nie, klima się nie załącza; dzisiaj odkryłem z innym mechanikiem, że to może być wina nadmuchów; przy wyłączonej wentylacji temp. zaczęła rosnąc; przypominam sobie, że kiedyś zakładałem inny tunel taki żeby miał podłokietnik i podobno wtedy było coś przerabiane z nagrzewnicą; może coś się nie domyka i zimne powietrze leci bezpośrednio na nagrzewnicę a silnik nie nadąża tego wszystkiego ogrzać?
domc-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 17:37   #4
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: C max wahania temperatury

Mam podobny problem i u siebie nie robiłem żadnych przeróbek. Ja u siebie wymieniłem termostat, rozrząd, paski i jakieś 5000 km miałem spokój. Teraz znowu zaczęła temperatura wariować. Jadąc na autostradzie komputer pokazuje 87/88 gdy wrzucę na luz to spada momentalnie do 72. Zobacz czy spalanie chwilowe ci nie wzrosło. Ja zauważyłem że przy 130km/h chwilowe wacha mi się w okolicach 6,5 natomiast gdy jadę 140km/h to spada mi do 5,8 średnio. Mam zamówiony w serwisie nowy termostat. Za 3 tygodnie będę wymieniał to zobaczę czy pomogło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 20:21   #5
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: C max wahania temperatury

U mnie jest inny silnik - 2,0 TDCI 136 km dw10bted4 i mam dokładnie to samo co opisuje domc-max.Wymienione było wszystko co odpowiada za temperaturę silnika i problem pozostał.Jeżdzę,staram się nie patrzeć na licznik i komputer.Trudno mi się do tego przyzwyczaić (po autach japońskich) ale zagryzam zęby i nie widzę możliwości naprawy czegoś (no właśnie czego?).
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 08:26   #6
domc-max
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Włoszakowice
Model: C-max
Silnik: 1600
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: wahania temperatury 1,6 tdci 115 km

skoczyp dzięki za odzew; czekam aż wymienisz termostat; daj znać jaki jest efekt
domc-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 09:37   #7
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: wahania temperatury 1,6 tdci 115 km

Cytat:
Napisał domc-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoczyp dzięki za odzew; czekam aż wymienisz termostat; daj znać jaki jest efekt


Napewno dam znać jaki efekt będzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 10:51   #8
skoczyp
ford::average
 
Avatar skoczyp
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Dania
Model: grand c-max
Silnik: 1,6 tdi
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: wahania temperatury 1,6 tdci 115 km

Jestem po wymianie termostatu. Zrobiłem nie dużo kilometrów, trochę miasto trochę poza, ale póki co nie mam wahań temperatury z 78/79 do momentami było nawet 69. Teraz według komputera temperatura podczas jednostajnej jazdy wynosi 80 stopni. Po wrzuceniu na luz spadnie może do 78/79. Na postoju temperatura 79 stopni. Kiedyś na postoju po jeździe było 72/74. Przed świetami będę jechał w dłuższą trasę(1000km). Opiszę spostrzeżenia jakie w trasie były


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
skoczyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 10:28   #9
domc-max
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Włoszakowice
Model: C-max
Silnik: 1600
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: wahania temperatury 1,6 tdci 115 km

ok dzięki
domc-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2022, 09:04   #10
djdanhill
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Model: Ford CMAX
Silnik: Diesel 1.6TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 94
Domyślnie Temperatura płynu - silnika

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Cmaxa 2013 1.6TDCI 115km i zauważyłem dziwną "jak dla mnie" rzecz.

Sprawa dotyczy temperatury - auto nagrzewa się do 90stopni ale jak zatrzymam samochód wskazówka opada. Wcześniej jeździłem benzyniakami i tam takiego efektu nie miałem

Przeszukałem Google i są różne opinie - że ten typ tak ma, że walnięty termostat, ktoś wymienił filtr paliwa i mu pomogło (choć nie wiem co to ma wspólnego)

Auto po zakupie miało wymienione std - rozrząd filtry wszystkie olej itd.

Czy szykować się na wymianę termosatu i płynu na inne - czy to faktycznie wada tych aut.
djdanhill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.