Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2019, 12:04   #1
maciekd6
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Wroclaw
Model: Focus MK2 FL Titanium HB
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

Witam wszystkich!

Mam foke 2008 1.8HE Titanium z Xenonami fabrczynymi (nie biXenonami), zauwazylem ze swieca dosc slabo jak na na xenony, zrobilem regulacje oraz wymienilem zarniki na OSRAM DS1, czy ktos z uzytkownikow tego froum przerabial regeneracje xenonow w owym modelu ?

Firm jest niestety malo, samemu troche ryzykowane rozkeljanie i sklejanie klosza.

Jako ciekawostke oddam ze swieca lepiej podczas rozgrzewania zapewne przez wiekszy prad jaki przez nie idzie, pozniej jak zmieniaja barwe na wlasciwa tj 4300k to jest slabiej, czasem ponowe wylaczenie i wlaczenie swiatel pomaga i albo placebo albo swieca mocniej.

Wszelkie podpowiedzi i wskazowki mile widziane !

Dzieki


Ostatnio edytowane przez maciekd6 ; 03-12-2019 o 12:12
maciekd6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 12:36   #2
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

Mam ten sam problem i nadszedł czas przywrócenia lampom normalnego świecenia. Zbieram narzędzia, żeby zrobić regenerację (a właściwie tylko wyjęcie soczewek) samemu. Jak to zrobię, planuję oddać odbłyśniki do czyszczenia i napylania warstwy metalicznej. Temat faktycznie delikatny biorąc pod uwagę ryzyko uszkodzenia lampy na trwałe...
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 13:03   #3
maciekd6
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Wroclaw
Model: Focus MK2 FL Titanium HB
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

Cytat:
Napisał Dariusz_B Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem i nadszedł czas przywrócenia lampom normalnego świecenia. Zbieram narzędzia, żeby zrobić regenerację (a właściwie tylko wyjęcie soczewek) samemu. Jak to zrobię, planuję oddać odbłyśniki do czyszczenia i napylania warstwy metalicznej. Temat faktycznie delikatny biorąc pod uwagę ryzyko uszkodzenia lampy na trwałe...
Jak bys to robil i mial jakies zdjecia to prosze daj znac, chetnie zobacze jak to wyglada , dzieki !
maciekd6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 11:52   #4
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

Dziś w ramach testów wyciągnąłem soczewkę z lampy którą kupiłem na alledrogo tylko, żeby nie eksperymentować na swoich sprawnych lampach. Wyciąłem fragment tylnej obudowy tak jak inny kolega na forum relacjonował. Jedyna różnica to na ciepło odgiąłem czwartą krawędź, żeby nie trzeba było tyle kleić przy składaniu. Proces niezbyt skomplikowany. Efekt na zdjęciu...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20191209_115953451.jpg (96.0 KB, 95 wyświetleń)
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 14:16   #5
maciekd6
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Wroclaw
Model: Focus MK2 FL Titanium HB
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

Cytat:
Napisał Dariusz_B Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś w ramach testów wyciągnąłem soczewkę z lampy którą kupiłem na alledrogo tylko, żeby nie eksperymentować na swoich sprawnych lampach. Wyciąłem fragment tylnej obudowy tak jak inny kolega na forum relacjonował. Jedyna różnica to na ciepło odgiąłem czwartą krawędź, żeby nie trzeba było tyle kleić przy składaniu. Proces niezbyt skomplikowany. Efekt na zdjęciu...
Dzieki za zdjecie, myslalem ze raczej sie uda rozkleic klosz, a w jakim stanie miales soczewke i odblysnik ?
maciekd6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 17:20   #6
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

W lampie testowej soczewka w stanie bardzo dobrym, ale odbłyśnik w stanie agonalnym. Co mam na aucie, jeszcze nie wiem.
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 09:09   #7
maciekd6
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Wroclaw
Model: Focus MK2 FL Titanium HB
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

A moze ktos wymienial reflektory np na firmy TYC albo DEPO ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i ma jakies opinie ? bo firmy biora okolo 700-800 zl za regeneracje wiec moze lepiej dorzucic 100 i wymienic na nowe
maciekd6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2019, 19:09   #8
apetycznydawid
ford::amateur
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

Dam znac jutro . Właśnie dzisiaj przyszły te: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
apetycznydawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2019, 09:59   #9
maciekd6
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Wroclaw
Model: Focus MK2 FL Titanium HB
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

Cytat:
Napisał apetycznydawid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dam znac jutro . Właśnie dzisiaj przyszły te: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I jak to wyglada ma to sens ? jak swieca w porwnaniu do org i jak z ich jakoscia bo ile ludzi tyle opini.
maciekd6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2020, 16:22   #10
apetycznydawid
ford::amateur
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: szczecin
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Regeneracja Xenonow ktos przerabial temat ?

Cytat:
Napisał maciekd6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak to wyglada ma to sens ? jak swieca w porwnaniu do org i jak z ich jakoscia bo ile ludzi tyle opini.
Różnica w porównaniu do poprzednich to jakieś o 70% lepsza widoczność. (Żarników nie wymieniałem).
Co do jakości to nie ma co się przyczepić .
Z zakupu jestem mega zadowolony.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 81558840_615109472385419_3607606055707607040_n.jpg (89.4 KB, 65 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 82624881_403572893741671_6844436964960108544_n.jpg (91.1 KB, 60 wyświetleń)
apetycznydawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.